Skocz do zawartości

Jinhao bez nazwy. Ale cóż to za pióro!


Kleks

Polecane posty

  • Odpowiedzi 357
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Grubość kreski może być spowodowana atramentem. Wlejesz jakiegoś noodler'sa albo inny suchy to będzie ok.

Co do czasokresu przesyłek z Chin, to nie ma nic wspólnego ze sprzedawcą- on przecież tylko wysyła. Reszta to kwestia szczęścia :)

U mnie rekord to 8 dni, norma to miesiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, VojtasK napisał:

@maxikaz

Coś Ci obrazki zjadło :(

Nie chciały się wstawić jako obrazki bo to z Amazona,  ale jak klikniesz w linki to po chwili powinny się załadować zdjęcia

@Wąsaty

Masz rację i nie masz racji ;-) z przesyłkami jest tak jak mówisz, ale od tego konkretnego dostawcy przesyłki przychodzą do mnie w około 2 tygodnie, dodatkowo on wysyła przesyłki rejestrowane, które dochodzą szybciej. Sprawdzone bo kupiłem u niego już chyba z sześć piór.

Jeżeli chodzi o atramenty to mam Pelikany, KWZ i niebieski Hero. Jak zmęczę ten czerwony to zaleję KWZ. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, maxikaz napisał:

Nie chciały się wstawić jako obrazki bo to z Amazona,  ale jak klikniesz w linki to po chwili powinny się załadować zdjęcia

@Wąsaty

Masz rację i nie masz racji ;-) z przesyłkami jest tak jak mówisz, ale od tego konkretnego dostawcy przesyłki przychodzą do mnie w około 2 tygodnie, dodatkowo on wysyła przesyłki rejestrowane, które dochodzą szybciej. Sprawdzone bo kupiłem u niego już chyba z sześć piór.

Jeżeli chodzi o atramenty to mam Pelikany, KWZ i niebieski Hero. Jak zmęczę ten czerwony to zaleję KWZ. 

Kwz ink są raczej mokrawe :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłki rejestrowane potrafią leżeć 2 tygodnie w WER Warszawa. Kiedyś telefon leciał przez Holandię i cały transport zaginął i miesiąc nie można było złapać namiarów.

Na 150 przesyłek stwierdzam, że średnia to miesiąc i nie przekonasz mnie, że to ma coś wspólnego ze sprzedawcą. Najwyżej wtedy, kiedy przez miesiąc Ci nie wyśle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wąsaty napisał:

Przesyłki rejestrowane potrafią leżeć 2 tygodnie w WER Warszawa. Kiedyś telefon leciał przez Holandię i cały transport zaginął i miesiąc nie można było złapać namiarów.

Na 150 przesyłek stwierdzam, że średnia to miesiąc i nie przekonasz mnie, że to ma coś wspólnego ze sprzedawcą. Najwyżej wtedy, kiedy przez miesiąc Ci nie wyśle :)

tu chodzi o tego konkretnego sprzedawcę od niego przesyłki dochodzą w 2-2,5 tygodnia i już, u mnie średnia jest trochę niższa około 24 dni, ale wydaje mi się że odchodzimy trochę od tematu ;)

 

Kupiłem stalówki z Chin, które powinny pasować do tego pióra, jak mi przyjdzie lupa to będę walczył z modyfikacjami, żeby sobie zrobić coś na prawdę cienkiego :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek jest rzeczywiście przyciągający... Moje dwa (zielony i niebieski) w towarzystwie 9 innych Chińczyków są od tygodnia w drodze. Jeden chcę przerobić na eyedroppera i tu pytanie: jedno z piór na które również czekam to Wing Sung 698, w którym jest jakiś lubrykant do konwertera. Czy to jest silikon, którym mogę uszczelnić 992?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... Przyszło szybciej, niż się spodziewałem...

9rq1Jkm.jpg

To mi przypomina stare dobre czasy...

SIWFIiz.jpg

Chińskie zestawy... Po otworzeniu widzimy coś takiego

8pYugNk.jpg

Wyjąłem wszystkie pióra z tego czegoś i znalazłem im nowy przytulny dom, w zwykłym tekturowym pudełku.

psqgwUF.jpg

Zalałem (jeszcze w pracy) jedno Sepią Manuscripta, a drugie Darc Lilac Lamy (wyciągniętym z nabojów). Jutro, albo dopiero w Niedzielę, pochwalę się efektami...

 

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to nie wiem... Moje trzy sztuki, z czego dwa zalane po całości (jako eyedroppery) noszę od paru dni w robocie, w kieszeni kamizelki, normalnie zahaczone klipsem, albo wrzucone stalówką do dołu i nic się nie dzieje. W jednym (zalanym Lamy Dark Lilac) zaparowała od wewnątrz skuwka, ale żeby kleks jakiś? Nieee... To musiał być jakiś wypadek u Ciebie. Nie to, żebym nie dopuszczał do głowy, że z tym piórem jest cosik nie teges, ale mnie się jeszcze nic nie zdarzyło. A jak to z Dark Lilac pisze... Mmmm...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze świetnie, złego słowa na nie nie powiem. Tylko leżało w (bardzo) chłodnym pomieszczeniu i później jak nim dla przyjemności bazgroliłem to ze stalówki pociekło sporą ilością atramentu. Wcześniej jak nim pisałem to było ok. To przez różnice temperatur. Powinienem odkręcić korpus i nagrzać go lekko ręką. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie ! B) ;) 

... bo ciągle jeszcze nie zrobiłem zamówienia :D .... ale dajcie mi jeszcze trochę czasu. Na razie żona pobłażliwie się uśmiecha widząc moje poczynania. Jak kiedyś zobaczy taki mega-pack to na 100% usłyszę, że jestem coś "nie teges" 

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...