Skocz do zawartości

Waterman Hémisphère Black GT, czyli powrót do pióra wiecznego po wielu latach


Gość lubie_piora

Polecane posty

Gość lubie_piora

Waterman Hémisphère Black GT, czyli powrót do pióra wiecznego po wielu latach

 

            Po namowach kolegi z pracy, zdecydowałem się wrócić do pisania piórem wiecznym. O ile dobrze pamiętam to ostatni raz takie narzędzie miałem w dłoni w klasie szkoły podstawowej. Będąc kierownikiem ds. sprzedaży w branży motoryzacyjnej, nie tylko podpisując faktury ale i sporządzając różnego rodzaju dokumenty, zdaję sobie sprawę, że jakość pisma oraz samego atramentu stanowią równie ważny element jak np. konkretny uścisk dłoni z klientem biznesowym. Swoją przygodę rozpocząłem od przypomnienia sobie poprawnego nazewnictwa budowy pióra wiecznego oraz na czytaniu ciekawostek i poradników. Następnie z dużym zainteresowaniem przeglądałem katalogi topowych marek. Moje pismo jest nieduże i lekko skośne w prawą stronę, więc w grę wchodziła najbardziej odpowiadająca mi stalówka „F” oraz rozmiar pióra „slim”. Mimo używania rankingowych długopisów, moje pismo nie było wyróżniające. Stwierdziłem, że pióro wieczne to zmieni. Wybór padł  na styl klasyczny, Waterman Hémisphère Black GT w cenie kilkuset złotych, które idealnie się komponuje między innymi z moim BlackBerry. Zamówiłem też dodatkowo paczkę naboi z atramentem w kolorze niebieskim (uniwersalnym) również tego samego producenta.

01.jpg.23a2cb207481bd89deed78df9ecdb53a.jpg02.jpg.bad1cb8f2c35cc0cdf6ebbc5576a3d81.jpg

            Popularny i kosztowny produkt powinien być spakowany w eleganckie i jednocześnie solidne opakowanie. Nie inaczej jest i w tym przypadku bowiem tytułowy egzemplarz włożony został w mały prostokątny pakunek z twardego tworzywa sztucznego. Jakość wykonania sprzętu również nie pozostawia wiele do życzenia ponieważ korpus oraz nasadka pokryte zostały czarnym lśniącym lakierem a co najważniejsze, stalówka została wykonana z wysokiej jakości stali platerowanej 23-karatowym złotem. Rozpisanie pióra zajęło mi dosłownie chwilę. Opierałem się przede wszystkim o wskazówki ekspertów gdzie wyraźnie jest powiedziane aby podczas tej czynności na siłę i długo nie jeździć stalówką po papierze ponieważ celuloza może zatkać stalówkę. Oprócz tego nie potrząsałem piórem. Wystarczyło trzymanie pióra pionowo i z wyczuciem napisanie paru słów na kartce. Piórko trzyma się pewnie w dłoni i nie ślizga się.

03.jpg.ba7058750187a61b685f8f8f5c35c9ac.jpg04.jpg.2e3264da7b9d2b6f85b0ebec3329732f.jpg05.jpg.3de18973e1093af87c17fe9e8c7afa0f.jpg06.jpg.f8047d971663fa093fbe4db6dbd79e31.jpg07.jpg.039d62f3beacdf86a2f638b7fb90f120.jpg

            Jest to moje pierwsze pióro po wielu latach przerwy i jestem pod ogromnym wrażeniem. Następne kupię sobie na urodziny albo święta ale będzie to jeszcze wyższa półka.

 

 

Edytowano przez lubie_piora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w wersji z czarnym lakierem i chromowanymi wykończeniami - CT. Stalówka jest z 23-karatowego złota?!:huh::o:hmm1: Znaczy no ja mam stalową, ale to tylko pokrycie mój Drogi, które schodzi z czasem... Mam nadzieję, że nie zapłaciłeś więcej niż 250zł, bo najzwyklej w świecie to drożyzna już. 

Miło Cię gościć na naszym Forum :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post i od razu ciekawa recenzja. Witaj i... tak trzymać.

Jak na stalówkę F to kreska dosyć gruba sie wydaje, ale może to wina papieru, zakładam, ze "zwykły xero" to jest. Na lepszych papierach stalówka pokaże na co ją stać, czyli raczej na co ją nie stać w grubości kreski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lubie_piora

Ogólnie nie jest to mój pierwszy tekst. Poprzednie moje artykuły były publikowane na największej stronie o BlackBerry w Polsce. Jednakże tematyka dotyczyła telekomunikacji. Szczerze mówiąc to ten tekst nie jest wysokich lotów. Trochę wyszedłem z wprawy. Następna recenzja nowego pióra będzie bardziej dopracowana :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ziemniaczek napisał:

Mam w wersji z czarnym lakierem i chromowanymi wykończeniami - CT. Stalówka jest z 23-karatowego złota?!:huh::o:hmm1: Znaczy no ja mam stalową, ale to tylko pokrycie mój Drogi, które schodzi z czasem... Mam nadzieję, że nie zapłaciłeś więcej niż 250zł, bo najzwyklej w świecie to drożyzna już. 

Miło Cię gościć na naszym Forum :)

 

Dobrze napisał:

"stalówka została wykonana z wysokiej jakości stali platerowanej 23-karatowym złotem."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hemisphere traci te złocenia (na korpusie) w podobnym tempie jak wyrabia się skuwka. Coś takiego przynajmniej. Co do stalówki, to różnie (no bo nic o nią nie powinno ocierać. Jeśli otwierając skuwkę będziesz zahaczał o stalówkę - a zrobi to każdy - to pozłota zejdzie). Czas to intensywność ;)

No i na pewno jak coś zaschnięte na stalówce, to oderwanie może grozić oderwaniem pozłoty - przynajmniej tak zdarzało się w Pelikanie.

 

Moja ciocia ma GT, trzyma się wręcz idealnie (pióro ma około 3 lat, ale używane przysłowiowe raz do roku - ciocie dbają o wszystko)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie piórem jest przyjemne :)

Uważam, że charakter pisma jest całkowicie znośny i nie miałem żadnych problemów z przeczytaniem. Nie piszesz dużo i często odręcznie, prawda? Nie wiem co to za atrament, ale nie wygląda on najlepiej przy takim piśmie. To cieniowanie wygląda jak kleksy według mnie. Jeśli mógłbyś, to polecam kupno kałamarza. Waterman Serenity Blue (w starszym nazewnictwie Florida Blue) powinien być odpowiedni. Bardzo dobry atrament, dobre właściwości, przepływ i cena rozsądna w połączeniu z dostępnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lubie_piora

Cieniowanie to po prostu fragmenty gdzie stalówka nie rozprowadziła do końca atramentu i byłem zmuszony potem dociągnąć niektóre litery. Naboje są marki Waterman. Może to kwestia dłuższego rozpisania pióra...

Edytowano przez lubie_piora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lubie_piora

Dodam jeszcze, że środek opakowania pachnie czepkiem basenowym :-)... Waterman... Coś w tym jest... Zapach jest dosyć przyjemny. To tak na marginesie. Oprócz tego atrament tej samej marki szybko wysycha a moja krawędź dłoni nie jest pobrudzona. Spływak oraz stalówka są nadal czyste i nie dochodzi do żadnych "wylewów" póki co. Na szczęście jest 3-letnia gwarancja jednak mam nadzieję, że nie będę musiał z niej korzystać.

Edytowano przez lubie_piora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lubie_piora

Moment... W instrukcji dołączonej do opakowania jest napisane, że produkt jest objęty 3 letnią gwarancją a na stronie internetowej jest napisane, że 2 letnią gwarancją... Czegoś tutaj nie rozumiem...

Edytowano przez lubie_piora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Zibski napisał:

Moment... W instrukcji dołączonej do opakowania jest napisane, że produkt jest objęty 3 letnią gwarancją a na stronie internetowej jest napisane, że 2 letnią gwarancją... Czegoś tutaj nie rozumiem...

Dodatkowo 2 lata ;)

Jak coś, to na ulotce masz wyraźnie 3 lata, więc okej :)

EDIT:

Tu masz ładnie napisane oraz jest przycisk do rejestracji:

http://www.waterman.com/en/content/19-international-warranty

Edytowano przez Ziemniaczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...