Skocz do zawartości

Wing Sung 3001


TopikSH

Polecane posty

Kolejny zakup z Chin. Było tanio, więc kupiłem 4 sztuki pióra Wing Sung 3001 :). Dostępna jest tylko stalówka EF. Pisze jednak gładko a linia nie jest przeraźliwie cienka.

Wing-_Sung-3001--1.jpg

Jak widać to kolejny klon Pilota 78G. Wygląda prawie tak jak Wing Sung 659. Jak na razie udało mi się wyłowić tylko takie różnice:

  • Wing Sung 659 sprzedawany jest z dwiema stalówkami, F - umocowaną w sekcji w kolorze pióra, EF - zamocowaną w przezroczystej sekcji, Wing Sung dostarczany jest z jedną stalówką EF zamocowaną w sekcji w kolorze pióra
  • mają inny tłoczek
  • ledwo widoczny napis na skuwce

Przezroczysty spływak i stalówki na oko wyglądają tak samo. Różni je też cena za Wing Sung 3001 dałem 1.5$. Taka cena zachęca do eksperymentów :) Postanowiłem trochę pozamieniać części. Mi najbardziej podoba się wersja czerwono-czarna. Zalałem dwie sztuki, piszę się nimi znakomicie.

Wing-_Sung-3001.jpg

Jak dla mnie Wing Sung 3001 zalany niebieskim atramentem Hero to dobry kandydat na omawiane ostatnio na forum pióro dla studenta matematyki.

LINK na Ali

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, alrun napisał:

Całkiem fajnie wyglądają, zaraz chyba sobie zamówię. A jak jakość plastiku?

Mam je parę dni, na razie wszystko ok. To chyba troszkę inny plastik niż w 659. Na oko cieńszy i delikatniejszy ale sprawia dobre wrażenie. Powinienem to dopisać do różnic ale przegapiłem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wąsaty napisał:

Powiedz mi jednak czy części składowe pasują do Pilota i WS 359? Rozumiem, że tłoczek jest internacionale? Podobnie jak w Yiren 358?

Tłoczek nie pasuje ani do WS 659 ani do standardu, pasuje do Yiren 359 - czyli chińskie LAMY :) ale do Lamy bym go nie wsadzał,  te z Yiren lubią wylatywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Pilota. Do WS 659 nie pasują. Tzn. gwint się na początku wkręca ale nie można dokręcić bez użycia siły. Ja nie próbowałem. Optycznie są identyczne ale są jakieś dziesiąte części milimetra różnić. Ja się teraz zastawiam to może być efekt użycia minimalnie cieńszego plastiku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TopikSH dlaczego mi to robisz :cry: Też takie chcę! :D A co do niebieskiego Hero Washable Blue to jak dla mnie jest ciut za blade co jest uciążliwe przy czytaniu notatek, dobrze jest do niego coś dodać ;)  Aczkolwiek z kolorami atramentów Hero różnie bywa...

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TopikSH napisał:

Nie mam Pilota. Do WS 659 nie pasują. Tzn. gwint się na początku wkręca ale nie można dokręcić bez użycia siły. Ja nie próbowałem. Optycznie są identyczne ale są jakieś dziesiąte części milimetra różnić. Ja się teraz zastawiam to może być efekt użycia minimalnie cieńszego plastiku. 

Czyli to jest to samo co Yiren. Niby klon Pilota, ale wymiary mieco inne.

Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wąsaty napisał:

Czyli to jest to samo co Yiren. Niby klon Pilota, ale wymiary mieco inne.

Twój post przypomniał mi, że kiedyś dorzuciłem do zamówienia transparentne niebieskie pióro Yiren 358. Rzuciłem do szuflady i zapomniałem :) 

Skuwka i korpus pasują do siebie nawzajem. Stalówki mają  inne napisy ale rozmiar raczej ten sam, spływaki trudno stwierdzić bo trochę inaczej osadzone a nie chce mi się wyciągać. Tłoczki można zamieniać. Trafiłeś w ciemno z tym Yiren 358 :thumbup: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Do mnie już doszedł. Stalówce bliżej do F niż EF, jest twarda, troszkę skrobie ale pisze się całkiem nieźle. Wygląd mi się podoba. Pióro posiada według mnie dwie znaczące wady:

1. Konwerter który współpracuje z tym piórem ma nietypowy rozmiar, najbardziej zbliżony do Parkera, pasuje do niego nabój Parkera i wchodzi ciasno, lecz nie wiem jak ze szczelnością.

2. Plastik tego pióra woła o pomstę do nieba, wydaje się być bardzo delikatny. Wolał bym dopłacić drugie tyle, aby mieć plastik podobny do tego ze starego Parkera Vectora.

Z tych dwóch względów nie dokupię koloru czarnego tego pióra oraz raczej nie polecę nikomu tego pisadła, w innych chińczykach nawet jak pióro padnie to zostaje nam uniwersalny konwerter na otarcie łez, a tutaj nie. Swoją drogą, jestem ciekawy, jaki jest oryginalny Pilot 78g.

 

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś Bartosz to nietransparentne Jinhao 992? Bo ja jestem z niego bardzo zadowolony. Ma wszystkie zalety transparentnego, ale to zupełnie inny rodzaj tworzywa. Nie pęka w ogóle, nawet rzekłbym, że jest trochę elastyczne.

AYZuctM.jpg

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam transparentne Jinhao, po tym jak mi pękło to stwierdziłem, że zamiast kupować 992 nietransparentne to spróbuję togo Wing'sa. Co do 992 nie wspominając pęknięć mam mieszane uczucia co do stalówki: z jednej strony jak za te pieniądze pisze gładko, lepiej niż niektóre droższe pióra znanych producentów lecz denerwuje mnie to, że gdy przy pisaniu pióro obróci się minimalnie wokół własnej osi to od razu przestaje pisać. W innych swoich piórach nie mam tego problemu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za spostrzegawczość! Nie wiem czy wiesz, że ten sam problem mają Lamy Safari. Dlatego mnie osobiście nie odpowiada wyprofilowanie sekcji, które wymusza pewien kąt trzymania. Jak Ci nie pasuje i próbujesz trochę przekręcić, to przerywa draństwo. Ale z Jinhao 992 jest tak, że niektóre egzemplarze mają tą wadę bardziej widoczną, niektóre mniej. To po prostu klasyka chińskości pióra. Musisz mieć walizkę egzemplarzy, żeby móc wybrać tych kilka najlepiej działających... :D

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki B) Obecnie czekam na Baoer 79 i tak wynalazek: https://pl.aliexpress.com/item/Classic-rotation-design-Stationary-School-Writing-golden-plastic-Fountain-Pen/32820159849.html . Pióro pod tym linkiem wydaje mi się, że jest podobne do Wing's 3001, ma podobną stalówkę lecz chyba inny konwerter i jest transparentne dlatego kupiłem go z myślą przerobienia na eyedopper. Jak na blackfriday spadną ceny a dolar nie pójdzie w górę to skuszę się na nietransparentne 992 ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bartosz_T napisał:

Dzięki B) Obecnie czekam na Baoer 79 i tak wynalazek: https://pl.aliexpress.com/item/Classic-rotation-design-Stationary-School-Writing-golden-plastic-Fountain-Pen/32820159849.html . Pióro pod tym linkiem wydaje mi się, że jest podobne do Wing's 3001, ma podobną stalówkę lecz chyba inny konwerter i jest transparentne dlatego kupiłem go z myślą przerobienia na eyedopper. Jak na blackfriday spadną ceny a dolar nie pójdzie w górę to skuszę się na nietransparentne 992 ;) 

Ten wynalazek, to kopia Pilota 78G, tylko robiona na innych maszynach, inny konwerter, i troszkę inne wymiary, podobnie jak pióra opisywane wyżej.

Mam takie przemyślenia, dla wszystkich, którzy kupują pióro za 2 dolary i nosem kręcą: 2 dolary to niecałe 8 zł. Kupcie sobie nakaye za kilka tysięcy i wtedy narzekajcie.

No proszę, znajcie miarę kiedy można a kiedy nie. Narzekać. Wiecie, jak się mój pelikan rysuje od zakręcania skuwki? A to przecież made in germany, nie china :)

Czego oczekujecie za 8 złotych? Jakości za 10 k? No proszę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Bartosz_T napisał:

Pióro pod tym linkiem wydaje mi się, że jest podobne do Wing's 3001, ma podobną stalówkę lecz chyba inny konwerter i jest transparentne

Też je mam :) to Yiren 358

Są idealnie takie same, można wymieniać części. Rzeczywiście mają inny konwerter ale można je zamieniać. Moim zdaniem ten z WS 3001 ładniejszy i warto go przełożyć do przezroczystego Yiren. Niestety równie delikatne. Bałbym się przerabiać pióro z tak cienkimi ściankami na eyedropper. 

Cena mówi wszystko, ale pióro świetnie wygląda i pisze. Za 6.30$ można kupić Wing Sung 659 - to idealna kopia Pilota 78G, ma wyraźnie grubsze ścianki i przezroczysta wersja pewnie wyglądałaby nieźle jako eyedropper.

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Pióro za 8 zł, które PISZE, powinno być traktowane jak pióro za 8 zł, a nie pińcet :)

A to 992 kupuj teraz, bo jak przyjdzie ten piątek z pewnością podrożeje :)

https://pl.aliexpress.com/item/JINHAO-992-Medium-Nib-Fountain-Pen-0-5mm-Stationery-Supplies-Writing-Tools-Gift/32813277501.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.XvE0T8

Jeżeli to tutaj jest za drogie, to ja już nie wiem.

Edytowano przez Wąsaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najładniejszy byłby jakiś piston filler :)

Wing Sung wypościł dwa bardzo tanie 3003 i 3008: 

WS 3008 za 4.25$ -  http://www.ebay.com/itm/2017-WING-SUNG-3008-Transparent-Plastic-Piston-Fountain-Pen-Fine-Nib-0-5mm-Nib-/302451983708

WS 3003 za 2.99$ http://www.ebay.com/itm/142505973450

i jeszcze LANBITOU 3059 za 2.79$  http://www.ebay.com/itm/LANBITOU-3059-0-5mm-Fine-Nib-Piston-Fill-Fountain-Pen-Transparent-Pen-140x15mm-/302451084047

Cena budzi obawy ale wyglądają nieźle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...