Skocz do zawartości

Przerywanie podczas pisania - Pilot Heritage 92


Sebastian

Polecane posty

Od początku tak ma? Może zasechł Ci ten permanentny atrament trochę? Spróbuj porządnie go wypłukać w wodzie z kropelką płynu do mycia naczyń (tak jak byś nabierał atrament), możesz też zostawić go tak zalanym na jakiś czas. Później porządnie wypłukać w samej wodzie i osuszyć. Daj znać, czy pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spływak ma rowek. Jeżeli rozbierzesz pióro to możesz mieć do niego dostęp. Można go przejechać jakąś cienką folią (np taką zdartą z blistra tabletek), bo czasami osiadają tam różne syfy. Wystarczy malutki kawałek plastiku i przepływ będzie niewystarczający.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba tutaj mamy genezę problemu... Nigdy go jeszcze nie myłeś? Nalej do szklanki letniej (NIE gorącej/mocno ciepłej!) wody, dodaj kroplę płynu i zasysaj/wypuszczaj aż będzie wylatywała woda o kolorze wody ;) Możesz w szklance wymienić wodę też jak będzie za brudna. Później nabierz tej wody do pióra i zostaw z zamoczoną w szklance na jakiś czas stalówką (godzinę? Noc? Jak wolisz). Później powtórz płukanie, do czasu wylatywania czystej wody. Wypłukaj samą wodą, wypuść ile sie da z pióra. Potem oprzyj pióro stalówką do dołu na np. ręczniku kuchennym i zostaw do wyschnięcia (możesz wymieniać ręcznik jak będzie za mokry). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za instrukcję :) 

Niestety wcześniej zawsze naboje / ew konwerter. Mam go cały zalany atramentem. Mogę go odlać z powrotem do kałamarza atramentem?

W temacie z recenzją Heritage 92 czytałem, że lubi kaprysić. MB Permanent Blue jest jednak uważany za atrament z dobrym przepływem.

Edytowano przez Sebastian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go nie odlewał do butelki... Może do jakiejś probówki, jak nie chcesz marnować?

To dobry atrament, ale jak zostawisz pióro nie zatkane przez jakiś czas to może lekko przyschnąć, a przez to, że ten atrament jest permamentny może być trudniej go wypłukać niż zwyczajny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to go poświęcę.

Właśnie w ogóle nie zostawiam na dłużej niezamkniętego. Od początku pióro ma problem, który opisałem. Oby to nie było jakieś uszkodzenie stalówki i płukanie pomogło.

Mam takie przykre wrażenie, że coś się dzieje niedobrego z piórami w ostatnim czasie. W ciągu roku kupiłem Lamy, GvFC i Pilota. W dwóch pierwszych stalówka była do wymiany, a i po wymianie nie było rewelacji. Z Pilotem też problemy. Kiedyś się kupowało byle Watermana i po prostu pisało.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...