Skocz do zawartości

Kaweco Sport (wersje plastikowe)


Aventador13

Polecane posty

@Kowal1623 Tak, jak napisałem: również uważam, że pióro (a zwłaszcza drogie) powinno pisać od pierwszego przyłożenia. Tylko nie jestem przekonany, czy, pozostając przy rowerowej analogii, baby's bottom to zwichrowane koło. Wg. mnie coś bardziej, jak za wysoko / za nisko ustawione siodełko. 

No i teraz wszystko zależy od producenta / serwisu. Kawco w Polsce działa świetnie. Zrobią bez szemrania porządek ze stalówką. Montblanc działa ponoć inaczej (znam tylko z relacji kilku użytkowników): wysyłasz pióro i dostajesz odpowiedź: "Tak ma być, proszę trzymać pióro pod innym kątem". :unsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Tak się złożyło, że zanim przeczytałem posty o stalówkach kaweco, swojego sporta wysłałem "do poprawek" do sprzedawcy - czekam z niecierpliwością na efekt.
 A chodzi o przypadłość opisaną na tym forum czyli suche, nie startujące "od przyłożenia" stalówki, gubienie fragmentów liter, itd.

Wyczytałem, że była seria kiepskich stalówek... Sprzedawcy wiedząc o tym co robią? Jak zabezpieczają swoich klientów przed kupnem pióra z trefną stalówką?
 

Edytowano przez KiG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko pisanie nią odpowie nam na to pytanie. I lupa i zobaczenie tego problemu. Niestety w tych dwóch przypadkach można to sprawdzić jedynie fizycznie lub jeśli miło poprosimy o to sprzedawcę ze sklepu internetowego. Gdzie jest zonk przy pierwszym sposobie? Pisać możemy tylko przez zamoczenie stalówki, a więc nie używany spływaka, więc niepisanie może się nie objawić. 

Fan marki powiadasz Kleksie? :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak... Widzisz, to ciekawy przypadek, bo inne Kaweco (Perkeo), które mam, nie budzi żadnych zastrzeżeń. Nawet go lubię. Nie lubię natomiast "fanów marki", którzy mają tą szczególną cechę, że nie dopuszczają do siebie żadnej krytyki. Kaweco bogiem jest i basta! Wśród piór (a także wśród telefonów, komputerów, samochodów i mnóstwa innych przedmiotów) nie ma Bogów! Nawet najlepszym zdarza się wypuścić taki bubel, że nie wiem co. Fanatyzm to ograniczenie umysłu. To przyzwolenie na kształtowanie naszej opinii, nie przez nasze własne doświadczenia, ale przez ludzi z zewnątrz. Bo "Oni" tak powiedzieli i nie śmiej się sprzeciwiać!

Krótko i zwięźle? Kaweco to shit. Firma, która wiedząc o tym, że pewna część stalówek w jej piórach jest trefna, a pomimo to je sprzedaje, jak gdyby nic się nie stało, zasługuje na najwyższą pogardę. Nie interesuje mnie to, że "możesz reklamować". Nie kupuję pióra po to, żeby się pieprzyć z jego reklamowaniem, ani bawić z micromeshem, tylko po to, żeby nim pisać! Jasne?

Z drugiej strony... Perkeo, to cudo. Ostatnio bardzo dużo piszę właśnie nim :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne. Tak samo "legowate", zrobione najprawdopodobniej z tego samego tworzywa i ma w podobny sposób wyprofilowaną (choć wygodniejszą) sekcję. Myślę, że gdyby Kaweco wypuściło więcej ciekawych wersji kolorystycznych, to Perkeo miałoby szansę stać się podobnym hitem, jak Safari.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzia, ja słyszałem, że są właśnie problemy z liliputami, ale ja nie jestem w tej sprawie wyrocznią, bo miałem tylko jednego.  Poza tym, to pióro jest bardzo fajne, przez swoją kieszonkowość i liliputowatość, ale dla mnie. Ja mam za duże grabie, więc potrzebuję czegoś większego i cięższego. Ale możesz spróbować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dyzia napisał:

A to, o stalówkach dotyczy tylko Kaweco Sport, czy innych piór Kaweco też? Bo mi się Liliput podoba...

Stalówki w piórach Sport są te same co w innych piórach Kaweco np. w modelach Dia2 i Student. Podejrzewam że Liliput ma też dokładnie takie same. Jak Ci się podoba to kupuj i reklamuj kilka razy, albo popraw sama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liliput to nie Sport.

https://www.jetpens.com/Kaweco-Classic-Sport-Fountain-Pen-Black-Fine-Nib/pd/5826

Kaweco Sport

https://www.twojepioro.pl/pl/p/Pioro-wieczne-Kaweco-Liliput-Brass-Wave/3715

Kaweco Liliput

Nie jestem powiązany z żadnym z powyższych sklepów. Potrzebowałem po prostu zdjęć dla przykładu. 

Edytowano przez Tales
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś przeglądnąłem. Ale byli tu tacy, którzy chcieli mnie zlinczować z tego powodu. Na szczęście już ich nie ma :D

A jeśli chodzi o same pióra, to ja popełniłem błąd pisząc, że są problemy z "liliputami", a mając na myśli Kaweco Sport. Ono po prostu jest też liliputem, jeśli chodzi o wymiary, więc pomyślałem, że Dyzia tak właśnie nazywa Sporta. A co Dyzia naprawdę miała na myśli, to już musiałaby sama wyjaśnić. Tak, czy inaczej, problemy są ze stalówkami Kaweco w ogóle. Ja osobiście natomiast, zetknąłem się z nimi na przykładzie Kaweco Sport. Też lilipuciego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będę kusił losu i kupował kolejnego Sporta. Bo oba (M i F) oraz nowe Perkeo (wiem, wiem zabawka nie pióro) działają bez zarzutu od początku - perkeo trochę szumiało początkowo ale się ułożyło po jednym dniu. Może mam farta, może nie wiem ze mogłoby być lepiej

Swoja drogą trochę OT ale czy ktoś wie do jakiego cudu myśli technologicznej - preferowana chińska, mogę przeszczepić stalówkę od Pilota MR - ona żyje doskonale ale obudowa powoli umiera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9/4/2017 o 07:59, Gość napisał:

Wiesz co, nie chcę się spierać jakoś mocno, ale z moich rozmów o działaniu serwisu Kaweco w PL wynika, że w przypadku problemów ze stalówką jest poprawiana, lub wymieniania na nową, sprawdzoną. No, ale może masz inne doświadczenia. Ciekaw byłbym opinii osób, które ostatnio korzystały z serwisu Kaweco w PL.

Do Wingsunga 698 powinna pasować. Tylko nie zamawiaj jeszcze, a poczekaj aż ktoś bardziej obeznany w chińczykach potwierdzi moje słowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 26.09.2017 o 14:15, KiG napisał:

Tak się złożyło, że zanim przeczytałem posty o stalówkach kaweco, swojego sporta wysłałem "do poprawek" do sprzedawcy - czekam z niecierpliwością na efekt.
 

 

Sport wrócił z naprawy. Wymieniono stalówkę. Jest lepiej, podaje wyraźnie więcej atramentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...