Jump to content
Pursat

Zamarzył mi się jakiś lepszy Pilot

Recommended Posts

Chodzi mi po glowie jakis Pilot lepszy od Custom 74. Macie moze (retoryczne pytania nadal sa tu legalne?) swiadomosc roznic miedzy Pilotami Custom 74/742 i 743? Czy model 743 wazy np. wiecej bo 74 jest dla mnie stanowczo za lekki. Odnosze wrazenie dysproporcji miedzy rozmiarami a masa.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś pisałem w temacie pilotów tutaj może mój dawny post trochę ci pomoże. Także skorzystałem z bloga kmpn, ale nie tylko. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za obie odpowiedzi. Lektura zacna, po której do gustu przypadł mi model 743 :) Łamię się teraz, czy nie mogłby być w którejś odmianie czerwieni zamiast kolejnego czarnego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak wynika z obu tekstów, modele 742 i 743 praktycznie nie różnią się wielkością. Ja bym skupił się na stalówce i właściwym dobraniu jej do potrzeb, np. szybkie notatki, czy raczej podpisywanie dokumentów, itd. Kolejna kwestia czy wolisz stalówkę "soft", czy "normal". Ja dzisiaj wybrałbym SF (soft fine) zamiast F (fine), ale one nie dają fajnego cieniowania. Jak lubisz cieniowanie atramentu i taką bardziej soczystą kreskę, to SFM (soft fine medium) jest fantastyczna, ale daje obfity ślad atramentu, fajnie widać kolory. Na marginesie warto się zastanowić czy na prawdę potrzebujesz japońskiej F-ki. Sam próbowałem pisać legendarną Nakay-ą (na którymś PenShow) i... mam mieszane uczucia względem tych stalówek. Dla mnie to one po prostu drapią.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za dodatkowe sugestie. Nie miałem nigdy żadnej soft fine w ręku i strasznie mnie ciekawią, więc to kolejna rzecz oprócz samego pióra, którą chętnie wybiorę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×