Jump to content
Ziemniaczek

Papier lubiący pióro w ryzach

Recommended Posts

.... u nas by czegoś nie było...

www.antalis.pl/business/home/wiodace-marki/image/oferta-produktowa.html

Zainspirowany wpisami kolegów Kleksa i Ziemniaczka poszperałem w sieci i dowiedziałem się, że "takie coś" u nas jest. Image to marka producenta papieru /prawdopodobnie marka własna firmy Antalis/ a produkty są oznaczane zgodnie z klasą papieru: A- Impact, B- Business, C- Volume, do tego zastosowania specjalne, gramatury, stosowane technologie - wyższa szkoła jazdy... Oczywiście wszystkie klasy, parametry,zachwyty, ochy i achy pomyslane i definiowane są z myślą o użytkownikach high-endowych drukarek laserowych, atramentowych, superwydajnych, bezpyłowych i bezdusznych, niestety. Nie uświadczysz w opisie produktu sformułowania, że "stalówka sunie gładko, cieniowanie jest subtelne ale wyraźnie zauważalne a strzępienie może wystąpić tylko przy użyciu specyficznego atramentu a przeznaczony jest przede wszystkim do pior mocno fleksujących:)

Są za to cieszące oczy opisy produktów niższej klasy jako łączących walor ekonomiczny z wymaganiami stawianymi zwykle wobec na przykład wydruków wstępnych raportów w wewnętrznej dokumentacji firmy:D

Surfując dłuższą chwilę po internecie korzystając z serwerow rozsianych na wszystkich kontynentach a komunikujących się między sobą dzięki sieci satelitów w bliskim kosmosie dowiedziałem się również, że głowna siedziba i centrum dystrybucji firmy Antalis Polska znajduje się w Łodzi, o rzut beretem od mojego domu:). Wybiorę się w przyszłym tygodniu, sprawdzę czy prowadzą sprzedaż detaliczną, może się czegoś dopytam o samym papierze.

Chciałabym się zapytać, znacie na pewno papier w cienkie linie Clairefontaine, w zeszytach, czy tam innych opcjach, czy papier xero w ryzach tej samej firmy jest taki sam jak ten z nadrukowanymi liniami w zeszytach? Czy równie dobry?

10 godzin temu, Dyzia napisał:

Chciałabym się zapytać, znacie na pewno papier w cienkie linie Clairefontaine, w zeszytach, czy tam innych opcjach, czy papier xero w ryzach tej samej firmy jest taki sam jak ten z nadrukowanymi liniami w zeszytach? Czy równie dobry?

W ryzach mają większy wybór. Od koloru po gramaturę, więc w pewnych konfiguracjach na pewno jest podobny. Jedynym dużym minusem jest to, że jest słabo dostępny i droższy tak 2 do 10 razy od najzwyklejszego biurowego papieru w ryzach.