Skocz do zawartości

Etui na 3 pióra Wittchen


Gość

Polecane posty

Przed zakupem pióra zastanawiałem się - gdzie ja to będę trzymać. Szybko porzuciłem wszelkie przemyślenia i nowe pióro trzymałem w zwykłym szkolnym piórniku. Po tygodniu doszedłem do wniosku, że trzymanie nowego lakierowanego pióra w piórniku razem z nożyczkami nie jest dobrym pomysłem.

Szukałem czegoś niedrogiego, poręcznego i trwałego. Wybór padł na firmę Wittchen z której mam również portfel. Na przykładzie portfela wiedziałem, że piórniczek powinien się dobrze spisywać - nie myliłem się...

Etui zamknięte ma wymiary 5,5×16×2,5 cm, zależnie od kolekcji jest wykonywane z różnych skór. Producent deklaruje, że wszystkie kolekcje to skóra licowa bydlęca lub cielęca.

20170813_084708.jpg

Moje etui jest wykonane ze skóry licowej cielęcej.

Wittchen produkuje etui :

Na jedną sztukę (wsuwane, zapinane na zakładkę)

57a0b8c0dab94.jpg

Na dwie sztuki (wsuwane, zapinane na zatrzask)

57a0b8c13e33c.jpg

Na trzy sztuki (na zamek błyskawiczny)

58341e2fdaa36.jpg

(Zjęcia pochodzą ze strony producenta, wszystkie z kolekcji Arizona)

Etui na froncie posiada metalowe logo producenta w kolorze starego złota. Nazwa producenta jest również widoczna na zakmku błyskawicznym. Zamek bardzo łatwo się przesuwa, posiada również mozne szwy.

20170813_084822.jpg

20170813_084834.jpg

Wewnątrz etui znajduje się miekka podszewka z dość przyjemnym lego firmy. W górnej części piórnika zostały przyszyte skórzane regulowane uchwyty na pióra. W etui jesteśmy w stanie pomieścić dwa grubsze pióra lub trzy trochę cieńsze. 

20170813_084932.jpg

20170813_084945.jpg

Co ciekawe pióra należy wkładać od dołu ponieważ w przeciwnym wypadku nawet jedno pióro może się nie pomieścić.

Etui zakupiłem 31 sierpnia 2016 roku, niedługo będzie miało rok. Mimo długiego czasu użytkowania piórnik wciąż wygląda bardzo dobrze. Jedyne co jestem w stanie zauważyć to lekkie przetarcia na spodzie etui. Nie jestem jednak w stanie uchwycić ich na zdjęciu.

20170813_084958.jpg

20170813_085103.jpg

Podsumowując jeśli ktoś szuka ładnego, klasycznie wyglądającego i trwałego etui niech pod uwagę weźmie firmę Wittchen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Aventador13 napisał:

Mam takie i także sobie chwale. Tylko te szlufki są troche ciasne - trudno włożyć tam 3 pióra, dlatego ja najczęściej zabieram w nim tylko 2, ale to zrozumiałe bo tak naprawdę to nie jest etui na pióra, tylko na długopisy.

Dlatego ostatnio poważnie rozważam zakup etui na trzy sztuki od Visconti...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...