Skocz do zawartości

Witam


Narcirian

Polecane posty

Przez pewien czas byłem tylko obserwatorem aż w końcu przyszedł czas, że postanowiłem założyć konto. Moja historia z piórami nie jest zbyt długa. Nie ukrywam, że jestem młodym człowiekiem, który po wakacjach wybiera się do liceum. Pierwsze pióro wieczne dostałem w drugiej klasie szkoły podstawowej i pisałem nim do teraz. Jest już w naprawdę opłakanym stanie, a informacji na jego temat nie znalazłem zbyt wiele. W międzyczasie próbowałem trochę pióra Parker jednak się nie polubiliśmy. Obecnie poszukuję czegoś nowego.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej wiem czego chcę. Zależy mi na piórze raczej ciężkim, masywnym o klasycznym wyglądzie. Grubo piszące więc stalówka raczej B, BB. Kusi mnie elastyczna niestety obawiam się, że do 150 ewentualnie 200 zł trudne będzie znalezienie czegoś odpowiedniego. Odstraszają mnie również wszystkie chińskie twory. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na FPW :thumbup:

Może używany Waterman Expert (jest ciężki, masywny, ma klasyczny wygląd). Nowy przekracza Twój budżet, ale używanego za 200 zł już dostaniesz. To kawał solidnego pióra. Do szkoły się nada, z racji swojej solidnej konstrukcji :)

Edytowano przez MBRafał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MBRafał napisał:

Witaj na FPW :thumbup:

Może używany Waterman Expert (jest ciężki, masywny, ma klasyczny wygląd). Nowy przekracza Twój budżet, ale używanego za 200 zł już dostaniesz. To kawał solidnego pióra. Do szkoły się nada, z racji swojej solidnej konstrukcji :)

Dziękuję, sprawdziłem i pióro prezentuje się naprawdę wspaniale. Mam jednak obawy przez zakupem używanego. Ostatnio pewien człowiek na OLX sprzedawał rzekome pióra MontBlanc. Co ważne nigdzie nie poinformował, że nie są to oryginały więc poprosiłem go o zdjęcia stalówek i tylko się upewniłem, że jest to marna imitacja, która nigdy nie leżała obok oryginału. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :).

Jeżeli nie uda Ci się gdzieś znaleźć używanego Experta z wiarygodnego źródła, to przyglądnij się Sheafferowi Gift Collection 300. Kupując nowe, mieścisz się w budżecie, pióro solidne, dość ciężkie (nie pamiętam dokładnie, ale nie wiem czy nie cięższe od experta), w zestawie masz jeszcze tłoczek. Tak na szybko sprawdziłem kilka sklepów pod kątem dostępności tego pióra ze stalówką B - może być z tym kłopot, ale poszukaj. Jeszcze jedna, być może istotna uwaga - GC300 w porównaniu z Expertem ma nieco krótszą sekcję, co niektórym osobom może nie odpowiadać.

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MBRafał napisał:

a Watermany, przyznam, że nie spotkałem się z takim przypadkiem.

Ja tak, a przynajmniej w pewnym sensie - nazwa na pierścieniu skuwki inna, stalówka no-name, jednak kształty (oprócz klipsa) i wymiary to wierna kopia Experta. Jutro postaram się wrzucić zdjęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marecki napisał:

Jeżeli nie uda Ci się gdzieś znaleźć używanego Experta z wiarygodnego źródła, to przyglądnij się Sheafferowi Gift Collection 300.

Znalazłem Experta na OLX w cenach około 130-200 zł. Może zaryzykuję. Na Sheaffera patrzyłem już dawno jednak jakoś mnie nie przekonuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, marecki napisał:

Ja tak, a przynajmniej w pewnym sensie - nazwa na pierścieniu skuwki inna, stalówka no-name, jednak kształty (oprócz klipsa) i wymiary to wierna kopia Experta. Jutro postaram się wrzucić zdjęcie.

Właśnie "w pewnym sensie...". Podróbki MB są tak bezczelne, że nawet nazwą i logiem "przypominają" oryginały (ale wprawne oko je odróżni, choć czasem naprawdę trudno).

Natomiast jeżeli małe chińskie rączki zrobią pióro tylko "podobne" do Experta, to od razu widzisz, że to nie oryginał ponieważ (nawet) inaczej się nazywa (tak Chińczycy skopiowali Parkera 51, produkując swoje Hero 330 - wygląd bardzo podobny i nic więcej)

Na tej zasadzie porównaj MB146 i Sailora1911 - są bardzo podobne ;)

Reasumując. Jeżeli ktoś sprzedaje Watermana Experta i wszystko wskazuje (logo, nazwa itd.), że jest to rzeczywiście Expert, to śmiało można brać takie pióro.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją szczególną uwagę zwróciły dwa ogłoszenia. Mam jednak lekkie obawy przez zakupem tego tańszego.

https://www.olx.pl/oferta/waterman-oryginalne-uzywane-pioro-w-idealnym-stanie-CID767-IDm0xCQ.html 
https://www.olx.pl/oferta/pioro-waterman-expert-czarne-nowe-w-etui-CID87-IDkeYx8.html

Edytowano przez Narcirian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Narcirian napisał:

Według mnie coś jest nie tak w środku. Nie o tyle stalówka, co może spływak. Drugi link (200zł) to zwykły handlowiec z zapewne brakiem pojęcia o piórach... Moje zdanie, mam nadzieję, że błędne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Narcirian napisał:

Pierwszego w ogóle nie brałbym pod uwagę (wygląda bardzo nieciekawie)

Drugie moim zdaniem jest OK. Poprosiłbym jednak o kilka dokładniejszych zdjęć np. stalówki (w zbliżeniu), klipsa i ogólnie przy lepszym oświetleniu i dokładniejsze (zoom).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza oferta to jakaś lipa. Zdjęcia przedstawiają dwa różne piora - na środkowym (sekcja ze skuwką w przybliżeniu) jest hemisphere, nie expert, i to czarny mat. Nie wiem czy sprzedawca wstawił niewłaściwe zdjęcie przez pomyłkę czy nie, ale ja takie oferty dyskwalifikuje co do zasady.

Druga oferta - jak napisał MBRafał - poproś o zdjęcia (zwłaszcza stalówki) w zdecydowanie większym przybliżeniu i od strony spływaka również. Gość grubo przesadził pisząc, że nowe kosztuje prawie pięć stów, bo w sklepie internetowym można kupić stalową wersje od 320pln, a czarną lakę od 340. Z gwarancją i prawem zwrotu. 

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tym, co napisał <Ziemniaczek>. Wystawione pióro, to zapewne jakiś "gift", który sprzedający dostał i nie pisząc piórem, chce się go pozbyć i przy okazji na tym zarobić (sprawdzisz to zadając pytanie: kiedy je kupił i czy, ma paragon - pióro przez rok z paragonem powinno być na gwarancji).

Myślę, że nie wygląda źle, choć zdjęcia są takie jakie są... :mellow: Jest to klasyczny zestaw Watermana (pudełko wygląda nieźle, nabój z atramentem i dwie "karteczki" z info. producenta o piórze + adresy serwisów itp.)

Potarguj się jeszcze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...