Jump to content
Sign in to follow this  
Tuba

początki

Recommended Posts

Ja mam zarówno zapasowe piórko jak i naboje ;) Ale chętnie bym zaobserwował reakcję znajomych na wykładzie na napełnianie pióra z buteleczki, już widzę ich miny B) (na 250 osób oprócz mnie jedna osoba pisze piórem i jednego profesora posługującego się piórem miałem u którego na egzamin zabierałem dodatkowe pióro z fleksem do ładnego podpisu, być może to pomogło mi zdać :D ).

Edited by Bartosz_T

@Tuba Styl pisania który widziałeś w tym filmie jest tak naprawdę dość prymitywny i robi wrażenie z jednego powodu - każda litera jest stawiana osobno. Moim zdaniem jest to najważniejsza zasada i każde pismo zyskuje przy jej przestrzeganiu.

Tutaj masz pdf do amerykańskiej kursywy, która jest raczej użytkowa, ale jednocześnie ładna. Co ważne, słowa pisze się ciągiem. Bardzo rzadko odrywa się pióro w środku wyrazu.

http://www.peterson-handwriting.com/Publications/review_ebooks/Peterson_CursiveFirst_IND_REV.pdf
Nie trzeba tego całego czytać. Na końcu masz wzorce. Jak wydrukujesz sobie 16 stron na kartkę to akurat wychodzi jedna kartka dwustronnie na cały alfabet + cyfry.

Zacząłem się w to bawić kilka miesięcy temu i pisałem tylko dla przyjemności. Na dzień dzisiejszy przy starannym pisaniu wychodzi około 2 razy wolniej niż najszybsze bazgrolenie.

Edited by Vermis

Poniewaz mam klopot z pisaniem, wiec zaczalem cwiczyc. Zrobilem sobie tez karte do cwiczen, ktora mi najbardziej pasuje, jest odwracalna i podzielona na sekcje. Jezeli jest ktos zainteresowany to prosze na PW podac adres e-mail i ja wysle pdf lub jpg, zrzut jest w Kawiarenka, w watku Wasze inne, pozapiórowe, hobby