Skocz do zawartości

Papier lubiący pióro w ryzach


Polecane posty

Tak, wiem, temat się przewijał, ale nie wywnioskowałem z tego nic, prócz tego, że Clairefontaine Triomphe 90 najlepszy. Poszukuję papieru w ryzach, kratka i dobrze by było, gdyby bez dziurek i perforacji - niepotrzebne mi to nijak, ale może być. Mam PolJeta 80g, w miarę jest, ale trochę gładkości za mało. Nabyłem Notatniki Top-2000 (Hamelinowskie) po 50sztuk/notatnik. Stwierdzam, że naprawdę gładki (na pewno lubi mokre stalówki - AlStar,,F"). Streszczając: papier pod pióro, w ryzach (może być po 500 sztuk ale też po 50, byle nie notatnik - znaczy może, ale wyrwę z niego kartki), dobrze by było, gdyby kratka. I cena - przystępna; żebym nie miał wyrzutów sumienia na pisanie po nim. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś wkłady do segregatora Oxford? Wiem, że z dziurkami, ale nic innego w dobrej cenie nie przychodzi mi do głowy. Ja używam ich bloku, kartki do wyrywania, ale nie zostaje na papierze żaden ślad. Mam też blok od Mk Papier, ale nie wiem, czy go dostaniesz w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, toomas08 napisał:

ja sobie chwale Navigator Expression (niebieski 90g) i Universal (zielony 80g). Robie sobie z nich notatniki i wg mnie pod pióro sa naprawde dobre..

Podobno (z tego co przeczytałem w opiniach w wątku o Notatniku Testerze Forumowym) Navigator jest słaby. Chodzi o inny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwał bym Navigatora słabym papierem. Jest zdecydowanie lepszy niż inne papiery do xero/drukarek -a taka jest przecież jego główna funkcja. Często korzystam z Navigatora universal (80g) w pracy jak mam coś pisać piórem i moim zdaniem jest lepszy od Navigatora (90g) co mnie też dziwi, bo myślałem że będzie odwrotnie. O ile pamiętam to nawet Ewa Landowska używała tego papieru do kaligrafii i sobie go chwaliła za stosunek jakości do ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Vermis napisał:

Też nie przepadam za Navigatorami jeżeli chodzi o pisanie piórem, natomiast bardzo dobrze się sprawdzają w przypadku drukowania.
http://imgbox.com/tjsXxVse 
http://imgbox.com/oK1dXSaI
http://imgbox.com/PQjanEWn

,,Navigator 80/90 nie nadają się do pisania piórem - chłoną atrament jak gąbka, przechodzi aż na drugą stronę. Do drukowania - rewelacja, polecam."

Biere IQ 80 ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 2.06.2017 o 19:04, Agnieszka napisał:

Do pióra polecam Double A, do kupienia w ryzach. Dostałam do testów i mam porównanie z Navigatorem.  Po lewej Navigator 90g/m2, po prawej Double A 80g/m2. Pisałam Jinhao 750 ze stalówką Zebra G, ostra końcówka nie oszczędza papieru.

a5664e726c649724med.jpg

 

Czy może robiłaś też testy zwykłą stalówką? Obojętnie jaką. Chodzi o coś co nie wystepuje w piorach wiecznych. Grubosc atramentu, wrecz wychodzi ponad kartke i bardzo wolno wysycha.

Bardzo ładnie pisze. Czy ta stalowka jest dodawana? slyszalem, ze koszt jinhao to kilka zlotych, ile moze kosztowac cos z flexem lub italikiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta stalówka jest dodawana, w sensie nie występuje oryginalnie w żadnym Jinhao. Aby zrobić pióro z taką stalówką trzeba sobie ją sprowadzić i włożyć zamiast oryginalnej po uwczesnym jej do tego przygotowaniu, czyli dopasowaniu.

Jeśli chodzi o ceny flexów, to niestety tutaj trzeba szukać w piórach starych. Współcześnie nie ma pióra z pełnym flexem. Są tylko z jego namiastką i przeważnie są dość drogie.

Pióra ze stalówką ściętą (stub, italic, oblique) już takie drogie nie są. Możesz już na przykład kupić Pilota Plumixa za 20/30 zł. Widziałem też zestawy do kaligrafii w Empiku za 16 zł.

Oczywiście wszystko powyżej tyczy się piór wiecznych, bo pióra maczane ze stalówkami ściętymi lub elastycznymi można już kupić za przysłowiową dychę lub nawet taniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tales napisał:

Pióra ze stalówką ściętą (stub, italic, oblique) już takie drogie nie są. Możesz już na przykład kupić Pilota Plumixa za 20/30 zł. Widziałem też zestawy do kaligrafii w Empiku za 16 zł.

Oczywiście wszystko powyżej tyczy się piór wiecznych, bo pióra maczane ze stalówkami ściętymi lub elastycznymi można już kupić za przysłowiową dychę lub nawet taniej. 

Dziękuję wszystkim za informacje. Człowiek się uczy całe życie. Cóz maczanki mam, ale wynalazek wiecznego pióra ze stalówką giętką był fajny. Jak zobaczyłem cene od razu wiedziałem, że koszt jest kosmiczny, a tak jest nadzieja.

W sumie po to jest forum by sie wlasnie dowiedzieć, że coś takiego jest możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie wiem, co dla ciebie jest optymalną ceną, ale zawsze możesz spróbować w piórach starych. Wydaje mi się, że cena w porównaniu ze współczesnymi będzie dużo niższa. Oczywiście raczej nie dostaniesz full flexa w cenie poniżej 100 zł, ale i tak będzie tańsze niż współczesne.  Trzeba tylko czekać na okazję, no i zawsze jest ryzyko, że dostaniesz niesprawne.

Edytowano przez Tales
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 godzin temu, szan napisał:

 

Czy może robiłaś też testy zwykłą stalówką? Obojętnie jaką. Chodzi o coś co nie wystepuje w piorach wiecznych. Grubosc atramentu, wrecz wychodzi ponad kartke i bardzo wolno wysycha.

Bardzo ładnie pisze. Czy ta stalowka jest dodawana? slyszalem, ze koszt jinhao to kilka zlotych, ile moze kosztowac cos z flexem lub italikiem?

No, właściwie to Zebra G nie jest stalówką spotykaną w piórach wiecznych, więc chyba spełnia kryteria :) Pisałam też innymi stalówkami maczanymi, papier ten po prawej do maczanek jest naprawdę dobry.

Jeśli chodzi o pióro z fleksem, to jak już wyżej kolega napisał, można przerobić Jinhao na fleksujące. Mnie się udało za drugim razem :) Nie zmienia to jednak faktu, że lepiej pisze mi się piórem z oryginalnym fleksem, wintydżowym Wahlem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...