Skocz do zawartości

Wasze ulubione atramenty Diamine


Vermis

Polecane posty

Przymierzam się do zakupu czegoś z tej firmy i pomyślałem, że fajnie byłoby stworzyć taki temat. W internecie jest multum recenzji, ale czasami potrzeba bardziej inspiracji i zwrócenia uwagi na ten konkretny atrament

Zasady są proste - każdy może zgłosić od jednego do trzech atramentów. Nie trzeba się tłumaczyć ani silić na obiektywizm. :) Co kto lubi, to poleca. Komentarze jak najbardziej dozwolone, a nawet mile widziane.
Zwracam się też z uprzejmą prośbą, żeby jakoś wyróżnić nazwy. Będzie je łatwiej wyłowić wzrokiem.

Niestety ankieta jest do 99 pozycji, więc stworzyłem taką oto listę (dla przypomnienia ;) )
6kNdpFG.jpg


Moje obecne podium zajmują:

  • Florida Blue
  • Autumn Oak
  • Meadow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Kiedyś bardzo lubiłem Diamine Umber, a Oxblood nadal uważam za najlepszy produkt tej firmy. Trochę się pogniewałem na Diamine za wykwity na okienku podglądu atramentu w piórze (atrament Grey bodaj), ale to była w jakimś topniu moja wina, bo zostawiłem je na długo bez opieki. W każdym razie Oxblood uber alles!:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, janykiel napisał:

Kiedyś bardzo lubiłem Diamine Umber, a Oxblood nadal uważam za najlepszy produkt tej firmy. Trochę się pogniewałem na Diamine za wykwity na okienku podglądu atramentu w piórze (atrament Grey bodaj), ale to była w jakimś topniu moja wina, bo zostawiłem je na długo bez opieki. W każdym razie Oxblood uber alles!:D

Też lubię Oxblood, ale niestety ten atrament ma tendencje do rozmazywania się. Jak złapałem za złożony w pół notatnik, to potem na ręce miałem "odbitkę". :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Vermis napisał:

Też lubię Oxblood, ale niestety ten atrament ma tendencje do rozmazywania się. Jak złapałem za złożony w pół notatnik, to potem na ręce miałem "odbitkę". :P

Możliwe, że to kwestia czerwonego barwnika, ale widok tej krwi w demonstratorze bezcenny. A to, że po napisaniu, na papierze niemal krzepnie, boskie.:D No, ale fakt, do notatek jakichś dłuższych nie używałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Diamine używam na bieżąco czterech:

1. Florida blue - mój ulubiony odcień, ma lekką tendencję do przebijania na cienkich i niższej jakości papierach

2 Sargasso blue - piękny ciemny niebieski, właściwie granatowy, ale bardziej niebieski od blue blacków - doskonałe właściwości

3. China blue - doskonały jasnoniebieski ale nie tak żywy i intensywny jak Florida blue, też doskonałe właściwiści

4. Onyx Black - bardzo głęboka i ciepła czerń, bez przebijającego fioletu - też bardo dobre własności

 

Przy następnym zamawianiu z Anglii dodam Classic Red nie do dostania w Polsce, tak jak i duże buteleczki Florida blue

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej ze wszystkich atramentów, to piszę właśnie Oxblood. Używam go na Waszym "znienawidzonym" i oplutym wzdłuż i wszerz Oxfordzie. I nie schnie długo. Najwyżej 10 sekund. Ale to nie wyścigi. Czasami nie chce mi się czekać i odwracam właśnie skończoną stronę natychmiast. Nawet jeśli się odbije jakaś kropeczka, to co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...