Skocz do zawartości

Pióro do 350 zł netto


PaJaC

Polecane posty

Witam. ostatnio kupilem Pilota MR i ciagle mi malo :D

Szukam piora do okolo 450zl. Myslalem nad Parkerem Sonnet, ale boje sie ze jesli czegos jest duzo, to jest to slabiej wykonane. Ktos cos poleci? :)

 

PS. ma ktos Monteverde Invincia Stealth? Pioro wyglada przeslicznie :)

 

MV-InvinciaStylus-MatteBlack-4.jpg

Zdjęcie: Gouletpens.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platinum  Century  #3776,  Pilot Custom 74 lub nawet jak dorzucisz trochę kasy to Pilot Custom Heritage 92 na przykład.  Jest jak dla mnie różnica w stalówkach stalowych i złotych. Stalowe często są naprawdę gładkie i fajne, ale (przynajmniej mnie) największą przyjemność sprawia pisanie piórami ze złotą stalówką. Piszę starym MB, właśnie Platinum czy Pilotem Falconem. I jest różnica.

 

 

Edytowano przez mery
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, PaJaC napisał:

chyba juz mi sie odechcialo monteverde :D :

Waga pióra bez skuwki: 30g
Waga pióra ze skuwką:

40g

 

plastikowe piora za 400zl? Panowie..

 

Wychodzę z założenia, że dobrej (bardzo dobrej) jakości plastik to nie plastik, a porządny i szanujący się materiał :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ziemniaczek napisał:

Wychodzę z założenia, że dobrej (bardzo dobrej) jakości plastik to nie plastik, a porządny i szanujący się materiał :)

 

Masz rację :) Grunt to podbudować swoje ego :)

Jak zwał tak zwał. Metal to metal, plastyk to plastyk. Nawet jeżeli nazwiesz go : szlachetną żywicą, resinem, czy jakoś tak :)

Wagowo będzie lekkie i w ręku delikatne jak pióro z Lidla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wąsaty napisał:

Wagowo będzie lekkie i w ręku delikatne jak pióro z Lidla.

Tam z Lidla tam - z Oszą za 18 groszy :D

 

 

Chcesz metalowe? To weź se I.M.a i od razu farbę, bo przyda ci się po pierwszym przyczepieniu pióra za klips ;)

 

Plastik plastikowi nie równy, naprawdę. Przykład visvamitry (i wielu innych), który (-/rzy) nienawidzili Lamy Safari - visvamitra pisze nim codziennie razem z innymi - parę razy droższymi - piórkami ;) 

6 minut temu, Wąsaty napisał:

Masz rację :) Grunt to podbudować swoje ego :)

Prosz Pana, ego zawsze podbudowane być musi :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ziemniaczek napisał:

Tam z Lidla tam - z Oszą za 18 groszy :D

 

 

Chcesz metalowe? To weź se I.M.a i od razu farbę, bo przyda ci się po pierwszym przyczepieniu pióra za klips ;)

 

Plastik plastikowi nie równy, naprawdę. Przykład visvamitry (i wielu innych), który (-/rzy) nienawidzili Lamy Safari - visvamitra pisze nim codziennie razem z innymi - parę razy droższymi - piórkami ;) 

Prosz Pana, ego zawsze podbudowane być musi :D 

Jasne :) Samym piórem już się podbudowuje  :)

Czemu straszysz IM? Znam pewną pielęgniarkę, która się nim posługuje i chwali je sobie bardzo. Wszystko zależy od tego jaki trafisz egzemplarz.

No ale odbiegamy od tematu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Monteverde Invincia ale w wersji plastik, szumnie zwany resine (Polyethylene-naphthalate (PEN) resin), ale jest to pióro sprzed donbrych kilku lat, z innym podejściem do jakości i inną stalówka. Poleciłbym, ale już raczej nie do kupienia. Co do rozwiazań w konstrukcji i wyglądu, szczerze polecam, pióro klasyczne i budzące zaufanie.

d088a6eb405977admed.jpg

Co do nowych modeli Invincia nie mam zdania, chyba że... niedawno nabyłem Monteverde Intima...bardzo zła stalówka, kupiłem M a pisze jak F, jest sucha i od początku źle zrobiona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PaJaC napisał:

plastikowe piora za 400zl? Panowie..

Droższe pióra robi się z metali, bo jest spora możliwość w wykonywaniu zdobień i grawerunków. Ale 400 zł to nie jest półka cenowa na takie dodatki.

W piórach do 2000zł wykonanych z tworzyw, jest ta zaleta,że bez problemu montuje się w nich system piston-filler.

Większość znanych piór z przedziału 500-2000 zł jest wykonanych właśnie z żywic i tym podobnych materiałów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, o ironio, duża część piór z chin, w cenie nie przekraczającej 5$ jest metalowa. Tak więc dużo zależy od jakości materiału, a nie jego typu. Wspomniane wcześniej safari i jego klon z chin, są oba wykonane z plastiku, ale różnica po między piórem za dolara i 80-100zł jest nie tylko w cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ArielN changed the title to Pióro do 350 zł netto
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...