Skocz do zawartości

Pióro do 100 zł


Polecane posty

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

31 minut temu, VojtasK napisał:

Faber Castell Basic to też dobry wybór 

Tu masz ofertę z  łączną ceną jak czołg "Rudy"

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6845121576

 

P.S. Nikogo i niczego nie reklamuję. "Ta pani przyszła w tym futrze i w nim wychodzi".

Do jakiego pióra byś go przyrównał? Jak stoi koło Lamy Safari, Kaweco Sport lub Pilot MR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, szalasnikov napisał:

Do jakiego pióra byś go przyrównał? Jak stoi koło Lamy Safari, Kaweco Sport lub Pilot MR

Faber Castell jest jak samochód Mercedes. Pozostałe to bardziej jak BMW. Czyli cenowo wychodzi podobnie, ale jakościowo jest on [Mercedes] klasę wyżej. Uważam że Faber-Castell ma przewagę konstrukcyjną nad Lamy, stalówkami nad Kaweco i ergonomią nad Pilotem MR. Z tych piór wybrałbym właśnie to pióro.

Edytowano przez Aventador13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 100zł możesz nabyć Faber Castell WRITink, plastik, ale solidny, pisze się nim bardzo przyjemnie, bez skuwki całkiem lekkie, nie obciąża ręki, skuwkę można założyć na pióro podczas pisania i nie ma obawy żę przypadkiem poleci w kosmos, albo przynajmniej  przeleci przez pół klasy, bo lekko zatrzaskuje się tak jak przy zamykaniu pióra. Dodatkowy atut tego pióra to tankowanie - pasują zwykłe uniwersalne naboje, więc zawsze możesz mieć w plecaku zapas na wszelki wypadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od Twojego pisma. Przy drobnym, gdy litery są blisko siebie i są raczej małe, to F-ka często okazuje się lepsza - pismo jest bardziej czytelne. Pokaż fragment kartki (najlepiej w kratkę) z Twoim pismem, to łatwiej będzie coś podpowiedzieć.

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie musisz przepraszać- nie Tobie jednemu się ono podoba ;)

A to już zależy czego oczekujesz- czarne/niebieskie/bardziej kolorowe, stonowane, czy wręcz przeciwnie. Patrzysz za jakimś konkretnym kolorem, czy są Ci one obojętne(wątpię)- musisz bardziej sprecyzować, dobrym źródłem informacji są recenzje w odpowiednim dziale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szalasnikov napisał:

Bo faber-castell jest dla mnie za drogi, nie chce zgubić kolejnego pióra. Jeżeli macie jeszcze inne propozycje do hmm.. 70 zł, to piszcie!

Diamine, nie mam zbyt wiele, ale wiele osób je poleca, wybór dosyć duży, ceny są nie wygórowane.

Z atramentów tanich zobacz pelikana 4001- nie są złe, większość jak na razie kałamarzy mam od Pelikana, kolory są te podstawowe, myślę, że są warte uwagi. 

Raz jeszcze polecam lekturę forum w tym aspekcie- napisano dużo i jeszcze więcej. Tylko musisz wiedzieć co Cię interesuje(czerwienie, czy może granaty. Bardzo nasycone, czy mniej. Bardzo tanie, czy drogie.) Jak określisz już jakieś parametry, to będzie dużo łatwiej- możesz też poszukać w sklepach internetowych, i gdy znajdziesz coś potencjalnie interesującego, to zobacz opinie na forum. Możesz, także poszukać o danym atramencie w googlu i na stronach internetowych(np: Atrament xyz rewiev.)

Nie damy rady wybrać, za Ciebie atramentu ;) No bo polecimy świetny, o super właściwościach, tylko kolor np intensywnie różowy, albo zgniło zielony. :rechot:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2017 o 20:05, szalasnikov napisał:

I czymże się różni wersja classic od skyline i ice?

 

Dnia 21.07.2017 o 22:21, Rinke napisał:

Kolorem korpusu i kolorem stalówki (w jednym kolor złoty w drugim srebrny), niczym więcej. :D

Nie no, jeszcze czymś sie Ice różni od pozostałych ;)  Jest generalnie transparentny. Skuwka i sekcja są zabarwione na jakiś kolor, korpus bezbarwny. Świetnie wyglądają jako zakraplacze.

A co do atramentów dobrych a tanich to ja polecam zawsze Rohrer&Klingner - w granicach 18 zł za 50 ml.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...