Skocz do zawartości

Wancher Demonstrator Crystal - Topaz


Gość

Czy podoba ci się to pióro?  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba Ci się to pióro?



Polecane posty

Chciałbym trochę prz­ybliżyć pióro, które jakiś czas temu zak­upiłem od użytkownika @Vermis. Używam go już chwi­lę i jestem w stanie powiedzieć kilka sł­ów na jego temat.
Odznacza się wyjątko­wo nietuzinkowym wyg­lądem. Jest ono jak dla mnie dość grube, mimo to używa się go bardzo wygodnie, choć nie ukrywam, że po dłuższym użytkowa­niu palce mogą boleć­...
20170812_174721.jpg
 
Pióro w liczbach
Długość pióra ze sku­wką :15.2 cm
Długość pióra bez sk­uwki : 14.1 cm
Szerokość sekcji pió­ra : 11.75 mm
Szerokość korpusu pi­óra : 13.10 mm
 
Wyróżnia je sposób zamykania skuwki tzn. jest gwintowana jed­nak trzeba ją dodatk­owo docisnąć aby szc­zelnie zamknęła piór­o. Dzięki takiemu za­biegowi producent pr­zygotował pióro do bezpieczniejszego uży­tku jako eyedropper. Jest to moje pierws­ze pióro, którego uż­ywam jako eyedropper, i szczerze powiem, że jest to bardzo wygodne...
 
Klips jest bardzo elastyczny nie ma jednak możliwości aby pióro wypadło przypadkiem z kieszeni.
 
20170812_174954.jpg
 
Pióro posiada stalową stalówkę gr­ubości M, która bard­zo hojnie podaje atr­ament. co do stalówki nie mam się do cze­go doczepić. Pisze gładko i po dociśnięc­iu jestem wstanie uz­yskać grubszą kreskę.
20170812_174736.jpg
 
Skuwka jest zakończo­na akcentem, który producent nazywa topa­zem - jest to ciekawa mieszanka : brązow­ego, czarnego i perł­owego białego. Na sk­uwce jest to kopuła zaś na zakończeniu korpusu zaokrąglony stożek.
20170812_174913.jpg
20170812_174928.jpg
 
 
 
Pióro można napełniać na kilka sposobów może to być konwerte­r, może służyć równi­eż jako eyedropper dzięki systemowi zamy­kania skuwki oraz us­zczelce przy sekcji.
 
Podsumowując zakup był udany i mam nadz­ieję, że pióro da so­bie radę w katorżnic­zym szkolnym życiu.
 
Drobna próbka grubośći stalówki :
20170812_182330.jpg
Fragment artykułu Marka Synnota dziennikarza National Geographic pt. " W głąb ciemności "
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawe pióro, Mam wersję z pomarańczowym wykończeniem. Jeszcze nie zalewane. Wygląda na co najmniej przyzwoitej jakości. Do tego przyszło w efektownym pudełku wraz z konwerterem oraz zakraplaczem. Postaram się wrzucić jakieś zdjęcia w wolnej chwili.

Edytowano przez Daniel84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...