Skocz do zawartości

Pióro forumowe 2017/2018 - głosowanie


ArielN

Pióro forumowe 2017/2018  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybierz pióro PWF 2017/2018

    • Ranga Bamboo
    • Edison Collier
    • Fred Faggionato PÉTRARQUE
    • Additive Double Helix

Ankieta jest zamknięta na nowe głosy


Polecane posty

Czy pytamy o pióro, które ma stanąć na biurko i świadczyć, o bogactwie właściciela, czy piórze do pisania. Ja zużywam ze względu na zawód min ok 6 ml atramentu dziennie i nie wyobrażam sobie trzymania w ręku pióra, które jest mi niewygodne, niewyważone, reagujące na pojemność komory atramentowej. Większość maczaków robiłem sam. Osobiście umieściłbym w tej kategorii Zenith-a (wół roboczy o doskonałych parametrach w stosunku do ceny), vectora. Ciekawe ilu ludzi posiada pióra, w których nawet najlepsza stalówkę potrafili zajeździć w kilka miesięcy, a nawet szybciej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Godlewski napisał:

Czy pytamy o pióro, które ma stanąć na biurko i świadczyć, o bogactwie właściciela, czy piórze do pisania. Ja zużywam ze względu na zawód min ok 6 ml atramentu dziennie i nie wyobrażam sobie trzymania w ręku pióra, które jest mi niewygodne, niewyważone, reagujące na pojemność komory atramentowej. Większość maczaków robiłem sam. Osobiście umieściłbym w tej kategorii Zenith-a (wół roboczy o doskonałych parametrach w stosunku do ceny), vectora. Ciekawe ilu ludzi posiada pióra, w których nawet najlepsza stalówkę potrafili zajeździć w kilka miesięcy, a nawet szybciej.

 

 

Podoba mi się ten tok myślenia... Ale i tak się nie przebijesz. Ja próbowałem jakieś 2 lata temu... Od razu zostałem ustawiony we właściwym miejscu, w szeregu. :-) I, żeby było jasne: ja nie mam o to, do nikogo, żadnego żalu czy urazy... Próbowałem i po temacie. Każdy ma jakieś tam własne przemyślenia. Ja po prostu uwielbiam pisać piórem, ale tak jak napisałeś - lubię dobre rzeczy, które mi służą, a nie kurzą się w szufladzie. Ot cała moja filozofia... ;-)

Edytowano przez moogoom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, prumar napisał:

Wypisujesz 7-8 nabojów uniwersalnych DZIENNIE? Czyli inaczej licząc butelka atramentu 30 ml w PIĘĆ dni? Wybacz, ale nie umiem sobie wyobrazić, jaki jest Twój zawód.

Wiem, nie cytujemy postów nad nami ;)

To Gouleci wypisują z 5 podobno... :)

Też chciałbym poznać ten zawód i przy okazji się zatrudnić - zawsze pretekst do kupowania. Ale 6ml dziennie? Łał wręcz.

Mnichem co książki przepisuje jesteś? :P

Edit: i się wystrzelili minutę przede mną no, co za ludzie...

Edytowano przez Ziemniaczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do głosów z dyskusji wcześniejszej o podaniu pełniejszych informacji o wszystkich piórach, których dotyczy głosowanie w jednym miejscu, np. pierwszym poście.
Z pewnością interesujące są następujące dane:

  • orientacyjna cena
  • wklejenie fotki i/lub  link do strony producenta
  • wymiary
  • materiał
  • dostępne stalówki
  • dodatkowe informacje np. czy jest konwerter
  • jeśli na forum jest już recenzja tego pióra, miło by było podać link ;)

Ja już zagłosowałem, ale myślę, że dla wielu 'leniuszków' konieczność wertowania różnych wpisów w wątkach na forum oraz równoczesne wertowanie zewnętrznych stron działa demotywująco. A nie każdy z forumowiczów jest aż takim entuzjastą :(

Edytowano przez paww
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemniaczek, przepraszam za spóźniona odpowiedź - praca. Co do zawodu, jestem tu zbyt krótko aby się obnażać, ale z czasem chętnie. Jeśli chodzi o wyliczenia co do tuszu, pojawiła się tu nieścisłość z mojej strony. Nie pracuje wszak codziennie, więc obliczenia dotyczą dni w które pracuję. Wiem, że dla wielu dziś, w dobie komputerów, xero, Wikipedii, pewne rzeczy mogą wydawać się dziwne, ale w czasach gdy studiowałem, wszelkie notatki robiliśmy ręcznie. Wykładowca wchodził na sale i rozpoczynał dyktowanie, które nie miało końca. Ból nadgarstka nie miał znaczenia, trzeba było pisać dalej. Później biblioteki, czytelnie, wyszukiwanie źródeł, robienie kolejnych notatek. Stąd inne podejście do pisania, prędkości pisania. Ja widzę, jak moje dzieci piszą na komputerze. Prawie palców nie widać. Ja tak nie potrafię,  szybciej zdecydowanie idzie mi piórem, mniej się rozpraszam.  Nie gubię wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/09/2017 o 23:02, Godlewski napisał:

 czyli piszemy ;) I kochamy pisać ;)

Jak większość na forum :D

Ja mimo, że należę do młodego pokolenia, to na studiach tylko ręcznie-trochę myślałem, aby nosić i notować na komputerze, ale nie da się niektórych rzeczy rozbudować, zrobić dopisy, komentarze itd dlatego zeszyt pióro i ołówek są w przewadze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...