Skocz do zawartości

Czerwony atrament


mati2149

Polecane posty

Cześć

Kupiłem atrament diamine oxblood z nadzieją, że będzie on miał kolor krwi i do tego będzie cieniował jednak bardzo się zawiodłem bo okazał się on być zupełnie brązowy. Nie można go jakoś rozcieńczyć wodą? Jeśli tak, to w jakich proporcjach? Poza tym szukam jeszcze jakiegoś czerwonego atramentu tylko żeby był nasycony a nie jak ten pelikana różowy i ważne żeby ten atrament był dostępny w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, endoor napisał:

Na forum przy odrobinie cierpliwości znajdziesz całkiem fajne zestawienia atramentów, w tym czerwieni. Ja ze swej strony poleciłbym R&K Morinda (tania i dobra we wszystkim ;)).

Dobry - to fakt. Ale niestety, całkiem inny czerwony, niż oxblood :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Vermis napisał:

Można dodać wody, najlepiej destylowanej. Wtedy ma bardziej czerwony kolor. Spróbuj na początek 1 część wody i 9 atramentu. 

Podepne się-czy jak diamine grappe tak wymieszam, to też zyskam delikatnie jaśniejszy odcień? Ma ładny kolor, ale zazwyczaj jest ciemniejszy przy niesuchych piórach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrament to ok.80.4% wody,4% barwnika,10% glikol dietylenowy-związek ten jest stosowany do produkcji płynów zapobiegających zamarzaniu. Ważne, żeby atrament miał odpowiednie pH ok.6.3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheaffer Red jest ładnie nasycony ale raczej to jasna czerwień, lubię nim pisać. Przymierzam się do zakupu KWZ Ink Maroon (bordowy) nie mam go jeszcze ale czuje, że może spełnić również Twoje wymagania. A Oxblood jest czerwonawy tylko w odpowiednim świetle.

Tutaj KWZ Ink Maroon wygląda krwiście  http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/314462-kwz-ink-maroon/

Jeśli dalej za mało czerwono to może KWZ Ink Red #1

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waterman's Audacious Red to w moim przekonaniu to klasyczna czerwień - taka "nauczycielska". W mokrych piórach powinna być dobrze nasycona.

Wspomniana wyżej Morinda, należy do moich ulubionych czerwieni - jest bardziej konkretna niż watermanowska.

Edytowano przez VojtasK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajną, mocną czerwienią jest Czerwien Złodzieja rodzimej, ale docenianej na całym świecie, manufaktury KWZI. Sheaffer Red ma dobrą cenę, dobre właściwości i ładny odcień. Diaminy są fajne, ale czasami mogą przytykać pióra. Z drugiej strony z Matadorem nigdy nie miałem problemów. Poppy Red daje po oczach konkretnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...