Skocz do zawartości

Które spośród dwóch


Look

Polecane posty

Witam Was serdecznie,

to mój pierwszy post, więc miło tu zawitać :) Na piórach nie znam się praktycznie wcale, poza podstawami teorii i znajomością najpopularniejszych modeli. Zamierzam w niedługim czasie zakupić pierwsze pióro i stanąłem przed dylematem. Jeśli sprawa jest trywialna i poruszana wielokrotnie to przepraszam, mi nie udało się znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Moimi kandydatami są: 

1. https://www.parkersklep.pl/prod1857-Pioro-wieczne-Parker-IM-Brushed-Metal-GT-T2016.html

2. https://www.parkersklep.pl/prod159-Pioro-wieczne-Parker-IM-Czarny-GT.html

Pytanie brzmi: które wybrać?

Oba podobają mi się podobnie i domyślam się, że droższe jest w pewien sposób lepsze. Ale czy jest sens, czy w zupełności wystarczy czarne? Jeśli ktoś zna lepszy model, nawet innej marki do 120 zł, to proszę powiedzieć.

Z góry ogromnie dziękuję za pomoc i pozdrawiam. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Cię zjedzą za "nie udało mi się znaleźć" :-)

Przede wszystkim - Parker IM to zły wybór. Wygląda świetnie, ale ma piekielną wadę techniczną: bardzo szybko zasycha i na to w zasadzie nie ma rady.

Co zaś wyboru: napisz co by Cię interesowało. Pojawi się tutaj sporo propozycji, jak sprecyzujesz swoje oczekiwania (czy np wolałbyś ciężkie, czy lekkie, metal czy plastik itp) to już pójdzie z górki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy. Te oba modele różnią się wykończeniem. Jakbyś chciał propozycje jakiegoś innego pióra to sprecyzuj swoje wymagania jak to doradził Zmechu. Wolisz:  małe/duże, lekkie/ciężkie, metal/plastik, zakręcana skuwka/wciskana skuwka, sekcja (to za co trzymasz pióro podczas pisania) okrągła, czy z wytłoczeniami na palce, piszesz drobnymi literkami, czy sporymi - przyda się do wyboru stalówki.

Tutaj masz coś do poczytania w międzyczasie:

 

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od siebie: do skuwki zakręcanej szybko się przyzwyczaisz (jeśli preferujesz wciskaną, która potrafi w danych modelach się wyrabiać) i odwrotnie. Plastik plastikowi nie równy - plastik nie oznacza Chin, a w przypadku Lamy Safari dokładność i jakość ;)

Koledzy jeszcze nie zapytali: przydałby ci się atrament. Preferujesz naboje czy mógłbyś używać tłoczka? Tłoczek to takie coś, co wkładasz jak nabój (raz wkładasz) i uzupełniają atrament ciągnąć/kręcąc końcówkę. Tłoczek jest przystosowany do kałamarzy z których nabierasz atrament - raz kupujesz kalamarz w interesującym cię kolorze i piszesz póki nie zużyjesz atramentu. Natomiast w przypadku naboji trzeba patrzeć na to, czy pasują international (międzynarodowe - standartowe) czy danego producenta piór - w tym przypadku zawęża (porównując do kałamarzy to nawet bardzo mocno) ilość kolorów (do danego producenta).

Kupisz jedno pióro i atrament. Potem następne. Potem atrament, bo nie będziesz miał takich samych kolorów w dwóch piórach. Potem parę atramentów, bo kolor nie pasuje. Potem pióra do nich... ;)

Także wiesz - pióroza istnieje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :) 

Interesuje mnie raczej większe pióro, wykonane z metalu, sposób zamykania nie ma znaczenia, to samo tyczy się sekcji. Preferuję raczej naboje, ale nie mam nic przeciwko tłoczkowi. Piszę raczej większymi literami, przynajmniej na chwilę obecną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Look napisał:

Dziękuję, na pewno się zapoznam.

Czyli pomiędzy tymi, które przedstawiłem jest tylko różnica kosmetyczna? ?

Tak, ale IM to najgorsze co może być (no dobra, pióro z Tesco gorsze) ;)

Znaczy to nie tak, że najgorsze, ale problem w tym, że nie ma powtarzalności (żadnej, nie takiej jak piora robione ręcznie, żadnej po prostu). Możesz dostać dobre, a możesz takie, że sprzedawca rzuci je w kąt, bo nie będzie pisało już w sklepie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Look napisał:

Rozumiem, a Parker Urban? ?

Chyba jest spoko

http://pioromaniak.blogspot.com/2012/07/na-piora-wieczne-forum-coraz-wiecej.html

 

14 minut temu, Aventador13 napisał:

Pamiętaj że w przypadku Parkera na cenę ma wpływ przede wszystim marka; obecnie ceny ich wyrobów nie są proporcjonalne do jakości.

Śmieszy mnie czasem,,Masz Parkera? Łaaał!" :roflmho:

Przepraszam jeśli nie powinno się wstawiać linków czy coś :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc za te same pieniądze znajdziesz dużo fajniejsze pióro. Tak kiedyś dla mnie Parker tez był wyznacznikiem prestiżu w piórach wiecznych.

Ale to się zmieniło. Ogólnie w niższych modelach Vector, IM, Urban to taka półka bazująca gownie na marce. Dużo lepszy byłby już Pilot MR bardzo fajne pióro poniżej 100 zł - "Japończyk".

 

Popatrz  też na Lamy, Kaweco, Platinum, Piloty, albo chińczyki za 2USD ;), które potrafią być dużo fajniejsze niż IM.

 

Edytowano przez mario_79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Look napisał:

Na pewno przejrzę te wszystkie pióra. Chciałbym tylko spytać bardziej doświadczonych, czy Urban to też takie "dno" jak IM, czy mimo, że są lepsze, no go bez obaw kupić?

Kupić możesz wszystko i zawsze, ale nie będzie to najlepszym wyborem. Tak jak wyżej Mario napisał - spójrz na innych, bo mimo,,plastiku" takie Lamy Safari jest świetne. Ten MR też jest dobrym wyborem (pamiętaj,że to Japonia, więc ich M to nasze - europejskie - F). Na Watermana nie zwracając uwagi, bo Graduate to dno jak IM. Hemisphere nie jest zły za to.

Temat piór to jeden z tych, gdzie Chińczycy się potrafią przyłożyć i za 2 dolce (czasem z przesyłką) potrafisz dorwać coś dobrego ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Look napisał:

Na pewno przejrzę te wszystkie pióra. Chciałbym tylko spytać bardziej doświadczonych, czy Urban to też takie "dno" jak IM, czy mimo, że są lepsze, no go bez obaw kupić?

Wiesz to że ktoś ma koło 60 postów nie znaczy że pióra używa od dwóch dni ;)

Ja swoje IM zamierzam wywalić bo pękła sekcja i zasycha dotakowo. Kiepsko się nim pisze.

Za to chinczyków mam trochę i kilke z nich sa moimi ulubionymi. 

Ale jutro będe miał Kaweco Sport bo chciałem mieć coś ultra mobilnego ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...