Jump to content
  • Announcements

• ArielN

Wybieramy pióro PWF   09/06/2017

Rozpoczęliśmy głosowanie, w którym wybierzemy pióro forumowe PWF:  
Pioromaniak.pl

Wprowadzamy: Atrament Graf von Faber-Castell Burned Orange, Turquoise i Electric Pink

Recommended Posts

Dotarły do nas nowe kolory atramentów rozszerzające dotychczasową gamę barw Graf von Faber-Castell: Burned Orange, Turquoise i Electric Pink. Na blogu Pióromaniaka przygotowaliśmy dla Was artykuł, w którym pokazujemy jak wyglądają w praktyce:

Atrament-Graf-von-Faber-Castell-Burned-O

Artykuł i więcej zdjęć: http://bit.ly/NoweKoloryGvFC

Jak się nietrudno domyślić, ze względu na to, iż uwielbiam niebieskie odcienie, turkus absolutnie mnie pochłonął. Obecnie używam go w Faber-Castell Loom do podpisywania faktur dołączanych do Bezpiecznych Paczek Pióromaniaka (w zależności od potrzeby ze stalówką F lub M). Raczej nie widzę miejsca dla Electric Pink w moich piórach, ale Burned Orange! Koniecznie!

Co sądzicie o nowych kolorach?

Do przeczytania,
Marcin

Edited by Pioromaniak.pl

Pióromaniak I Pióra wieczne I Atramenty I Notatniki

www.pioromaniak.pl

Turquoise jest żałosny w moim odczuciu i zupełnie nie warty swojej ceny. Burned Orange wygląda ładnie, ale niczym (poza wysoką ceną) nie wyróżnia się na tle konkurencji. Najciekawszy jest Electric Pink, który wprawdzie nie jest kolorem dla mnie, ale ma pazura, którego brak wielu różowym atramentom. Na pewno nie jest mdły i cukierkowy, lekko zachacza o magentę.

You can't stop the waves but you can learn how to surf.

Mi turkus podoba się najbardziej. Właśnie z tego powodu, że jest nienasycony i pastelowy. Burned Orange całkiem nieźle cieniuje. Osobom, które pamiętają Colors of the Earth przypomni  się Caran d'Ache Saffron.

Do przeczytania,
Marcin

Pióromaniak I Pióra wieczne I Atramenty I Notatniki

www.pioromaniak.pl

mery   

Burned Orange jest w tej chwili jednym z moich ulubionych atramentów. Nie jest doskonały (przepływ ma ok, ale nie wiem czy to kwestia stalówki czy atramentu, będzie np.: atramenty Monteverde czy Herbiny), ale nie strzępi, nie przebija, jest dobrze nasycony i pięknie cieniuje już nawet w cienkiej stalówce F. Ok rzeczywiście jest drogi, ale kolor jest wyrazisty, ma w sobie pozytywną energię. 

Edited by mery

Topaz   

Próbował już może ktoś Turquoise, ciekaw jestem opinii i porównania koloru do innych turkusowych?

10 godzin temu, Topaz napisał:

Próbował już może ktoś Turquoise, ciekaw jestem opinii i porównania koloru do innych turkusowych?

Był test na forum, który przeprowadził visvamitra. Jest porównanie na dole z dwoma innymi turkusami.

Topaz   

Dziękuję, proszę to złożyć na wakacyjne porażenie słońcem podczas wyjazdu na urlop, faktycznie był test, w którym nawet skomentowałem, że to nie turkus tylko akwamaryna, grynszpan raczej. Dlatego nie zapamiętałem go jako potencjalnego ciekawego turkusu.

Dalej nie wiem czy warto kupić. Może ktoś jeszcze ma i pokaże próbki pisma.

Moim zdaniem z tego typu kolorków lepiej już kupić Blu Mare Rohrer & Klingner, Bleu Pervenche J. Herbin albo choćby turkus Lamy.

You can't stop the waves but you can learn how to surf.