Skocz do zawartości

Koperty


szan

Polecane posty

Chciałbym zasięgnąć informacji które koperty (zalezy mi na tanich) nadaja sie do pisania stalowka gietka i obsadką.

Zapytano mnie czy nie zaadresowalbym korespondencji na Boże narodzenie. Mam nadzieje ze do tego czasu sie czegos naucze. Ale pierwsze koperty jakie mi wpadly w rece sie nie nadaja. atrament hero/ink jaki mam rozlazi sie... hm... po szerokosci. tzn. jak napisze linie to na grubosci linii mam kleksy, linia staje sie grubsza nieregularnie.

Czy sa jakies koperty z wnetrzem? np. kolor lub zawijasy by trudniej bylo odczytac co jest w srodku. Taki inny rodzaj koperty niz zwykly papier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Aventador13 napisał:

Na Clairefontaine nie powinno strzępić. Tylko jak chcesz po nich pisać to nie bierz metalizowanych.

Właśnie sie zorientowałem, że nie wiem jak powiedzieć, że coś jest dobre. Na githubie jest po prostu system ikon. A tak, musze dodać post, nie wiem czy potrzebnie, z drugiej strony osoba nie wie, ze mi sie podoba co pisze.

Moze tylko dopytam jaki jest koszt? bo widze 1.5 zl za sztuke ale i 90 groszy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to o czym piszesz, to strzępienie, Głównie występuje w papierach,,czerpanych" etc. Nie ma miejsca na (bardzo) śliskich, ale tam znowu atrament może długo wsiąkać (nawet do 2 dni - znaczy no bez przesady, ale da się rozmazać). Dużo tych kopert? W sensie czy odczujesz różnice finansową pomiędzy złotówką z złoty piętnaście na przykład?  Co do papierów, to wszyscy w miarę wiemy co z czym się je, ale koperty to albo loteria, albo ktoś miał z nimi (danymi) styczność. Może zrób ręcznie z fajnego papieru?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Tomasz Wiśniewski napisał:

 Dużo tych kopert?

Zamówienie obejmuje 39 od jednej osoby.  Jestem strasznym minimalistą. (czytaj nie lubie wydawac własnych pieniedzy)

Edytowano przez szan
uszczegolowienie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Aventador13 napisał:

One różnią się rozmiarem. Te za 90 groszy są naprawdę małe. Później są C6 i takie wydłużone C6 - to są te z którymi ja się spotkałem, może jest więcej formatów.

znaczy formaty papierów są tylko 3 - A, B i C (europejskie) oraz te wszystkie chińskie... Tutaj jest ładnie wytłumaczone.,,Format C, stosowany głównie do rozmiarów kopert, jest zdefiniowany w normie ISO 269 (wycofana w 2009 roku, a polska wersja językowa została wycofana w 2014 roku)."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, szan napisał:

Muszę Cię zmartwić mam kilka. I kaligrafuję nimi ;-)

Też mam dla Ciebie propozycję, przejdź sie na spacer.

 
 

Brawo ! Należysz do absolutnej mniejszości, która posiadła sztukę kaligrafii długopisem :blink: . Szacunek. Ja ostatnio próbowałem kaligrafować brush penem na szybie. Też niełatwe.  

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, VojtasK napisał:

Czepiacie się niepotrzebnie!

Ludzie całe wieki pisali patykiem. Długopisem też się da.

;-)

Ale jak chcą żartować to dobrze. To była odpowiedź na zaczepkę, miała być dowcipna i jak widzę niektórzy załapali o co chodzi.

Edytowano przez szan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...