Skocz do zawartości

Jinhao bez nazwy. Ale cóż to za pióro!


Kleks

Polecane posty

  • Odpowiedzi 357
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No właśnie Jinhao 992. Ja znalazłem (właściwie to nie ja, tylko Vermis) wprawdzie takie samo, tylko że bez nazwy, ale to to samo. Niestety, na ebajce są tylko transparentne. I czarne.

Po Twoim poście, Rittel, dodam, że na ali rzeczywiście są nietransparentne, ale już nie są takie tanie niestety. Chyba poczekam aż się pojawią na ebajni

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2017 o 19:09, Wąsaty napisał:

Nie odnosicie wrażenia, że to Jinhao przypomina  Sailora 1911?

hih to sobie chyba sprawię jeszcze "Sailora" :D

Podobają mi się te nietransparentne a swoją drogą jestem ciekaw ich wykonania bo zwykle na Ebay kosztują ok 5 euro i więcej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze niebieskie i czerwone nietransparentne na ebayu.  Poszukać Ci linka? Możliwe, że drożej. Tego zielonego i szarego niestety nie widziałem. 

O ło: 

http://www.ebay.com/itm/2017-NEW-Jinhao-992-Fountain-Pens-Screw-Cap-Fine-NIB-blue-/122448782472?hash=item1c82842488:g:A9AAAOSwVm5Y8q62

http://www.ebay.com/itm/2017-NEW-Jinhao-992-Fountain-Pens-Screw-Cap-Fine-NIB-red-/122448780614?hash=item1c82841d46:g:C9UAAOSw5UZY8q27

Po pińć dolców.

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vermis i @Kleks wywołali widzę prawdziwą burzę, wezmę (po przyjściu zakupionych piór z odległych Chin) w niej udział z przyjemnością jakbym testował nabytki po kilka tysięcy euro. Właczyła mi sie pióroza. Dziękuję Wam obu, dawno już nie miałem takiego stanu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2017 o 16:32, Kleks napisał:

(...)

Wprawdzie nad stalówką (w sekcji) jest atrament, ale na zewnątrz nie wycieka. Mam nadzieję, że nie będzie... No, to jest najlepszy deal, jaki ostatnio zrobiłem :D

(...)

Pióro szczelne?

Jeszcze nie poddałem się ogólnemu szaleństwu B), ale kusi mnie to pióro właśnie pod kątem tej modyfikacji... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o modyfikację, czyli przeróbkę na eyedroppera, to właśnie to jest najpiękniejsze, że nic nie trzeba przerabiać. Odkręcasz, nalewasz atrament, zakręcasz, piszesz. Odkryłem, że na samym końcu sekcji, pomiędzy stalówką i spływakiem, a samym korpusem sekcji, jest jeszcze pierścień z nieco miększego tworzywa. Taka jakby uszczelka. Czyli atrament widoczny nad stalówką nie jest sygnałem niczego złego. Obydwa pióra zresztą noszę w kieszeni od trzech dni, trzęsę nimi, rzucam i... Piszę i na razie nic nie cieknie. Kurczę... Jestem coraz bardziej nimi zachwycony.

Najbardziej lubię je otwierać i zamykać. Gdy zamykam i wkładam pióro do skuwki, słyszę (i czuję) cudowny grzechot zderzających się ze sobą dwóch kawałków twardego tworzywa. To jest tak jak z dźwiękiem zamykania drzwi w samochodzie. W niektórych to brzmi jak trzask łamanej sztachety i wcale nie jest fajny, a w niektórych... Jest to po prostu klapnięcie dwóch idealnie spasowanych ze sobą części... Nie bardzo wiem, jak jeszcze obrazowo mógłbym to przedstawić... Jedno wiem. To pióro nie jest jakąś tandetną wytłoczką. Być może jesteśmy właśnie świadkami przełomu. Być może, właśnie Chińczycy zaczynają oferować nam coś, co wcale nie jest gównianej jakości, ale jest tanie jak barszcz. I dobrze. Przejrzałem właśnie ceny oryginalnych piór Sailor, na których Jinhao się wzoruje i uważam, że te ceny to jest po prostu jakiś absurd. Jeśli w końcu małe żółte ludziki zrozumiały, że wystarczy tylko troszeczkę (troszeczkę, naprawdę.) podnieść jakość, to biada tym wszystkim "renomowanym producentom. Oj biada... :D

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, peterek_primosz napisał:

Jak byś miał porównać hero do jinhao to która marka lepsze robi pióra?

Baoer:D 

To moja b.subiektywna opinia na podstawie kilku piór które miałem okazję używać. Dalej jest Jinhao i na końcu Hero z tym, że Hero wcale nie jest złym piórem pod warunkiem, że jest oryginalne. Mam też wrażenie, że Hero jest po prostu starsza marką i producent jeszcze nie dostrzega konkurencji produkując szybko i tanio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...