Skocz do zawartości

Montblanc No 149 - wypadek


krzysztOFF

Polecane posty

Witam. Potrzebuję pomocy. Mianowicie podczas próby napełnienia atramentu zbyt mocno odkręciłem zakrętkę (tłocznię) i pękło.

Widać jak "tłoczeń" był przyklejony oryginalnie na prawdopodobnie żywicę.

Tak na oko to tylko żywica pękła, bo plastik cały... ale potrzebuję fachowej oceny i porady co robić.

 

4a.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak i po co to zrobiłeś, ale już po fakcie :)

Jak plastik cały, to pół biedy, ale szczęście masz duże. Odradzam kropelkę i inne tego typu wynalazki. Z tego co wiem odnośnie tłoków, pokrętło jest zmiennego położenia. Nabierając atrament i cofając tłok do końca, pokrętło jest w miarę jednolite z korpusem. Natomiast w przypadku opróżnienia inkaustu, pokrętło się odsuwa (nieznacznie, ale chyba wszyscy wiedzą o co chodzi) i robi się między nim a korpusem przestrzeń. Ta przestrzeń (według mnie) uniemożliwia sklejenie samemu i,,na szybko" pokrętła, gdyż można (przy mocnych klejach) bezpowrotnie nie o tyle co popsuć, co zmienić położenia graniczne tłoka. Na chłopski rozum  tłok będzie źle skalibrowany z pokrętłem... 

Pendoctor? Żywica epoksydowa? Klej dwuskładnikowy? Raczej nie polecał bym kleić sam, nie przy tej cenie na pewno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcałem lekko. Zbyt dużego oporu nie było to kręciłem jeszcze i poczułem pęknięcie... Widocznie żywica/klej z upływem lat stracił swoje właściwości.

Plastyki całe. Na moje oko wystarczy żywicę/klej wydłubać i nowym podkleić. Oczywiście najprawdopodobniej trzeba rozkręcić żeby dostać się do tłoczka.

I tak czekała mnie regeneracja bo jestem pedantyczny i chciałem też profi wypolerować całość.

Edytowano przez krzysztOFF
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...