Skocz do zawartości

Dobrze piszące pióro


Polecane posty

Witam, szukam pióra do notowania na studiach za ok. 100zł. Zastanawiam się nad dwoma modelami:

1. Pelikan Stola III (M)

2. Pilot MR (M/europejskie F)

Obecnie posiadam Parkera IM (F) (dodam, że jestem z niego bardzo zadowolony, dotarł się i nie mam z nim najmniejszych problemów)i grubość stalówki jest dla mnie odpowiednia (mogła by być nieznacznie cieńsza) oraz Reform 1745 z cieńszą stalówką (drapie dość mocno, troszkę za cienka). Gdyby była możliwość zakupu Pelikana ze stalówka F to bym się nie zastanawiał, gdyż bardziej podoba mi się jego wygląd i jest cięższy od Pilota, dostępny jest jednak tylko jeden rozmiar (M). W Pilocie boję się tego uskoku pomiędzy sekcją do trzymania a dalszym korpusem. Z tego co się zorientowałem Parkerowski rozmiar (F) jest grubszy od większości (F) innych producentów (wyłączając japończyki). Czy miał ktoś styczność z tymi dwoma piórami i może mi pomóc? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak też zrobię :D Te pióra mają dobre opinie, dobry stosunek cena/jakość i są dość powszechne, więc przed zakupem muszę je sobie pooglądać i zdecydować się na kolor i wzór, gdyż jest ich wiele ;) 

Jeszcze dopytam jak spisuje się zatrzask skuwki po dłuższym czasie? Nie wykazuje tendencji do luzów w przyszłości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem w prezencie MR'a i jest nie do używania, leję atramentem po paru zrobionych kreskach. Płukania i czyszczenia nic nie dały, straciłem w ten sposób kilka, kilkanaście ładnych mililitrów pięknego Herbina. Tak, wiem, jedna jaskółka bla bla bla. Mimo to niesmak mimo tylu pozytywnych opinii pozostaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piórko miałem możliwość przetestować, całkiem fajnie pisało, troszkę lekkie mi się wydawało w porównaniu do Parkera IM. Najbardziej w nim nie podoba mi się to, że sekcja do trzymania jest plastikowa a nie metalowa jak reszta pióra :(  Fakt, większość opinii jest pozytywnych, jutro lub pojutrze będę już w jego posiadaniu :) 

A co do lejącego pióra, może warto zrobić przeszczep stalówki lub spływaka z Pilot Plumix? Jest to wydatek raptem 25 zł ;) 

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2017 o 20:36, Bartosz_T napisał:

Piórko miałem możliwość przetestować, całkiem fajnie pisało, troszkę lekkie mi się wydawało w porównaniu do Parkera IM. Najbardziej w nim nie podoba mi się to, że sekcja do trzymania jest plastikowa a nie metalowa jak reszta pióra :(  Fakt, większość opinii jest pozytywnych, jutro lub pojutrze będę już w jego posiadaniu :) 

A co do lejącego pióra, może warto zrobić przeszczep stalówki lub spływaka z Pilot Plumix? Jest to wydatek raptem 25 zł ;) 

mi się udał - naprawdę warto

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja! ;) Kolor czarny bez wzorków, bardzo szykownie wygląda. Ma się wrażenie, że to kawał solidnego pióra, jedynie wcześniej wspomniana sekcja gdzie się trzyma palce mogła by być zrobiona solidniej (wykonanie z metalu bądź grubszego plastiku) :unsure: Stalówka sunie gładko z delikatnym szmerem, jednak ciężko powiedzieć coś więcej po tak krótkim czasie, ale nie przypuszczam, aby miały być z nią jakieś problemy. Z zakupu jestem bardzo zadowolony ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...