Skocz do zawartości

Pióro forumowe 2017 - propozycje i dyskusja


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 19.08.2017 o 18:42, Karwak napisał:

Czy coś się dzieje w temacie, pióra forumowego?

Czekamy jeszcze chwilę, aby dać szansę na wypowiedzenie się tym, którzy zmierzają po wakacjach w stronę domów. Na razie aktywnie głos zabiera garstka, a chcielibyśmy, aby pióro było dla większej grupy. Czekamy i w ciągu kilku dni ruszamy z ankietą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na "tym drugim forum" już robią zapisy. Wprawdzie pióra będą mieli dopiero w 2018 roku, ale już wybrali, więc są o krok dalej. Według mnie, wybrali trochę za drogo. To nie moja sprawa, ale sześć stów, to dla niektórych za dużo. Myślę, że jedyne pióro forumowe, które jak dotąd widziałem (czyli biało - niebieskie Lamy Safari) jest jedynym, ponieważ miało rozsądną i przystępną dla większości cenę. Bardzo mi przykro, ale szeset, to nie jest rozsądna i przystępna cena. Więc jeśli mam wyrazić moje zdanie, to uważam, że jeśli chcemy w ogóle mieć to pióro forumowe, to z proponowanych, powinniśmy wybrać:

- Takie, które producent zgodzi sie spersonalizować

- Raczej tanie

- Od producenta, który nie będzie nas olewał i usiłował nam wmówić, że odpowiedź na proste pytanie MUSI trwać ponad miesiąc, a nie dziesięć minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadzam się. Tym bardziej, że Pióro Forumowe mają mieć wszyscy. To założenie, bo nawet już powyżej 200zł, to dla niektórych drogo. Chodzi o pokazanie pewnej przynależności. Na spotkaniu na przykład. Czy jest sens wybierania pióra, które kupi z 15 osób? Każdy ma inne preferencje, jedni chcą takie, drudzy takie. Tutaj wszyscy będą mieli to samo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak popatrzyłem, kto zamówił na "sąsiednim forum" pióro za szeset, to nie widzę jakoś zbyt wielu stałych, najbardziej udzielających się użytkowników. Zupełnie nieznane nicki, z tych znanych, to może ze dwoje... U nas będzie to samo.  Wydaje mi się, że Ziemniaczek rozumie, o co chodzi. Nie jesteśmy bogaci i nie narzekamy na brak pomysłów, na co wydać pieniądze. Mnie  osobiście żona by zatłukła wazą do zupy, gdyby się dowiedziała, że zamierzam wydać na pióro równowartość miesięcznej raty za mieszkanie. I miałaby rację! Naprawdę, popatrzmy na coś mniej prestiżowego, ale tańszego.  Ale to tylko moja prywatna opinia. Opinia faceta, który poza piórowym hobby, ma (jak większość z Was) jeszcze do opłacenia chałupę, prąd, przedszkole dla dziecka, samochód, lekarzy, ubrania, wakacje i jeszcze z 3546259423564203 innych rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Może dlatego, że jestem uczniem. Nie mam kasy aż tak. No może mam, ale po to, by mieć. Dlatego nie lubię czegoś co jest drogie w utrzymaniu. Nie dlatego, że nie mam pieniędzy na to, tylko szkoda. Mam do wyboru: 1 butla Iro (nawet z eBaya za 100zł łącznie) vs 12 100kartkowych kołonotatników A4 z papierem Top2000 - upraszczając - butelka Inku na pół roku vs zapas zeszytów do końca matury..

Powtórzenia, ale ważne, by sens był i brak niedomówień.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kleks napisał:

Jak popatrzyłem, kto zamówił na "sąsiednim forum" pióro za szeset, to nie widzę jakoś zbyt wielu stałych, najbardziej udzielających się użytkowników. Zupełnie nieznane nicki, z tych znanych, to może ze dwoje...

Oj, wychodzi jak znasz tamto forum.;) Chyba jeszcze słabo.:P

W pozostałej części, co do kierunku dla pióra PWF, się zgadzam. Choć byłem entuzjastą tutaj zrealizowanego pióra forumowego za naprawdę spore pieniądze i w bardzo niskim nakładzie. Uwzględniając specyfikę PWF, jego użytkowników, ich preferencje uwidaczniające się w aktywności na forum i założenie, że pióro PWF ma być swoistym identyfkatorem, to powinno być możliwie niedrogie. Nie tanie, niedrogie.  BTW, czy Bamboo nie ma wersji slim? Czy określenie slim jest używane zamiennie ze standard?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak policzyłem i mi wychodzi, że wersja slim ma ok. 146 mm (dłuższe od Lamy Al-star - to ma ok. 138 mm), w sekcji 9,8 mm, korpus w zgrubieniu (kolanku bambusa) 13,8 mm.

A wersja regular ma ok. 152 mm, w sekcji 11,4 mm, korpus w zgrubieniu (kolanku bambusa) 15,2 mm.

Suche fakty, nie da się ich potrzymać i popisać, ale może podjęcie decyzji ułatwią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...