Skocz do zawartości

Wielkanocne porównanie stalówek JoWo


Kowal1623

Polecane posty

Witam. Jakiś czas temu chciałem urozmaicić stalówki w mojej kolekcji chińskich piór. Kilka z nich sam przeszlifowałem na stuby/ italic, ale korciło mnie, żeby spróbować takich stalówek od lepszych producentów. Wybrałem JoWo.

Oto pióra, w których zmieniłem stalówki: 

27LUro9.jpg

Faber Castell Ambition, Baoer 051 oraz Baoer 519.

 

Spośród wielu możliwości zdecydowałem się zamówić stalówki: fine italic, medium stub, broad cursive italic oraz 1.1 calligraphy. Tak się prezentują:

0Gwma0Y.jpg

 

Teraz pora, aby pokazać jak piszą :) Nie mam jeszcze pióra do eMki, dlatego f i m testowałem w FC Ambition.

QPe0uhP.jpg

 

0yDzPan.jpg

 

Tutaj w zbliżeniu:

Fine italic:

V5f1MlX.jpg

 

Medium stub:

kIISkBw.jpg

 

Broad cursive italic:

TOwSJhR.jpg

 

1.1 calligraphy:

R5Cjk8i.jpg

 

A tutaj wszystkie razem na jednej stronie:

MrCBtPy.jpg

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z moich zakupów, mam świetne pióra ze znakomitymi stalówkami, w bardzo dobrej cenie. I teraz wiem, jaka jest różnica w pisaniu prawdziwym stubem, cursive italic i italic. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kleks bo to ja pisałem, dlatego wszystkie wyglądają tak samo ;) Jest różnica w szerokości i inaczej się pisze poszczególnymi rodzajami stalówek ;) może nie jakaś dramatyczna, ale chciałem coś do normalnego pisania, jakbym kupił jakieś 1,9 mm to by było bardziej widać. Ja wypróbowałem takie, teraz jak ktoś będzie chciał sobie wymienić stalówkę już będzie wiedział czego się spodziewać i wystarczy, że kupi jedną. 

Tutaj dodatkowe zdjęcia z telefonu, różnice nie są duże. Ale podczas pisania są odczuwalne:

VCC5Bh9.jpg

 

594ojZx.jpg

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nikaa Napisałem conieco w teście, na zdjęciach. 1.1 jest supermaślana, medium stub jest bardzo gładka, ale słychać delikatny szum, broad cursive italic pisze z bardzo lekkim feedbackiem i szumem, natomiast f italic wydaje niesamowity dźwięk podczas pisania, dodatkowo trzeba uważać, bo ma ostre rogi i można przyhaczyć o papier. Ale jak się ją odpowiednio ustawi w dłoni to można pisać bardzo szybko. Żadna z nich nie drapie, nawet eFka, poprostu jest lekki feedback, bardzo przyjemny. 

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację, przeszlifowanie to dodatkowa opcja fpnibs. Oryginalny JoWo to z tych tylko 1.1, ale jak napisałem z nim akurat miałem mały problem. 

Mam Montblanca 252 oblique f, więcej takich nie potrzebuję :) Wolę prosto ścięte stalówki. 

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

dziś i do mnie doszły stalóweczki, czasem się zastanawiam jak poczta w naszym kraju działa, skoro paczka z zagranicy potrafi dojść szybciej niż list z sąsiedniego powiatu :)

W każdym razie znalazłem zastosowanie do jednego z moich Ahabów, wylądowała tam fine italic, boczna krawędź lubi ciąć papier, trochę się schodzi zanim ustawi się odpowiedni kąt by nie zawadzać, ale potem pisze cudnie :D

A do zapomnianego baoera wylądowała B  cursive italic i to pisze prawie tak z charakterem, tzn na pewno to nadal nie jest maślana stalówka, ale to szmeranie takie jakieś przyjemne. Co prawda na początku liczyłem że jednak wyląduje w innym piórku, ale jak dla mnie niezbyt dobrze przylegała do spływaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...