Skocz do zawartości

Znacie jakieś dobre zeszyty do pióra?


mati2149

Polecane posty

Ogólnie tanie i dobre to Oxfordy (czasem się trafi jakaś felerna partia, ale ogólnie są świetne). Iux mi polecił taki, ale to B5 http://m.ceneo.pl/49344050#tab=click_scroll Ja też piszę często na Clairfontaine, ale wolę oxfordy. Czasem też po supermarketach trafią się tanie i dobre, ale to loteria. Trzeba sprawdzać.

Z droższych to produkty Midori. Chyba najlepszy papier, ale drogie. 

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wprawdzie szafę wypełnioną po brzegi Oxfordami NA spirali, albo 300 kartkowymi refill padami, ale jakiś czas temu dorwałem w likwidującej się księgarni właśnie format B5, 96 kartek. Ten zeszyt to naprawdę zeszyt! Jest szyty i ma moim zdaniem najporęczniejszy format. A4 to kobyła, A5 jest za mały, a B5 jest w sam raz. Wprawdzie ten mój nie wygląda tak jak z linku podanego przez Kowala, ale wnętrze powinien mieć z grubsza to samo. Z tym że papier jest biały. Trafiają się kremowe, w porównywalnej cenie, ale przeciekają jak sito właśnie dlatego, że w porównywalnej. Generalnie, jak ktoś robi kremowy papier w zeszycie, a zeszyt jest przy tym niedrogi, to znaczy że ten ktoś aspiruje do produktu luksusowego, ale tylko aspiruje. Jednym słowem, dobry kremowy papier musi kosztować.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bloki kartek z klejonym grzbietem (żeby można było łatwiej oderwać potrzebną liczbę kartek) i dziurami po jednej stronie, żeby można było wpiąć do segregatora. Dlatego zię nazywają refill pad, co oznacza mniej więcej blok do uzupełnienia Zwykle są nieco tańsze od szytych i klejonych brulionów, więc dlatego je kupuję. Jeśli jednak mam zamiar nosić zeszyt ze sobą i używać go do czegoś poważniejszego, jak na przykład pamiętnik, to wybieram szyty brulion.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam przez przypadek, bo mam słabość do sklepu papierniczego, zeszyt firmy Hamelin i papier jest rewelacyjny. A jeśli się weźmie pod uwagę stosunek jakości do ceny, to w ogóle zwala z nóg. Szczerze polecam.(zalinkowana aukcja jest przykładowa i wybrana przypadkowo)

http://allegro.pl/zeszyt-a5-w-linie-96-kartek-i6783534973.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też testowałem kilka zeszytów i doszedłem do wniosku, że Oxfordy mają chyba najlepszy stosunek cena/jakość. Ale ponieważ czas schnięcia jednak czasami jest za długi to zacząłem testować papier do drukarek. No i wybór padła na niebieskiego Navigatora. Ryzę mam i sam robię sobie notatniki 9x14 i zeszyty A5. Image00003.thumb.jpg.7b87143d1edc2123305e3338067b772f.jpgImage00002.thumb.jpg.65998cc558c67addc8016cb1988b3712.jpgImage00001.thumb.jpg.af03794c9d508673db07d4d303740db2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy... Może źle się wyraziłem. Hamelin jest właścicielem marki Oxford. Możliwe więc, że albo sprzedaje ten sam papier jako Hamelin i Oxford, albo jako Hamelin, sprzedaje coś innego, tańszego, gorszego. Z tego co mówisz, wynikałaby chyba ta druga opcja. To tak jak z proszkami do prania. Tyle firm, a i tak wszystko należy do jednego koncernu, który robi również margarynę, czekoladę, niektóre perfumy i napoje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...