Skocz do zawartości

Dylemat Pióro pelikan m200 twsbi 850 a może?


Polecane posty

A nie jest tak, że Falcon ma być piórem dającym jakąś namiastkę fleksa, a Justus ma regulację twardości? Może w intencji producenta to nie to samo? Jestem strasznie ciekaw Justusa, prawdę mówiąc, muszę gdzieś go obadać.

Ps.

TWSBI to bardzo fajne pióra, moja 540 mimo problemu z pękaniem, to jedno z moich ulubionych. Kapitalnie leży w ręce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2017 o 15:14, janykiel napisał:

A nie jest tak, że Falcon ma być piórem dającym jakąś namiastkę fleksa, a Justus ma regulację twardości? Może w intencji producenta to nie to samo? Jestem strasznie ciekaw Justusa, prawdę mówiąc, muszę gdzieś go obadać.

Ps.

TWSBI to bardzo fajne pióra, moja 540 mimo problemu z pękaniem, to jedno z moich ulubionych. Kapitalnie leży w ręce.

W zasadzie to jest Soft, ale dla wielkiego skrótu myślowego napisałem flex. Moje odczucia do obu piór są bardzo pozytywne na tle innych piór Pilota (w zasadzie chyba wszystkie Piloty są świetne). Jest dokładnie tak jak napisałeś. Justus trybie H pisze jak bardzo ostra i zwarta igiełka. Pióro baardzo płynie przechodzi przez papier Oxford A4. Można wyczuć, że jest wyraźnie cięższe i większe od Falcona - niemniej jednak jest bardzo wygodne. W trybie S jest znacznie bardziej miękkie porównywalne do piórka czuć, troszkę jakbym pisał Falconem. Należy zaznaczyć, że w trybie H Justus pisze cieńszą kreską od Falcona. 

Falcon natomiast tak jak wspomniałeś można poczuć namiastkę Flexa. Pióro bardzo swobodnie płynie przez papier. Jest mniejszy od swojego brata, a wagowo praktycznie nie czuć go w dłoni. 

Z przepływem nie miałem problemu. Dodam, że po jakimś czasie dopiero pokazały swój pazur. Na początku pisały podobnie i bez szału. Kiedy przepisałem kilka stron wtedy zobaczyłem ich charakter i różnorodność. Bardzo polecam oba pióra. Falcona już mam dość długo, ale do Justusa już się przywiązałem mimo że mam go dopiero ok 2tyg. 

PS po TWSBI mam chyba chęć kupić Jakiegoś Sailor'a lub może Pilota 823 albo.... Pelikana M400 Yellow... :) a może coś innego... myślałem nad jakimś piórem Stub ale nic konkretnego nie widziałem. Aktualnie najbardziej przekonuje mnie Sailor                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, AvantTV napisał:

Masz całkowitą rację. Generalnie mam problem ze znalezieniem stub'a.... Szykuje się na kupienie sailor 1911 albo gear ii

Popatrz na fpnibs.com, tam można kupić fajnego stuba od Jowo i podmienić w jakimś piórze. Jak chcesz od razu jakieś z piórem, to tam też są i jak do nich napiszesz, to Ci od razu zamienią.  Jest też wiele innych opcji stalówek. 

Albo jakiegoś Platinum z muzyczną stalówką?

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 31.08.2017 o 20:31, Kowal1623 napisał:

Popatrz na fpnibs.com, tam można kupić fajnego stuba od Jowo i podmienić w jakimś piórze. Jak chcesz od razu jakieś z piórem, to tam też są i jak do nich napiszesz, to Ci od razu zamienią.  Jest też wiele innych opcji stalówek. 

Albo jakiegoś Platinum z muzyczną stalówką?

Nie mogę nic znaleźć, ale zamiast tego zamówiłem TWSBI 580 1.1 italic i sailor profit 1911 21k F. Przyjdzie w październiku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję :) o tutaj: http://www.fpnibs.com/en/jowo-steel-nibs/352-steel-nib-unit-size-5-polished.html#/ 

Na dole masz do wyboru różne stalówki, w tym calligraphy 1.1. Można też za specjalną dopłatą przeszlifować F, M lub B do stuba, italic lub cursive italic i wielu innych. Ta stalówka w linku jest wielkości 5 i pasuje do wielu piór. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Ambition w drzewie gruszy i go uwielbiam. Jak dla mnie jest świetnie wyważony i wygodnie mi się go trzyma. Stalówkę też bardzo lubię - EF. Jednak ma swoje mankamenty - skuwka mi się już lekko wyrobiła i nie jest już tak ciasno jak na początku (trzyma dobrze, ale kręci się trochę po zamknięciu). I mała sekcja odkręca się czasem samoczynnie od korpusu - ale jak mocniej dokręcisz to nie sprawia problemu. Mimo wszystko jest to jedno z moich ulubionych piór. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj przyszło do knie Twsbi. Dopiero w piątek moge na nie zerknąć. Wrzucę zdj jak ktoś chętny. Przypominam Italic 1.1 nib.

Warto wspomnieć, że zamówiłem Sailor Profit 21k standard co sądzicie?

Następne zakupy to : Platinum President / Pilot 823/ Faber-Castell Ambition Coconut. 

Sailor przyjdzie pewnie przed końcem września. Jak on się ma do 1911?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...