Skocz do zawartości

Pióro do 100 zł


Polecane posty

2 minuty temu, herbatnick napisał:

 

Nie no, jeszcze czymś sie Ice różni od pozostałych ;)  Jest generalnie transparentny. Skuwka i sekcja są zabarwione na jakiś kolor, korpus bezbarwny. Świetnie wyglądają jako zakraplacze.

A co do atramentów dobrych a tanich to ja polecam zawsze Rohrer&Klingner - w granicach 18 zł za 50 ml.

Nie są złe, ale z moich doświadczeń i recenzji z neta mają tendencje do strzępienia i przebijania na gorszych papierach. Pod wpływem dyskusji o czerwonych atramentach kupiłem R&K Morinda. Kolor świetny ale w zeszycie innym niż Oxford daje się pisać tylko piórem o cienkiej i suchej stalówce.  Jinhao X750 z mokrą stalówką M na tanim papierze będzie problem, na Oxfordzie i Rhodia będzie doskonały efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witajcie. Podłączę się do tego tematu jeśli można. 

Znacie jakieś tańsze pióro z dość grubą sekcją? Najwygodniej pisze mi się FC Ambition (trzymam za korpus) i Jinhao 450. Wyczułem, że luźniej trzymam takie pióro i tym samym ręka mniej mi się męczy. Wiele z moich piór muszę trzymać dość wysoko właśnie z tego powodu. Polecicie coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Vermis rozważam 750, ale jakoś nie jestem pewien, czy wygląd mi odpowiada. Zamówię na próbę. Zastanawiam się nad 159, ale chyba odpuszczę tego kolosa. Poważnie myślę też o FC emotion do kompletu z Ambition. On chyba ma też grubszą sekcję. Muszę gdzieś iść na "macankę".

Napisałem w tym temacie, ale piórko mogłoby być droższe niż tytułowe 100zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kowal1623 napisał:

Dzięki @Vermis rozważam 750, ale jakoś nie jestem pewien, czy wygląd mi odpowiada. Zamówię na próbę. Zastanawiam się nad 159, ale chyba odpuszczę tego kolosa. Poważnie myślę też o FC emotion do kompletu z Ambition. On chyba ma też grubszą sekcję. Muszę gdzieś iść na "macankę".

Napisałem w tym temacie, ale piórko mogłoby być droższe niż tytułowe 100zł. 

Stalowe X750, poza tandetnym pokryciem sekcji (które złazi po czasie) jest bardzo przyzwoitym i wytrzymałym piórem. Mam też wersję czarną i taką mieniącą się, ale jeszcze ich nie "dojechałem" wystarczająco żeby ocenić wytrzymałość. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kowal1623 napisał:

Oj, źle wybrałem imię z rozwijanej listy. Chciałem podziękować koledze @VojtasK;)

@Vermis Dzięki za przydatne info :) czarne najbardziej mi się podoba

Hahaha, tak bywa. ;) Zrobiłem fotkę, bo akurat mam je pod ręką.

luHBjM3.jpg
 

18 minut temu, VojtasK napisał:

@Vermis

Być może obłażąca sekcja zależy od egzemplarza - ja mam dwa x750 "shimmering sands" i "black matte ct" i nic się z nimi nie dzieje. Szybciej zaczął mi się wycierać lakier na sekcjach od x450 a jest ich w domu 3 czy 4.

U mnie niestety wygląda to tak. W X450 jest sama farba na metal, a w X750 jest jeszcze takie jakby antypoślizgowe coś. Jeżeli u Ciebie nie złazi - zazdroszczę. ;)

O3rOXYa.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Vermis napisał:

Hahaha, tak bywa. ;) Zrobiłem fotkę, bo akurat mam je pod ręką.

luHBjM3.jpg
 

U mnie niestety wygląda to tak. W X450 jest sama farba na metal, a w X750 jest jeszcze takie jakby antypoślizgowe coś. Jeżeli u Ciebie nie złazi - zazdroszczę. ;)

O3rOXYa.jpg

Dzięęęki! Świetne, dokładne fotki. Mógłbym Cię prosić o takie samo zdjęcie jak pierwsze tylko bez skuwek? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Wąsaty napisał:

Dodam jeszcze, że 159  całkiem fajnie trzyma się w ręku. Oczywiście, z założoną skuwką na dupkę to ciężko pisać. Ale bez niej jest całkiem ok.

Potwierdzam. Nie czytałem wymiarów przy zakupie, jak przyszło to się bardzo zdziwiłem. Ale jak piszę jakieś nagłówki albo po prostu coś większego to naprawdę trzyma się to wygodnie. A dłoni jak łopaty nie mam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stalówka przerywa zawsze to ordynarnie wyjmiesz kartkę zza pazuchy i skrobniesz 2 zdania na jej oczach. Jeśli przerywa po jakimś czasie to dasz jej, a ona już je sprawdzi we własnym zakresie. Przecież to niemożliwe, żeby powiedziała, że pióro jest sprawne, bo potrafi napisać 2 zdania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Tales napisał:

Jeśli stalówka przerywa zawsze to ordynarnie wyjmiesz kartkę zza pazuchy i skrobniesz 2 zdania na jej oczach. Jeśli przerywa po jakimś czasie to dasz jej, a ona już je sprawdzi we własnym zakresie. Przecież to niemożliwe, żeby powiedziała, że pióro jest sprawne, bo potrafi napisać 2 zdania. 

No racja... Znaczy mi chodziło o pokazanie, że jedna stalówka (zamontowana wraz z nowym piórem) przerywa etc., a druga (sama, bo Alstar mi się rozwalił :( ) (też Fka) działa bez zarzutu. Jakoś się uda (bo mam jedno pióro defacto)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Moje Jinhao X750 bardzo grubo pisze. Boje się go popsuć myślałam o kupieniu stalówki ale jest to strasznie trudne bo nic chycba do niego nie pasuje. Może ktoś ma jakieś zaufane źródło? Serio. Przekopałam kawał internetu by wyszukać ich ale jedyne co znalazłam to sklep który nie ma już stalowek na stanie,

Może ma ktoś w Warszawie jakiś zaufany sklepik? Potrzebuje pomocy bo chce pisać nowym piórem a nie mogę bo moja mała delikatna mała rączka jest stworzona do pióra ze stalówką EF a nie do tłustego M

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do X750 wchodzą standardowe stalówki rozmiar #6. Na zachodzie często polecają wymianę stalówek na jakieś firmowe. Bocka można kupić np. tu  http://www.beaufortink.co.uk/bocksize6.html (sam się przymierzam, jak dojdzie do mnie kilka Jinhao). Wiem że w porównaniu z ceną pióra jest to drogo, ale ponoć efekt tego wart.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...