Skocz do zawartości

Omega Zenith - dość krytycznie


Polecane posty

Plastik jest taki na w pół przeźroczysty no może na ćwierć przezroczysty(transparentny pisząc fachowo) ;) Stalówkę zmieniałem(przyznaje się bez bicia) ale zachowałem oryginał i mogę w każdej chwili włożyć, jest wielka w porównaniu do Hero. Stalówka Zenith'a podobnie jak całe pióro jest gabarytowo większa, nie dużo ale gołym okiem można wychwycić różnicę.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dołączam kolejne zdjęcia Zenith 1 i "gościnnie" Hero 307

jQI7heY.jpg

cxjzzd6.jpg

5tLGJ6y.jpg

QV8vW0m.jpg

J4nPEr9.jpg

Porównanie wielkości stalówki Zenith do Hero

4m3wMAD.jpg

vGk6JHe.jpg

Hero 307

alQPyJT.jpg

IOGfCpR.jpg

gPwWTaI.jpg

Porównanie wielkości, proporcji piór(licząc od góry) Hero 307, Hero 616, Zenith 1

VobrXyr.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

A ja mam inne wrażenia. Posiadam to pióro już kilka lat i jest moim ulubionym piórem. Dlaczego?

Po pierwsze jest dość cienkie, co bardzo lubię.

Karoseria wykonana jest z mosiądzu i lakierowana. W tym przedziale cenowym jest to nieosiągalne dla innych firm.

A teraz rzecz najważniejsza: stalówka. Jest ona miękka, to znaczy przy dosyć lekkim nacisku ugina się, dając niesamowity komfort pisania. Grubość linii prawie nie zmienia się, nie jest ona nawet semi semi flexem.

Tym uginaniem się różni się od bardzo wielu stalówek w piórach po kilkaset złotych. Ani Sonnet, ani Hemisphere tak bardzo chwalone  nie mogą nawet marzyć o takiej pracy stalówki ! To zwykłe kołki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniając cenę Z.Omega która może sięgać 19,99zł w zależności od wersji ;) co drugie pióro w tej cenie jest zrobione z mosiądzu a raczej blaszki mosiężnej, a nawet miedzianej tu brylują chińczycy i Zenith Omega ;) to czysty snobizm patrząc na cenę. Za 8zł masz pióra z "mosiądzu". Co do "miękkości" stalówki, jej dociskania, flex to nie jest i nigdy nim nie będzie, więc po co dociskać stalówkę która i tak nic nie zmienia. Dobre pióro pisze bez dociskania stalówki do papieru, większość piszących właśnie tego oczekuję by pióro pisało bez użycia siły i to odróżnia pióro od długopisu. I tak piszą Sonnety i Hemisphery i tego się od nich oczekuję. Choć z drugiej strony chyba się skuszę na Z.Omegę jak tak pozamiatała Sonnetami i Hemispere :) Sorki za sarkazm ale troszkę przesadziłeś ale jak widać niewiele trzeba do szczęścia i to należy chwalić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rana lecąc po zakupy wstąpiłem do kiosku(mam blisko kiosk wielobranżowy w którym są też różne tanie, pióra, atramenty)i za nie całe 17zł kupiłem Zenith Omega Chrome

pvM7xrb.jpg

Co mogę napisać, w pewnym względzie rzeczywiście czego chcieć więcej, w miarę to wygląda, trafiło się bez wad, żadne pieniądze. Pióro w wykonaniu przypomina mi Toma A'Graf ta sama jakość, może to nawet robione jest w jednej fabryce ;) Także OK niech będzie, tylko nie przesadzajmy z tymi porównaniami, gdzie temu do Hemisphere czy Sonneta ;) To zupełnie inna półka, zakres cenowy a stalówka nie jest "miękka" tylko cienka dlatego taka elastyczna, to taki sam gwóźdź tylko bardzo cienki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2018 o 21:46, Thomas7 napisał:

nieosiągalne dla innych firm.

Eeee tam, zobacz Jinhao 886 za 1$ - pióro z mosiądzu. Dopracowane w każdym calu. No sporadycznie się zdarza, że Chińczyk pożałował szelaku i wypadnie sekcja ;) Ale mozna to zawsze poprawić. Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2018 o 09:10, Michał76 napisał:

kupiłem Zenith Omega Chrome

U nas wrzucili w Tesco te pióra za 5 zł. :) Ach to Tesco...Też mnie zaswędziała ręka. Ale kupiłem sobie piwo :) Pewnie głupio zrobiłem... Ale cóż... Pozdr.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...