Skocz do zawartości

Młody zastępca Sheaffera Lady Skripsert Tweed


Polecane posty

Cienkie jak igła a miękkie jak pędzelek, nie za mokre nie za suche, gładko, a jednocześnie cieńko i szybko stalówka płynie po papierze ;) Pióro nie ma flexa, choć stare jest. Moim zdaniem zasługą tego komfrotu pisania jest lekko wygięty koniuszek stalówki. Próbując kilka z tej serii sheafferów tylko to miało taki urok. Trudno mi określić słowami to coś. Pisałam parkerem vectorem, parkerem frontierem, pelikanami i faber castell, i żadne nie pisze tak jak tamto :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Może Naginata Fude de Mannen. To jest typ stalówki. Pióro z taką stalówką będziesz musiał już wybrać sobie sam.

Generalnie zasada działania takiej stalówki jest taka, że grubość pisma jest zależna od kąta, pod którym piszemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diidii, stalówka którą pokazałeś na na zdjęciu, to sheaffer triumph. Obawiam się, że już nie produkowana niestety :(. Mam kilka piór z tymi stalówkami i uważam, że są absolutnie znakomite. Nie fleksują co prawda (bo nie do tego zostały skonstruowane), ale piszą niebywale gładko, rozsądnie mokro, nigdy nie zbierają papieru. To jedne z nielicznych stalówek którymi zdarza mi się pisać dla samej przyjemności pisania. Gdzieś w odmętach forum powinien się znaleźć jakiś mój post, albo innych kolegów troszkę opisujący właściwości tych stalówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...