Skocz do zawartości

O Ambition co spod loga Faber Castell'a - wersja Resin Black


Ziemniaczek

Polecane posty

Cześć!*

*zapomniałem o tym pisząc ;)

KFcNDHf.jpg

G8XnGdm.jpg

nbNKisX.jpg

s6dmWUi.jpg

kgb5wWd.jpg

PZ0gwpw.jpg

iQDB3CK.jpg

wWrewfm.jpg

ppOddig.jpg

PKO09Sp.jpg

Reszta zdjęć:

FZZ2xOK.jpg

ODNGWXR.jpg

AeemylC.jpg

IacANOt.jpg

DmuNWwt.jpg

Zamknięte:

5I0lWhU.jpg

Ze skuwką klikniętą z tyłu:

bZFsEfG.jpg

Próbka pisma, a właściwie porównanie z innymi:

q6isUGA.jpg

xWUHbKV.jpg

uL3S2xS.jpg

Zdjęcia ciemne, tym samym trochę szumów, nie miałem światła, bo trudno o nie przy zachmurzonym niebie przez 2 dni.

Rozjaśnienie nie wiele pomoże... 

Mam nadzieję, że moje pismo było (i jest) czytelne, użyłem papieru kancelaryjnego Top-2000 w bloku w standardową, półcentymetrową kratkę. Myślę, że dobrze to zobrazuje grubość eFki.

Ktoś pytał - Tak, wszystkie moje recenzje są pisane odręcznie omawianym przeze mnie piórem - niektóre przepisuję po prostu ;)

Mam wrażenie, że ten koniec wyszedł tak, jakby ktoś mi zapłacił - nie dostałem ani grosza, butla Grafa ze względu na znajomości z Panią i stan magazynowy :)

Oczywiście nie twierdzę, że to pióro jest świetne, super, mega, hiper, ekstra i lepsze od chociażby Duofolda, ale jest bardzo, bardzo dobre i - według mnie - nie ma sensu kupować droższych piór, które będą służyć tylko i wyłącznie do bardzo wygodnego (a nawet czasami nie przy o wiele droższych) pisania przez parę godzin.

Gdyby komuś wydawało się, że tekstu jest mniej niż strona etc. - Skany:

9N28gJp.jpgj8mkkvx.jpg (samo napisanie zeżarło mi 3 strony A4)

No, tooo...

Miłego dnia i lekkiego pióra!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ziemniaczek napisał:

 

PKO09Sp.jpg

...

Mam nadzieję, że moje pismo było (i jest) czytelne, użyłem papieru kancelaryjnego Top-2000 w bloku w standardową, półcentymetrową kratkę. Myślę, że dobrze to zobrazuje grubość eFki.

 

 

Przydałoby się więcej przestrzeni na kartce. Nie wygląda dobrze tekst zapisany od krawędzi do krawędzi, marginesy muszą być. Poza tym brakuje akapitów. Widać co prawda niedokończoną linijkę będącą najprawdopodobniej końcem akapitu, ale lewa krawędź tekstu jest zupełnie jednolita bez żadnego zobrazowania początku akapitu (dwa rodzaje akapitu: akapit z wcięciem akapitowym - stosowany najczęściej i akapit w stylu blokowym z interlinią pomiędzy akapitami).

Jeszcze jedna uwaga. Pisząc tylko piórem skazujesz się na sytuację, gdy wyszukiwarka forumowa w ogóle nie ujmie w odpowiedzi na zapytanie Twoich recenzji. A szkoda. 

Edytowano przez prumar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawię się raczej na pewno. Dzięki za sugestie.

Ktoś kto szuka recenzji pióra raczej poszuka po tytule :)

Co do akapitów - przy pierwszym braku tekstu z prawej strony wyszło tak z powodu łączenia, to samo w przypadku miejsca na środku - łączenia skanów. Chciałem sprawdzić jak i czy w ogóle można pisać odręcznie. Zauważyłem, że nie (nie chodzi mi o Twoją wypowiedź czy coś) :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sobie uszczelnić dodatkowo skuwkę. W modelu Ambition i E-motion (te sprawdzone na własnej skórze) skuwki przepuszczają nieco powietrza, prawdopodobnie przez mocowanie klipsa za sprężynką (w Basic'u klips jest bez mechanizmu sprężynującego, a sama skuwka szczelna). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ddntp napisał:

Warto sobie uszczelnić dodatkowo skuwkę. W modelu Ambition i E-motion (te sprawdzone na własnej skórze) skuwki przepuszczają nieco powietrza, prawdopodobnie przez mocowanie klipsa za sprężynką (w Basic'u klips jest bez mechanizmu sprężynującego, a sama skuwka szczelna). 

A jak to zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Vermis napisał:

A jak to zrobić?


Osobiście do tego używam neutralnego dla każdego materiału parafilmu. Generalnie każda plastyczna masa się sprawdzi, byle tylko można ją było w razie czego łatwo usunąć (i nie wchodziła w reakcję z plastikiem/metalem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ddntp napisał:


Osobiście do tego używam neutralnego dla każdego materiału parafilmu. Generalnie każda plastyczna masa się sprawdzi, byle tylko można ją było w razie czego łatwo usunąć (i nie wchodziła w reakcję z plastikiem/metalem).

Dobry pomysł! Co prawda nic mi nie przysycha, ale czemu by nie. W końcu mam od Ciebie trochę tego :) i chyba pomiędzy sekcją a korpusem też trochę umieszczę, żeby się nie luzowało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

A mi dzisiaj oderwała się ta górna część okalająca srebrną tuleję w moim Ambition. Od paru tygodni brudziło, dzisiaj przetarłem chusteczką i puściło.

Oj nieładnie Fc, nie ładnie...

Kupiłem stacjonarnie, zobaczę, co powie sprzedawca. Będę reklamował, bo uraz mechaniczny, ale to przez skuwkę.

Najwyżej klejem pociągnę jak z reklamacją nic.

Ktoś coś poleca do takich małych szczelin i do atramentu?

c3L6rtR.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...