Skocz do zawartości

Kołonotatnik z Biedronki


Wąsaty

Polecane posty

Nawet kiedyś czytałem:wallbash:, ale u nas nie widziałem, a i poszukiwanie w internecie dużo nie daje.

U mnie odkryciem ostatnich dni są zeszyty paperdot z empiku w rozmiarze A5 o kremowym papierze z bardzo dobrymi właściwościami- gruba linia flexa przebija rzadko i tylko wtedy gdy mocno docisnę i poskrobię papier. Cena standardowa, to 15zł bez grosza za 3x16kartek, ale w jednym z hipermarketów(znowu) pojawiają się zeszyty z empiku o duzo niższych cenach-nie rozumiem, ale korzystam:D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszemy o supermarketowych papierach, to w E.Leclerc pojawiają się fajne bloki biurowe Esquisse (taka pomarańczowa okładka) – dziś kupiłem taki w formacie A4 za 4,50 zł – 80 kartek, szyte u góry z perforacją do odrywania i dziurkowaniem do wpinania do segregatora, dobry papier (nie strzępi i nie przebija), nie za mocna kratka. Są też w formacie A5 i A6 ale już bez dziurkowania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@p71 Zainteresowałeś mnie tym blokiem- bywałem ostatnio w wyżej wspomnianym, ale nie zwróciłem uwagi, albo niezłe zeszyty z empiku przyćmiły :roflmho::roflmho::roflmho: A że właśnie planowałem przejść na notowanie w taki sposób na uczelni, to zobaczę. Bo zeszyty na uczelni są jednak mniej praktyczne, chyba...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze raz o top-2000 wspomnę - mają też bloki kancelaryjne, kratka, A4 lub A5, 50 kartek za 2,30/sztuka (A4). 

Papier gładki (znaczy no w kratkę), bez perforacji oraz dziurek do segregatora. Jeśli potrzebujecie papieru bez tego, to polecam, szczególnie, że cena bardzo przystępna.

Nic mnie z tę firma nie łączy, no poza lubieniem ich papieru i ceny tego papieru ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przypomnę, bo pewnie tego nie wiesz, że firma Top-2000 to jest właśnie zakład, który został kupiony przez koncern Hamelin, czyli właściciela marki Oxford. Krótko mówiąc, Top-2000 i Oxford, w Polsce, to to samo. Tyle, że pod tą pierwszą nazwą, być może, kryje się "Oxford" o nieco gorszej jakości. :)

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten, który kupiłem wczoraj w Biedronce, pochodzi z Francji. Przeznaczony na rynek zachodni, dystrybutorem jest Hamelin Polska Sp. zo.o.

Jakość jest naprawdę niesamowita. Pisanie na tym papierze to przeżycie :)

Do tej pory używałem tylko małego notatnika tej firmy, w pracy, więc nie bardzo były warunki na "przeżycia duchowe" podczas pisania :)

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, bo pamiętam niektóre wypowiedzi o zeszytach tej marki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przetestowa

11 minut temu, Topaz napisał:

Dziękuję @Wąsaty, kupiłem dwa, nie wiedziałem, że robią w wersji z twardymi okładkami, miałem z plastikową, bardzo niepraktyczne, tę zakupine już przetestowane.

Sam nie zwróciłbym na nie uwagi.

Przetestowałem i stwierdziłem, że warto kupić jeszcze jeden :)

Nigdy nie wiadomo, kiedy powtórzy się taka jakość :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kleks napisał:

Top-2000 i Oxford, w Polsce, to to samo

Dawno nie używałam TOP-2000, ale wydaje mi się, że jednak papier jest inny niż w Oxfordzie - cieńszy i mniej śliski. Chyba, że coś się ostatnio zmieniło w tych zeszytach?

Fajna informacja z tą Biedronką, może się kiedyś wybiorę i kupię parę zeszytów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kleks mówiąc/pisząc o Oxfordzie mam/-y na myśli,,tradycyjny", 90gramowy Optik paper ;)

Top-2000 to całkowicie inny papier o całkowicie innym założeniu. Przecie jedno to wręcz folia, a drugi to chłonny, ale nie strzępiący i nie przebijający za grosza ;)

A, że firma/podmiot odpowiedzialny jest ten sam, to nie znaczy, że to to samo. 

@alrun -,,Dawno nie używałam TOP-2000, ale wydaje mi się, że jednak papier jest inny niż w Oxfordzie - cieńszy i mniej śliski.

Oczywiście, jest cieńszy i lekko zabarwiony na niebiesko (Oxford na fioletowo) :) 
 

Rzeczy najprostsze bardzo trudno wytłumaczyć, stąd takie nico i gmatwanina

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toteż napisałem, że "być może" to to samo. Skoro firma, która kupiła prawa do znaku towarowego Zenith, może sprzedawać najtańsze chińskie długopisy, jako Zenith, to i koncern Hamelin może sprzedawać dosłownie wszystko. Gdzieś chyba mam jeden zeszyt (w kratkę) Top-2000 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kleks napisał:

Toteż napisałem, że "być może" to to samo. Skoro firma, która kupiła prawa do znaku towarowego Zenith, może sprzedawać najtańsze chińskie długopisy, jako Zenith, to i koncern Hamelin może sprzedawać dosłownie wszystko. Gdzieś chyba mam jeden zeszyt (w kratkę) Top-2000 :D

Akurat Hamelin chyba spoko jest :)

To jest tak:

                   Hamelin

              /             I          \

         /                  I              \

TOP-2000      Hamelin      Oxford

nie?

Wiecie, jak trudno się takie coś robi?! :D

Czy moja poprzednia odpowiedź zabrzmiała/zawyglądała (?) jak jakaś krytyka? Chyba muszę pisać, że to wszystko to to zwykłe informacje i bez jakiejkolwiek spiny ;)

Miłego wieczoru wszystkim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moja wypowiedź zabrzmiała/zawyglądała (?), jak reakcja na krytykę? Po prostu sobie rozmawiamy :) Chodziło mi tylko o to, że to ta sama firma i już. I tak, to wygląda dokładnie tak, jak narysowałeś. Z małym uzupełnieniem, że sam zakład, w którym odbywa się produkcja, to była właśnie firma Top-2000 i Hamelin ją kupił. Dlatego pewnie utrzymuje również ten znak towarowy. Wiadomo, im więcej marek w jednym ręku, tym większa część rynku w kieszeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło mi o zobrazowanie tego ;)

Wiadomo, że nie folia :)

 

Rozmawiamy sobie, ot.

Wikipedia:

  • 1989 - powstaje firma TOP 2000 w Warszawie, z wpłaconym kapitałem w całości polskim.
  • 1995 - przedsiębiorstwo wykupuje budynki upadłych Zakładów Celulozy we Włocławku i zaczyna na szeroką skalę produkcję papieru oraz zeszytów szkolnych.
  • 2005 - TOP 2000 przystępuje do francuskiego koncernu papierniczego "Grupy Hamelin" - największego w Europie producenta artykułów papierniczych do szkoły i do biura[1].
  • 2011 - w wyniku połączenia trzech spółek należących do grupy Hamelin (Bantex Poland, Canson Polska i TOP 2000 Hamelin), powstaje Hamelin Polska Sp. z o.o.

Nie wiedziałem, że Bantex i Canson również...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...