Skocz do zawartości

Kolorowy zawrót głowy - druga edycja


visvamitra

Polecane posty

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 godzinę temu, alrun napisał:

Muszę przyznać, że nie tego się spodziewałam po atramencie nazywającym się "Dark yellow" :bezradny:, co do dark mam lekkie wątpliwości, co do yellow dosyć duże... 

Eeee tam... Te nazwy to sobie każdy na daje tak jak chce. Tak jak świnka morska - ani to świnka, ani morska.
Z resztą nie tylko w atramentach występuje taka swawola nazewnicza. Oto Zbrojnik niebieski (Ancistrus dolichopterus)
zbrojnik-glonojad-ryba-akwariowa-zbrojni 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, visvamitra said:

Moczyłem w wodzie :)

A to dziwne...

Bo ja też?

Może to dlatego, że ja użyłem bibuły do atramentu.

Edytowano przez Gość
E.R
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to śladowe ilości wybielacza używanego przy produkcji tego ręcznika papierowego jakoś reagują z atramentem i dodają żółtą frakcje? Wygląda że mocniej się rozchodzi na boki. Albo woda była mocno chlorowana, to kranowa czy jakoś filtrowana? Przydałaby się opinia chemika.

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, TopikSH said:

Może to śladowe ilości wybielacza używanego przy produkcji tego ręcznika papierowego jakoś reagują z atramentem i dodają żółtą frakcje? Wygląda że mocniej się rozchodzi na boki. Albo woda była mocno chlorowana, to kranowa czy jakoś filtrowana? Przydałaby się opinia chemika.

Była woda destylowana

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat poświęcony atramentowi Dark Yellow został właśnie założony. Wkrótce wyślę wam ankiety. Trzymam kciuki za to, żeby w tym tygodniu pojawił się komplet recenzji i odpowiedzi na ankietę. Dwie osoby, które nie wypełniły / nie dostały ubiegłotygodniowej ankiety zachęcam do jej wypełnienia. Jeśli nie dostaliście linku, wyślijcie mi wiadomość i zaraz to naprawię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

@visvamitra dziękuję Ci za próbki atramentów i godną podziwu inicjatywę! Dzięki Tobie mogliśmy wypróbować atramenty, o których istnieniu nawet nie wiedzieliśmy, przy okazji dobrze się bawiąc. Myślę, że każdy odkrył swoje perełki w trakcie testowania, a lista planowanych zakupów się powiększyła :D Mam nadzieję, że w przyszłości na forum pojawią się jeszcze takie akcje :)

Moim faworytem został Olivine, a znienawidzonym atramentem Imari Blue redface

Jeszcze raz dziękuję ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...