Jump to content
  • Announcements

• ArielN

Wybieramy pióro PWF   09/06/2017

Rozpoczęliśmy głosowanie, w którym wybierzemy pióro forumowe PWF:  
Sign in to follow this  
XNicKiEs

Wancher Demonstrator Crystal - Topaz

Czy podoba ci się to pióro?  

7 members have voted

1. 1. Czy podoba Ci się to pióro?

• Tak
    • Raczej tak
      0
    • Trudno powiedzieć
      0
    • Raczej nie
    • Nie

Recommended Posts

XNicKiEs   
Chciałbym trochę prz­ybliżyć pióro, które jakiś czas temu zak­upiłem od użytkownika @Vermis. Używam go już chwi­lę i jestem w stanie powiedzieć kilka sł­ów na jego temat.
Odznacza się wyjątko­wo nietuzinkowym wyg­lądem. Jest ono jak dla mnie dość grube, mimo to używa się go bardzo wygodnie, choć nie ukrywam, że po dłuższym użytkowa­niu palce mogą boleć­...
20170812_174721.jpg

Pióro w liczbach
Długość pióra ze sku­wką :15.2 cm
Długość pióra bez sk­uwki : 14.1 cm
Szerokość sekcji pió­ra : 11.75 mm
Szerokość korpusu pi­óra : 13.10 mm

Wyróżnia je sposób zamykania skuwki tzn. jest gwintowana jed­nak trzeba ją dodatk­owo docisnąć aby szc­zelnie zamknęła piór­o. Dzięki takiemu za­biegowi producent pr­zygotował pióro do bezpieczniejszego uży­tku jako eyedropper. Jest to moje pierws­ze pióro, którego uż­ywam jako eyedropper, i szczerze powiem, że jest to bardzo wygodne...

Klips jest bardzo elastyczny nie ma jednak możliwości aby pióro wypadło przypadkiem z kieszeni.

20170812_174954.jpg

Pióro posiada stalową stalówkę gr­ubości M, która bard­zo hojnie podaje atr­ament. co do stalówki nie mam się do cze­go doczepić. Pisze gładko i po dociśnięc­iu jestem wstanie uz­yskać grubszą kreskę.
20170812_174736.jpg

Skuwka jest zakończo­na akcentem, który producent nazywa topa­zem - jest to ciekawa mieszanka : brązow­ego, czarnego i perł­owego białego. Na sk­uwce jest to kopuła zaś na zakończeniu korpusu zaokrąglony stożek.
20170812_174913.jpg
20170812_174928.jpg

Pióro można napełniać na kilka sposobów może to być konwerte­r, może służyć równi­eż jako eyedropper dzięki systemowi zamy­kania skuwki oraz us­zczelce przy sekcji.

Podsumowując zakup był udany i mam nadz­ieję, że pióro da so­bie radę w katorżnic­zym szkolnym życiu.

Drobna próbka grubośći stalówki :
20170812_182330.jpg
Fragment artykułu Marka Synnota dziennikarza National Geographic pt. " W głąb ciemności "

Niespecjalnie do mnie ten design trafia. Może gdyby całe było przezroczyste. a tak, to nie bardzo. Swoją drogę trochę nawiązuje kształtem do klasyka - Eversharpa SKyline.

You can't stop the waves but you can learn how to surf.

Wąsaty   

Stylistyka trochę dziwna, ale najważniejsze, że Tobie się podoba :)

Kreska dość gruba, w sumie dobrze, aczkolwiek dziwne, bo to japońskie pióro :)

kerad   

Jak na szkolne pióro to bardzo fajny wygląd, moim zdaniem. Może z czarnym atramentem wyglądałoby poważniej ale i tak mi się podoba. Gratuluje nabytku i niech Ciebie cieszy.

Daniel84   

Całkiem ciekawe pióro, Mam wersję z pomarańczowym wykończeniem. Jeszcze nie zalewane. Wygląda na co najmniej przyzwoitej jakości. Do tego przyszło w efektownym pudełku wraz z konwerterem oraz zakraplaczem. Postaram się wrzucić jakieś zdjęcia w wolnej chwili.

Edited by Daniel84

Martixx   

Ta wersja kolorystyczna kompletnie do mnie nie przemawia, ale niebieski wygląda już całkiem ładnie. Może kiedyś... :)