Skocz do zawartości

Dobrze pisząca EFka za ok 100 zł


acman

Polecane posty

Witam wszystkich.

Poszukuję pióra z gładko piszącą stalówką w rozmiarze EF. Przeglądam forum od jakiegoś czasu i mam coraz większy mętlik w głowie, często można przeczytać, że stalówki EF drapią, albo są z nimi inne problemy, wiem że budżet jest niewielki, ale mam nadzieję, że coś mi doradzicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że większość poleca pióra japońskie, bo piszą podobno cienko, ale jeśli chcesz coś taniego i gładko piszącego, to wypróbuj WingSunga 659. To chińska kopia pewnego japońskiego pióra, dostarczana zwykle z dwoma stalówkami - F i EF, według niektórych, nawet lepsza od oryginału. Ponieważ jest to pioro tanie, więc nie ryzykujesz zbyt wiele. Zamiast inwestować w jakiegoś Pilota, czy Sailora, kup tego Wing Sunga, popisz nim, będziesz miał jakieś pojęcie. Jak Ci się spodoba, to dopiero będziesz myślał co dalej. Takie jest przynajmniej moje zdanie. :)

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakiegoś sprzedawcę? Czy ciężko podmienić te stalówki? Dla laika takiego jak ja :D

Widziałem też, że polecany jest WingSung 698 czym różnią się te dwa modele?

PS. Lepiej kupować na Ebayu czy Aliexpress?

Edytowano przez acman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie sekcje już z obsadzonymi stalówkami z tego co pamiętam więc wystarczy jedną wykręcić a drugą wkręcić ;) 

WingSung 698 różni się przede wszystkim sposobem napełniania atramentu. 

Ja kupuję tam gdzie jest taniej, czy to Ali czy Eaby u różnych sprzedawców.

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 698 napełnia się kręcąc na końcu korpusu. No i jest 2 razy droższy. :P

http://www.ebay.com/itm/2016-Fresh-Model-Wing-Sung-659-Transparent-Fountain-Pen-With-2-Nibs-Silver-Clip-/331877789256?epid=716122194&hash=item4d45752e48:g:1a8AAOSwIwJZhIt8

U tego sprzedawcy masz rożne kolory.
A kupuję się tak:
1) zakładasz konto na PayPal
2) zakładasz konto na ebay
3) przelewasz piniondze na Paypal lub płacisz kartą przez internet
4) kupujesz pióro (system Cię pokieruje, nic nie trzeba umieć)
5) czekasz 4 tyg
6) nie możesz się doczekać
7) w międzyczasie zamawiasz kolejne (np. Jinhao 992, bo takie (!) tanie)
8) cieszysz się
9) wydałeś wszystkie pieniądze, masz 30 piór

Koniec :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bartosz_T napisał:

Ja zawsze płacę kartą, lecz kurs jest taki średni... Vermis wiesz może jak ma się karta do PayPal lub przelewu? Bo planuję zakup czegoś spooro droższego :) 

Ja zawsze płace kartą za pośrednictwem PayPal. Przy kursie średnim 3,53 zł/$ przeliczyli mi ostatnio na 3,73 zł/$. Nie jest źle. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie przekonaliście mnie do zakupu 659, pozostaje tylko wybrać kolor (nie, nie zamówię wszystkich wersji kolorystycznych :P).

Jestem już w posiadaniu Jinhao 599 i starego Hero 331 i właśnie piszą dla mnie za grubo, chociaż przygodę z piórami zacząłem kilka dni temu, więc może mi się jeszcze odmienić :D Ale do notatek, z moim pismem lepiej będzie się nadawać cienka stalówka.

Poratujecie jakimś linkiem jak podmienić te sekcje?

 

Edytowano przez acman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Vermis napisał:

W 698 napełnia się kręcąc na końcu korpusu. No i jest 2 razy droższy. :P

http://www.ebay.com/itm/2016-Fresh-Model-Wing-Sung-659-Transparent-Fountain-Pen-With-2-Nibs-Silver-Clip-/331877789256?epid=716122194&hash=item4d45752e48:g:1a8AAOSwIwJZhIt8

U tego sprzedawcy masz rożne kolory.
A kupuję się tak:
1) zakładasz konto na PayPal
2) zakładasz konto na ebay
3) przelewasz piniondze na Paypal lub płacisz kartą przez internet
4) kupujesz pióro (system Cię pokieruje, nic nie trzeba umieć)
5) czekasz 4 tyg
6) nie możesz się doczekać
7) w międzyczasie zamawiasz kolejne (np. Jinhao 992, bo takie (!) tanie)
8) cieszysz się
9) wydałeś wszystkie pieniądze, masz 30 piór

Koniec :D

Punkt 9 jest mocno prawdziwy :lol: Czekam na moje dwie paczki z ali.... :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rozważenia:alternatywa dla piór plastic-fantastic -  bardzo poprawnie piszący (przynajmniej mój egzemplarz) solidny  kubotan:)  Delike (ispiracja wzornictwem Kaweco więcej niż oczywista)   - 50g mosiądzu za 10$ kupiony od:

https://www.aliexpress.com/item/Kicute-Classical-Retro-Metal-Brass-Extra-Fine-0-38mm-Nib-Fountain-Pen-With-Gift-Box-Screw/32816676701.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.F22gSz

Bez założonej skuwki pisać się nie da, po nasadzeniu skuwki ten dziwoląg przekształca się w zgrabne, dobrze wyważone pióro. Jestem przyzwyczajony do raczej ciężkich piór, 50g nie robi na mnie wrażenia.

Warto również rozważyć tańsze modele oryginalnego Kaweco, choćby z oferty f-pen.pl ale tu nie mam osobistych doświadczeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko napisałem małe porównanie cienkich stalówek z moich (tanich) piór (kratka standardowa, 5mm).

cienkie_stalowki.jpg

Z wymienionych najlepiej mi się pisze Platinum DP-1000AN (to jest desk pen, do piórnika się nie nadaje), Wing Sungiem 233 i Jinhao 599. Piloty 78G F też fajne, ale nieco zbyt suche. Plumixa EF nie polecam – drapak. Jinhao 992 w moich egzemplarzach wymagało poprawek stalówki, teraz piszą dobrze, ale dość grubo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanich chińskich piór, jest jeszcze Hero 616 Mk II. Występuje w radosnych kolorach (ja mam niebieskie) i pisze cieniutko. Poza tym, nawet pozostawione na kilka miesięcy, startuje od razu, jakbyśmy pisali nim zaledwie kilka godzin temu. Właśnie spróbowałem to moje i po pół roku pisze, jak wściekłe. A kosztowało grosze...

 

qlWMVp0.jpg

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wing Sung, czego koledzy nie napisali, a może być ważne, to to że wing Sung 659 jest znacząco mniejszy i wykonany z tańszego materiału stalówki podobne, ale jest ogromna różnica w wykonaniu. Po drugie wszystkie te pióra jakością nie umywają się do np. taiwańskiego TWSBI Eco nie mówiąc o droższym 580. Tak więc jeżeli chcesz się trzymać limitu 100 złotych to chyba jednak 698 ze stalówką EF (0.38 mm, według ich reklamy) moje pochodzą  http://stores.ebay.com/YCPENS. Starannie zapakowane, wysłane zawsze tego samego albo następnego dnia. Naogół ok 2-3 tygodnie w drodze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre doswiadczenia z Jinhao 911 (mam 2), takie troche klony Parkera 51. Uzywam juz jakis czas (sam nie wiem, 2-3 lata..). Nie wiem czy jeszcze sa do kupienia, ale ten model Jinhao recykluje z modyfikacjami (wczesniej mialem 325, ktory ma tloczek, 911 jest na naboje - generalnie to wizualnie i technicznie ciagle wariacja na ten sam temat). Kosztuje chyba najwyzej 20% twojego budzetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...