Skocz do zawartości

Pióro do ~400zł


Polecane posty

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Szukam pióra na prezent... dla siebie.

Piszę dosyć sporo, do tej pory korzystałem z pióra Parker Vector, a następnie z Parker IM.

Zbliżają się moje urodziny i rodzinka zrzuca się na jakiś prezent dla mnie. Padło na pióro, do około 400zł.

Musi być nowe, stalówka F... i właściwie nie wiem, co więcej...

Zastanawiałem się nad Parker Sonnet lub Waterman Expert, w Galerii Krakowskiej w sklepie spojrzałem również na Pelikan M200 i M150.

Doradzicie? Zależy mi na pośpiechu - do weekendu musi dojść :)

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióra które przychodzą  mi do głowy to:

-Sheaffer Prelude - około 300 zł; pióro z dożytownią gwarancją (sklep piszesz.pl ma je w dobrej cenie)

- Sheaffer Intensity - około 250 zł; zakręcana skuwka

- TWSBI Diamond 580 - pióro napełniane na tłok, więc mieści dużo atramentu

- Faber-Castell e-motion - doskonałe stalówki, ale mnie to pióro lubiło zaschnąć (perforacja w skuce)

Podany przez Ciebie Pelikan też się sprawdzi. Sonnet i Expert to moim zdaniem pióra które oferują zbyt mało jak na swoją cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2017 o 20:44, zara99 napisał:

jedno to malo :) . kup sobie dwa twsbi eco :)  moga byc oba ze stalowka F, chociaz stub daje interesujaca linie..

super na poczatek  i dwa kolory atramentu mozna ze soba nosic. 

W całości się zgadzam. TWSBI (jak również niektóre Lamy) jest jak Iphone i IOS - trzeba poczuć.

 

Dnia 24.07.2017 o 16:14, Aventador13 napisał:

Sonnet i Expert to moim zdaniem pióra które oferują zbyt mało jak na swoją cenę.

Również się zgadzam. Jak jeden z tych modeli (lub gorzej) to już lepiej jakieś TWSBI i Lamkę, a do tego tłoczek (do Lamki) i masa atramentów (no dobra, nie masa, bo około 100zł zostanie).

 

Do czego to pióro? Pisałeś tylko Vectorem i IM-em to tej pory? Jeżeli tak, to każde inne będzie lepsze (znaczy no jest, było i będzie) od Vectora, a na pewno IM-a. Założyłeś konto niedawno,  więc pewnie nie czytałeś za dużo? Jeszcze raz - do czego to pióro? Pytam, bo bardzo dokładnie pamiętam historię cosurgiego (czyli Janka Kozickiego), który mocno narzekał na pióra i atramenty - miał wysokie wymagania, ale w końcu znalazł odpowiednią mieszankę. Ty też w końcu znajdziesz, ale zapewne nie będziesz miał większych problemów - znaczy prócz jakże cudownego dylematu o kolorach gdy dopadnie cie pióroza :rechot::D 

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2017 o 20:44, zara99 napisał:

jedno to malo :) . kup sobie dwa twsbi eco :)  moga byc oba ze stalowka F, chociaz stub daje interesujaca linie..

super na poczatek  i dwa kolory atramentu mozna ze soba nosic. 

Dzięki za propozycję, ale wolałbym chyba jedno, ale porządniejsze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, XNicKiEs napisał:

Z czystym sercem mogę polecić TWSBI Diamond 580 mój tata jest z niego bardzo zadowolony ?

Tak, ale kolega Savage do tej pory używał piór o bardziej tradycyjnym wyglądzie. Nie wiem czy przezroczyste pióro pomimo swoich zalet będzie do niego przemawiało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, savage napisał:

@mario_79

@XNicKiEs

 

Dzięki za odpowiedzi :)

Pelikan rzeczywiście jest bardziej tradycyjny, a właśnie do takich jestem przyzwyczajony, ale może w przypływie szaleństwa rozważę przezroczyste, wygląda bardzo ciekawie :D

A którym się lepiej pisze?

Co do transparentności to może jakieś Platinum Preppy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWSBI eco używam na codzień, Pelikanem 200 pisałem tylko chwilkę, ale starcie wygrało TWSBI. Co innego jeśli wybór byłby pomiędzy starym Pelikanem a TWSBI to tutaj mogłoby być odwrotnie. Ale przecież rozmawiamy tylko o nowych piórach. :) Moje typy to TWSBI 580 lub Eco, wspomniany już Vicoch ze złotą stalówką lub właśnie Pelikan 200.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podłączę się pod dyskusję. Ostatnio uszkodziłem stalówkę w swoim Frontierze, widzę, że trudno znaleźć kogoś kto mógłby naprawić pióro. Do tego czasu zdecydowałem, że kupię nowe a Parkera naprawię ze względu na sentyment do niego. W pracy przeważnie składam tylko podpisy, ale pióro którego bym szukał miałoby być "wszechstronne" - do codziennego użytku.Proszę więc Grono o poradę, osobiście zastanawiałbym się nad:

- Pelikan M120

- Pelikan M200 (jaka różnica w stosunku do 120)

- Sheaffer Prelude

Co ciekawego mogę jeszcze dostać do założonej kwoty więc te 400PLN z górką. Pióro powinno wyglądać klasycznie, raczej masywne. Dzięki z góry za podpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kamil_Z napisał:

Cześć, podłączę się pod dyskusję. Ostatnio uszkodziłem stalówkę w swoim Frontierze, widzę, że trudno znaleźć kogoś kto mógłby naprawić pióro. Do tego czasu zdecydowałem, że kupię nowe a Parkera naprawię ze względu na sentyment do niego. W pracy przeważnie składam tylko podpisy, ale pióro którego bym szukał miałoby być "wszechstronne" - do codziennego użytku.Proszę więc Grono o poradę, osobiście zastanawiałbym się nad:

- Pelikan M120

- Pelikan M200 (jaka różnica w stosunku do 120)

- Sheaffer Prelude

Co ciekawego mogę jeszcze dostać do założonej kwoty więc te 400PLN z górką. Pióro powinno wyglądać klasycznie, raczej masywne. Dzięki z góry za podpowiedzi

nie miałem możliwości edycji postu, znalazłem na allegro taką aukcję, myślicie że warto?

http://allegro.pl/pioro-pelikan-400-l-50-te-stalowka-f-i6906580890.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba miałeś na myśli m150 i m200, bo m120 to jest wznowienie serii z 1955 r. i kosztuje grubo ponad 400 zł. Pomiędzy m120 i m200 różnic jest dość sporo. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia. Pomiędzy m150 i m200 już mniej. Chyba tylko liczba wykończeń (m150 jest tylko czarne), kolor okienka podglądu (m150 ma zielone, a m200 szare) i minimalnie wielkość. 

Edytowano przez Tales
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skrybie http://sklep-scryba.pl/pelikan-m120-pioro-wieczne-zielono-czarne-2016-p-996840.html?osCsid=722171c9cd296395170dea601334d37a widzę m120 za 520, jeszcze do przełknięcia, no i https://www.olx.pl/oferta/pioro-wieczne-firmy-pelikan-model-120-CID767-IDj9scl.html#690a08f2be http://allegro.pl/pioro-pelikan-400-l-50-te-stalowka-f-i6906580890.html te dwie aukcje, co myślicie, warto kupić używkę w tej cenie? czy kupowanie używanego pióra na odległość ma sens? tego w Katowicach jestem w stanie sprawdzić osobiście, tzn mogę sprawdzić jedynie jak pisze bo nie wiem na co jeszcze miałbym zwrócić uwagę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z OLX sobie odpuść, to oferta dla jeleni, sporo za drogo. O ile Pelikan 120 sam w sobie jest całkiem fajny to pamiętaj że to było pióro szkolne- niskobudżetowe, i ma stalową stalówkę a nie złotą. Na e-zatoce kupisz za 200zł w bardzo dobrym stanie. Tutaj widzę że złocenia na skuwce i klipsie to już historia.... Mocno bym się zastanowil czy dać choćby 150zl za taki stan, pozostaje jeszcze kwestia tego jak działa tłok, no i w jakim stanie jest sama stalówka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za radę, myślę w takim razie, że skoro jest sporo niewiadomych a ja sam nie jestem w stanie tego ocenić, skłonię się ku nowym piórom. Powracamy do różnic między M120 a M200, skoro "pierwsze 120" było piórem szkolnym, to czemu M120 jest poro droższe od M200?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rinke napisał:

Bo obecne M120 już typowym piórem szkolnym nie jest... Taka polityka firmy Pelikan :)

Polityka Pelikana jest w ogóle jakaś dziwna. Jeszcze gorzej jest w przypadku cen atramentów - 4001 i Eldentein to tak naprawdę to samo (Tanzanite ma lepsze właściwości niż blublack z 4001 - to koniec różnic)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Aventador13 napisał:

Tanzanite i 4001 Blue Black to dwa różne kolory.

Chodziło mi o inne rzeczy typu całkowicie inne kolory (a nie jak te, które można dokładnie zmieszać i dokładnie takie same kolory wyjdą) czy koszenie trawy wraz z wynoszeniem śmieci przez Eldensteina...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...