Jump to content
visvamitra

Lamy AION - nowy model

Recommended Posts

No ale właśnie zmienili kształt stalówki :) Teraz ma opływowe boki.

You can't stop the waves but you can learn how to surf.

Just now, visvamitra said:

No ale właśnie zmienili kształt stalówki :) Teraz ma opływowe boki.

Faktycznie coś tam kosmetycznie zmieniono ?

Może ich projekty dlatego są takie proste i powtarzalne, bo mają kiepskiego grafika, który nic bardziej skomplikowanego nie potrafi zwizualizować? (żart):P

2 minutes ago, Tales said:

Może ich projekty dlatego są takie proste i powtarzalne, bo mają kiepskiego grafika, który nic bardziej skomplikowanego nie potrafi zwizualizować? (żart):P

?

Ech ten marketing ;) produkcja pióra prawie jak etiuda filmowa o znaczeniu egzystencjalnym. Pióro jest nudne i brzydkie dla mnie. To już szczerze mówiąc wolę Lamy CP1, które pasuje mi znacznie bardziej od Safari (Safari jest za duże, a ta wyprofilowana sekcja nieznośna, męczę się ogromnie pisząc tymi piórami, zresztą sprzedałam i co jakiś czas robię kolejne podejścia, za każdym razem to samo). 

A ja kiedyś Safari nie cierpiałem, ale jak sobie ostatnio przeanalizowałem czas pisania piórem, wyszlo mi, że najczęściej piszę Al-Starem a reszta piór się kurzy :)

Serio?? Czyli Ogiva i inne piękności leżą? Ja najczęściej piszę Sheafferem Nostalgia bo pisze naprawdę genialnie a poza tym często właśnie Lamy Cp1. Jest może nieco za cienkie ale waga i uchwyt pióra dużo wygodniejsze od Al-stara czy Safari a te same stalowki więc tylko je sobie zmieniam. Raz M raz stub a czasem B etc. Tutaj w aionie wygląda że pióro będzie dość wygodne w sekcji (nie metal!) ale całość jakas smutna.

Serio. Ostatnio aż zlapałem sie za glowę :) Najczęściej piszę albo Al-Starem albo Viscionti Operą. Ogiby chyba nie używałem ze trzy miesiące. Trzeba by ją odkurzyć :)

Mnie bardzo ciekawi, jak Lamy Aion będzie wyglądało na żywo i sprawdzało się w praktyce. Do tej pory moje doświadczenia z Lamy są klarowne: jeden z niewielu producentów, który dobrze rozumie i odpowiada na potrzeby współczesnych użytkowników piór, niezależnie od ich wieku. 

Design? Takie kształty może nie podobają się nam tutaj, na forum, ale w świecie kupujących pióra, my pióromaniacy nadal jesteśmy maleńką mniejszością. W ogólnym rozrachunku popyt na minimalistyczne wzornictwo i postawienie na funkcjonalność gra pierwsze skrzypce. Aion wpisuje się w ten trend. W przeciwieństwie do innych piór Lamy, ma dosyć duże rozmiary (szerokość, długość) i stanowi uzupełnienie dotychczasowej oferty.

Czasy piór prestiżowych mijają. Conway Stewart, Omas, Stipula, a teraz wykrwawiająca się Delta, problemy w Visconti. Niektóre firmy (szczególnie włoskie, ale nie tylko) na słabszą koniunkturę reagują zegarkami.

PS. Na filmie (1 m 36 s) widać, że stalówka ma inny kształt niż dotychczasowy standard Lamy.

Pozdrawiam,
Marcin

Dwie osoby, dwie idee, jedna pasja. Pióromaniak.

19 hours ago, ArielN said:

Mnie bardzo ciekawi, jak Lamy Aion będzie wyglądało na żywo i sprawdzało się w praktyce. Do tej pory moje doświadczenia z Lamy są klarowne: jeden z niewielu producentów, który dobrze rozumie i odpowiada na potrzeby współczesnych użytkowników piór, niezależnie od ich wieku. 

Design? Takie kształty może nie podobają się nam tutaj, na forum, ale w świecie kupujących pióra, my pióromaniacy nadal jesteśmy maleńką mniejszością. W ogólnym rozrachunku popyt na minimalistyczne wzornictwo i postawienie na funkcjonalność gra pierwsze skrzypce. Aion wpisuje się w ten trend. W przeciwieństwie do innych piór Lamy, ma dosyć duże rozmiary (szerokość, długość) i stanowi uzupełnienie dotychczasowej oferty.

Czasy piór prestiżowych mijają. Conway Stewart, Omas, Stipula, a teraz wykrwawiająca się Delta, problemy w Visconti. Niektóre firmy (szczególnie włoskie, ale nie tylko) na słabszą koniunkturę reagują zegarkami.

PS. Na filmie (1 m 36 s) widać, że stalówka ma inny kształt niż dotychczasowy standard Lamy.

Ten zmiejszający się popyt wynika pewnie z tego, że dobrego pióra nie kupuje się co pół roku czy rok...

Jest to wydatek na dłuższy czas. Jeśli mamy pióro trochę tańsze, coś się nam zmienia i chce sie ich mieć więcej.

Przynajmniej w najbliższym moim otoczeniu widzę taki trend. 

Bardzo mi się podoba ten Aion. Lubię te niemieckie nowoczesne proste wzornictwo. Teraz tylko jakie ma rozmiary i jeśli będą moje to kupuje to piórko.

Pozwolę sobie zacytować Maćka z Pioroteki (i z FOPU), który miał już Aion w rękach:

Waga 33g
Średnica korpusu 13mm
długość pióra ze skuwką 14,3mm
długość bez skuwki 13,7cm
Długość ze skuwką z tyłu 16,2cm
Nowa stalówka.
Zdejmowana jak w innych modelach

Mnie także podoba się ta prostota Lamy. W Safari i Al-Star zakochałam się odkąd je pierwszy raz zobaczyłam. To może nie powala mnie aż tak, ale jakbym wiedziała, że dobrze się sprawuje to może bym się kiedyś skusiła :) 

Bardzo mi się podoba to piório, bardzo proste, minimalistyczne. Takie budżetowe Lamy 2000?? :hmm1:Może nawet się skusze. :rolleyes:

Wiadomo coś czy te nowe stalówki zastapią obecne stalówki używane w Safari i reszcie, czy tez wzbogacą asortyment?? Czy będzie je można kupić oddzielnie i w jakich cenach?

YnAAgrY.png

Do mnie dotarła wczoraj, czarna Lamy Aion. Wrzucam i tu kilka fotek:

h9VQ4cWm.jpgtR7vkUum.jpg

Porównanie wielkości: Sailor 1911, Pelikan m400, Lamy Aion. Dość duże to pióro ;)

b3GIEstm.jpg

Pierwsze wrażenia dobre, stalówka pisze gładko, nie ma drapania, przepływ ok. Więcej napiszę, jak trochę ją poużywam :) 

Edited by Nikaa

Pozytywnym. Jak patrzę na Pelikana czy Sailora to Aion prezentuje się okazale. Nie mam pod ręką Safari w tej chwili żeby porównać, ale chyba podobna wielkość.

Na Plus: nie jest za ciężkie, ani za lekkie, tak chyba w sam raz. Na pewno wygodniejsze od Safari /Al-Star, Które były dla mnie za lekkie. I ma wygodniejszą sekcje.

Ale na razie ledwo co napisałam kilka linijek, bo mam zamieszanie, więc więcej się nie wypowiem na razie ;) 

Edited by Nikaa