Skocz do zawartości

początki


Tuba

Polecane posty

Ja mam zarówno zapasowe piórko jak i naboje ;) Ale chętnie bym zaobserwował reakcję znajomych na wykładzie na napełnianie pióra z buteleczki, już widzę ich miny B) (na 250 osób oprócz mnie jedna osoba pisze piórem i jednego profesora posługującego się piórem miałem u którego na egzamin zabierałem dodatkowe pióro z fleksem do ładnego podpisu, być może to pomogło mi zdać :D ).

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tuba Styl pisania który widziałeś w tym filmie jest tak naprawdę dość prymitywny i robi wrażenie z jednego powodu - każda litera jest stawiana osobno. Moim zdaniem jest to najważniejsza zasada i każde pismo zyskuje przy jej przestrzeganiu.

Tutaj masz pdf do amerykańskiej kursywy, która jest raczej użytkowa, ale jednocześnie ładna. Co ważne, słowa pisze się ciągiem. Bardzo rzadko odrywa się pióro w środku wyrazu.


http://www.peterson-handwriting.com/Publications/review_ebooks/Peterson_CursiveFirst_IND_REV.pdf
Nie trzeba tego całego czytać. Na końcu masz wzorce. Jak wydrukujesz sobie 16 stron na kartkę to akurat wychodzi jedna kartka dwustronnie na cały alfabet + cyfry.

Zacząłem się w to bawić kilka miesięcy temu i pisałem tylko dla przyjemności. Na dzień dzisiejszy przy starannym pisaniu wychodzi około 2 razy wolniej niż najszybsze bazgrolenie.

Edytowano przez Vermis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Poniewaz mam klopot z pisaniem, wiec zaczalem cwiczyc. Zrobilem sobie tez karte do cwiczen, ktora mi najbardziej pasuje, jest odwracalna i podzielona na sekcje. Jezeli jest ktos zainteresowany to prosze na PW podac adres e-mail i ja wysle pdf lub jpg, zrzut jest w Kawiarenka, w watku Wasze inne, pozapiórowe, hobby  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Kiedy kupowałam swoje pierwsze przybory do kaligrafii, to kierowałam się przede wszystkim poradami sprzedawczyni w sklepie papierniczym. Żeby nie było, nie był to jakiś pierwszy z brzegu sklep, tylko specjalistyczny, bodajże przy ASP. Zgodnie z tym, co mi polecała, kupiłam obsadkę i kilka stalówek dla początkujących, czyli takich, które mają dość dużą pojemność, a tusz szybko z nich spływa. Było tam chyba kilka modeli Steno, bodajże Brause 361 był mój ulubiony. A to dlatego, że kreśliło się nim duże litery, a małych wtedy jeszcze nie umiałam :D Do dzisiaj wszystkim początkującym polecam tego typu stalówki, świetne na start. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...