Skocz do zawartości

Ile piór?


Gość

Polecane posty

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam wszystkich - jestem początkującym na tym forum.

Zawsze od szkoły podstawowej miałem jedno pióro HERO.

Od 2-3 tygodni noszę dwa pióra HERB (niebieski i brązowy atrament) oraz Platinium Penny zalane brązowym atramentem - sam jestem tym zadziwiony, ale zrozumiem dlaczego nosicie kilka piór :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Daniel84 napisał:

Te HERBy się dobrze spisują?

Nie wiem jak u MariuszZ to wygląda - u mnie jest tak:

Kiedyś zakupiłem 5 sztuk. Za jakieś grosze w markecie. Żadne nie nadawało się do użytku. Jednocześnie kupiłem jakieś zabawkowo małe pióro pod marką tego marketu - gdyby nie rozmiary i to ze tworzywo pęka od patrzenia byłoby ok. 
Potem, bo nostalgia do czasów szkolnych nadal męczyła kupiłem jakieś Hero z Ali i było zdecydowanie lepiej. A dwa herby poświeciły życie aby uratować jednego starego Watermana (bo za pierwszym razem przeszczep się nie przyjął)  😉 

Po paru latach od powrotu do piór powiem jedno. Życie jest za krótkie aby męczyć się z Herb’ami kiedy za niewiele więcej można pisać przyzwoitym piórem chińskim - nawet za ta samą cenę. A jak się wyda z 20-40 peelenów to normalnie klękajcie narody....

Co mi przypomina że muszę poszukać co nowego nasi bracia zza wielkiego muru wypuścili 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2019 o 07:02, Daniel84 napisał:

Te HERBy się dobrze spisują?

Jedno to Herby 331 - kiepsko pisało, Pióro kosztowało 2.5-3.5zł więc troszkę nim popisałem na wodnym papierze ściernym 1200 (taki miałem pod ręką). W tej chwili gdy piszę słyszę "miękkie skrzypienie" trochę jak chodzenie po suchym śniegu... Pióro zalane jest brązowym Pelikanem 4001 - uzyskuje często jaśniejszy kolor atramentu na kartce (niż atramentu). Atrament nie zasycha. Czyli jest przepaść do Platinium Penny z oryginalnym atramentem. Czekam na nową stalówkę Hero, którą zamówiłem na internecie.

Drugie Herby - przepraszam jest to tak naprawdę stare pióro poskładane z kilku moich piór z przed 20-kilku lat. To jest prawdopodobnie Hero 312. Atrament Hero, nie zasycha. Gdy piszę słyszę twardszy dźwięk ale cichszy (mniej więcej jak z Platinium Penny)- dobrze się nim pisze, jednak gorzej niż Platinium Penny.

INNE:
Trzecie Platinium Penny - było rewelacyjne z oryginalnym atramentem. Po zastosowaniu Brązowego Pelikana 4001 gorzej dostarczany jest atrament do stalówki. Jednak trzeba stosować rzadsze atramenty.

Czwarte pióro - pisałem o nim na innym wątku. Założyłem stalową stalówkę JoWo #6 M do Inoxcrome WS M + Brązowego Pelikana 4001. Nie mam jeszcze takiego porównania jak Państwo ale faktycznie trochę jak pisanie gwoździem. Poza tym pisze się dobrze. Na papierze Oxford ślad jest jak po stalówce F a na dobrym papierze od drukarki ślad jest jak po M. Oryginalna stalówka ślizgała się po papierze jak po teflonie ale niestety są z nią kłopoty (inny wątek).

Po przeczytaniu wielu postów chciałbym popisać Sailorem prof Gear lub Pilotem 823 😍. Nawet zastanawiałem się czy nie można założyć stalówki Sailora do Inoxcrome WS., ale chyba się nie opłaca.

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...