Skocz do zawartości

Lamy AION - nowy model


Polecane posty

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Ech ten marketing ;) produkcja pióra prawie jak etiuda filmowa o znaczeniu egzystencjalnym. Pióro jest nudne i brzydkie dla mnie. To już szczerze mówiąc wolę Lamy CP1, które pasuje mi znacznie bardziej od Safari (Safari jest za duże, a ta wyprofilowana sekcja nieznośna, męczę się ogromnie pisząc tymi piórami, zresztą sprzedałam i co jakiś czas robię kolejne podejścia, za każdym razem to samo). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio?? Czyli Ogiva i inne piękności leżą? Ja najczęściej piszę Sheafferem Nostalgia bo pisze naprawdę genialnie a poza tym często właśnie Lamy Cp1. Jest może nieco za cienkie ale waga i uchwyt pióra dużo wygodniejsze od Al-stara czy Safari a te same stalowki więc tylko je sobie zmieniam. Raz M raz stub a czasem B etc. Tutaj w aionie wygląda że pióro będzie dość wygodne w sekcji (nie metal!) ale całość jakas smutna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo ciekawi, jak Lamy Aion będzie wyglądało na żywo i sprawdzało się w praktyce. Do tej pory moje doświadczenia z Lamy są klarowne: jeden z niewielu producentów, który dobrze rozumie i odpowiada na potrzeby współczesnych użytkowników piór, niezależnie od ich wieku. 

Design? Takie kształty może nie podobają się nam tutaj, na forum, ale w świecie kupujących pióra, my pióromaniacy nadal jesteśmy maleńką mniejszością. W ogólnym rozrachunku popyt na minimalistyczne wzornictwo i postawienie na funkcjonalność gra pierwsze skrzypce. Aion wpisuje się w ten trend. W przeciwieństwie do innych piór Lamy, ma dosyć duże rozmiary (szerokość, długość) i stanowi uzupełnienie dotychczasowej oferty.

Czasy piór prestiżowych mijają. Conway Stewart, Omas, Stipula, a teraz wykrwawiająca się Delta, problemy w Visconti. Niektóre firmy (szczególnie włoskie, ale nie tylko) na słabszą koniunkturę reagują zegarkami.

PS. Na filmie (1 m 36 s) widać, że stalówka ma inny kształt niż dotychczasowy standard Lamy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, ArielN said:

Mnie bardzo ciekawi, jak Lamy Aion będzie wyglądało na żywo i sprawdzało się w praktyce. Do tej pory moje doświadczenia z Lamy są klarowne: jeden z niewielu producentów, który dobrze rozumie i odpowiada na potrzeby współczesnych użytkowników piór, niezależnie od ich wieku. 

Design? Takie kształty może nie podobają się nam tutaj, na forum, ale w świecie kupujących pióra, my pióromaniacy nadal jesteśmy maleńką mniejszością. W ogólnym rozrachunku popyt na minimalistyczne wzornictwo i postawienie na funkcjonalność gra pierwsze skrzypce. Aion wpisuje się w ten trend. W przeciwieństwie do innych piór Lamy, ma dosyć duże rozmiary (szerokość, długość) i stanowi uzupełnienie dotychczasowej oferty.

Czasy piór prestiżowych mijają. Conway Stewart, Omas, Stipula, a teraz wykrwawiająca się Delta, problemy w Visconti. Niektóre firmy (szczególnie włoskie, ale nie tylko) na słabszą koniunkturę reagują zegarkami.

PS. Na filmie (1 m 36 s) widać, że stalówka ma inny kształt niż dotychczasowy standard Lamy.

 

Ten zmiejszający się popyt wynika pewnie z tego, że dobrego pióra nie kupuje się co pół roku czy rok...

 

Jest to wydatek na dłuższy czas. Jeśli mamy pióro trochę tańsze, coś się nam zmienia i chce sie ich mieć więcej.

 

Przynajmniej w najbliższym moim otoczeniu widzę taki trend. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pozwolę sobie zacytować Maćka z Pioroteki (i z FOPU), który miał już Aion w rękach:

 


Waga 33g
Średnica korpusu 13mm
długość pióra ze skuwką 14,3mm
długość bez skuwki 13,7cm
Długość ze skuwką z tyłu 16,2cm
Nowa stalówka.
Zdejmowana jak w innych modelach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Bardzo mi się podoba to piório, bardzo proste, minimalistyczne. Takie budżetowe Lamy 2000?? :hmm1:Może nawet się skusze. :rolleyes:

Wiadomo coś czy te nowe stalówki zastapią obecne stalówki używane w Safari i reszcie, czy tez wzbogacą asortyment?? Czy będzie je można kupić oddzielnie i w jakich cenach?

YnAAgrY.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Do mnie dotarła wczoraj, czarna Lamy Aion. Wrzucam i tu kilka fotek:

h9VQ4cWm.jpgtR7vkUum.jpg

Porównanie wielkości: Sailor 1911, Pelikan m400, Lamy Aion. Dość duże to pióro ;)


b3GIEstm.jpg

 

Pierwsze wrażenia dobre, stalówka pisze gładko, nie ma drapania, przepływ ok. Więcej napiszę, jak trochę ją poużywam :) 

 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywnym. Jak patrzę na Pelikana czy Sailora to Aion prezentuje się okazale. Nie mam pod ręką Safari w tej chwili żeby porównać, ale chyba podobna wielkość.

Na Plus: nie jest za ciężkie, ani za lekkie, tak chyba w sam raz. Na pewno wygodniejsze od Safari /Al-Star, Które były dla mnie za lekkie. I ma wygodniejszą sekcje.

Ale na razie ledwo co napisałam kilka linijek, bo mam zamieszanie, więc więcej się nie wypowiem na razie ;) 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Mam ten sam problem, we wszystkich piórach o zbliżonym do Aion kształcie sekcji, niby trzyma mi się dobrze ale przy dłuższym pisaniu zaczynają drętwieć czy najzwyczajniej męczyć się palce. Te same problemy mam z piórami typu piston. Nie mam problemu z profilowanymi sekcjami, najlepiej przypominające Pelikan Jazz czy Duke 209, najwygodniej pisze mi się wszystkim co przypomina kształtem Parkera 51.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...