Skocz do zawartości

Cieńsza kreska.


szalasnikov

Polecane posty

Przed chwilą, Czarodziej napisał:

Żeby była cieńsza kreska -tylko szlifowanie.

No tak. Ewentualnie kombinowanie z atramentem (tylko on wtedy może zasychać lub pióro będzie przerywać). Spróbuj Pelikana z serii 4001 może. On ma raczej najgorszy przepływ z tego co znam. Ale jak Czarodziej napisał - szlifowanie (lub popróbować z inkaustem; gliceryna na lepszy przepływ; co na gorszy? Może @Nicpon coś poradzi - chociaż z tego co zobaczyłem, to go nie ma od dawna na Forum :( )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelikan 4001 ma najgorszy Przepływ? Śmiem wątpić :)

Spróbuj z atramentami tzw. suchymi. Dwa mogę zaproponować bo je sprawdziłem : Noodler's apache sunset, golden brown. Na pewno będzie cieńsza kreska niż z mokrymi atramentami.

Poszukaj na forum w recenzjach atramentów, pewnie coś znajdziesz.

Jeżeli nie, to wymiana stalówki albo jej zeszlifowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Wąsaty napisał:

Pelikan 4001 ma najgorszy Przepływ? Śmiem wątpić :)

Spróbuj z atramentami tzw. suchymi. Dwa mogę zaproponować bo je sprawdziłem : Noodler's apache sunset, golden brown. Na pewno będzie cieńsza kreska niż z mokrymi atramentami.

Poszukaj na forum w recenzjach atramentów, pewnie coś znajdziesz.

Jeżeli nie, to wymiana stalówki albo jej zeszlifowanie.

Co ma gorszy niż Pelikan? Czy Noodler's a (w tych kolorach) łatwo kupić wszędzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wąsaty napisał:

Co ma gorszy przepływ  niż Pelikan? Nie wiem, poszukaj na forum.

Na pewno noodlersa nie kupisz w kraju.

Na pewno wiem, że w piórze (cross botanica) ze stalówką M, które z Teal'em Diamine pisało tak grubo, że aż za grubo, z noodlersami pisze jak F-ka.

Chodziło mi o to, że Pelikan ma najgorszy z łatwo dostępnych. Nie będzie Noodler's a kupował tylko po to (o ile go nie ma). Wiadomo, ze jak się wleje czegoś nawet do Aurory/R&K etc. /świetnego przepływu to będzie zamulać i mieć słaby przepływ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Czarodziej napisał:

Chcesz powiedzieć że jakością atramentu, będziemy regulować grubość kreski?

Tak.

Nie zauważyłeś jeszcze tego? Atrament "suchy" podaje mniej atramentu na kartkę, i linia jest cieńsza. Na różnej jakości papierze też pisze raz grubiej, raz cieniej.

Edytowano przez Wąsaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Czarodziej napisał:

Czyli zamiast kupować różnej grubości stalówki, wystarczy mieć różne atramenty (tak w uproszczeniu)? :D

Wiem, iż w minimalnym zakresie można kombinować, ale to grubość stalówki jest tutaj decydująca.

No poniżej EF japońskiej to już nie ma...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czarodziej napisał:

Czyli zamiast kupować różnej grubości stalówki, wystarczy mieć różne atramenty (tak w uproszczeniu)? :D

Wiem, iż w minimalnym zakresie można kombinować, ale to grubość stalówki jest tutaj decydująca.

Dobrze wiem, że się droczysz :)

Jasne, że stalówka to podstawa. Ale zapewne wiesz, że cienka stalówka plus dobry spływak plus "mokry"atrament na kiepskim papierze wyjdzie nieciekawie.

I odwrotnie : Mka, słabo podająca atrament i dobry papier to kreska nie będzie jak od Mki.

Tak to wygląda.

 

IMG_20170814_165307.jpg

Edytowano przez Wąsaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Wąsaty napisał:

Dobrze wiem, że się droczysz :)

Jasne, że stalówka to podstawa. Ale zapewne wiesz, że cienka stalówka plus dobry spływak plus "mokry"atrament na kiepskim papierze wyjdzie nieciekawie.

I odwrotnie : Mka, słabo podająca atrament i dobry papier to kreska nie będzie jak od Mki.

Z Mki/M-/F+ na Oxfordzie z gęstym atramentem można zrobić Fkę maksymalnie - łącząc skrzydełka (o te 0,05 mm) można zrobić taką EF+ - dlatego to też zależy - może od samego atramentu czy papieru nie, ale w połączeniu tak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...