Skocz do zawartości
Tyci

Konkretny PELIKAN 400NN ile może być warty w zakupie?

Polecane posty

Witam,

tym razem zadam odwrotne pytanie: ile może być warty w zakupie? Mam możliwość zakupu takiego pióra:

- stan zewnętrzny bardzo dobry, wersja w zielone pasy - brak uszkodzeń tworzywa i złoceń;

- stalówka OBB pod lupą wygląda na absolutnie prostą i praktycznie niezużytą, jedynie do odświeżenie wyglądu;

- pióro z dużą ilością starego atramentu, mimo to tłok pracuje bardzo gładko (za gładko?);

- nie mam i nie będę miał możliwości sprawdzenia jak pisze stalówka:

- pióro widziałem, nie ma możliwości sfotografowania.

Powiem, że trochę się napaliłem, a analiza cen dostępnych w internecie egzemplarzy (zagranica) nic nie daje - są do wzięcia tylko pióra, gotowe do pisania.

Pozdrawiam

K.

Myślę, że do 400 zł, jeżeli używane, ale w dobrym stanie, sama stalówka jest ciekawa i warta, tylko czy @Tyci takiej szukasz?

Popieram przedmówce, wydaje mi się, że cena około 400 pln jest przyzwoita dla stron obojga. Oczywiście jak Ci bardzo zależy to możesz dać nico więcej...no ale musi Ci zależeć ;)

Jeśli tłok jeździ zbyt gładko to upewnij się, że on w ogóle się przesuwa, a nie tylko pokrętło się kręci. Po prostu odkręć i sprawdź przez okienko podglądu czy zjechał na dół.

Hm...

Ciekawe.

Tylko gdzie jest to okienko podglądu atramentu w Pelikanie 400NN?

W moim egzemplarzu nie ma takowego.

45201b86aced5f8c.jpg

Może dlatego, że nie zielony.....

zdrówka

1. Tłok chodzi góra - dół to jest proste do stwierdzenia, raczej niepokoi mnie stan tłoka - przy dużych zaschniętych złogach atramentu jest to dziwne.

2. Niestety sprzedawca nie pojawił się dzisiaj w swoim stałym miejscu - może pojawi się za tydzień.

3. Dziękuję wszystkim za rady -wiem dużo więcej. Biorę to pióro jak go dorwę