Skocz do zawartości

Jinhao bez nazwy. Ale cóż to za pióro!


Kleks

Polecane posty

  • Odpowiedzi 357
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aa, ten pomarańczowy... Dopiero teraz widzę fotkę. Takiego to chyba narazie nie ma, trzeba poczekać jeszcze na takie bajeranckie wykończenia :) Te zielone i czerwone też są niezłe!

Jak już tu zajrzałem, to dokupiłem sobie jeszcze całkowicie transparentnego.. A co!

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę. Jak to się wszyscy rzucili na "moje" pióro :D W sumie, to możemy z niego zrobić pióro forumowe 2017. Grawerunek se każdy sam zrobi Dremelkiem i będzie w cyc ! :roflmho:

Ja tam już mam dwa i czekam na kolejne dwa i jeszcze na piętnastopak. To razem będę miał dziewiętnaście... :w00t:

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Kleks pochwalił się swoim nabytkiem, moje Jinhao od dwóch tygodni było już w drodze z Chin. Z początku myślałem, że moje będzie nieco inaczej wykonane, bo na zdjęciach nie było widać uszczelki. Dzisiaj już wiem, że jest takie samo jak u innych. Rzeczywiście, jak zauważył Kowal1623 jest to kopia Sailora Procolor. Widać to zwłaszcza po zakończeniu korpusu. Przyznam, że te zakończenia i w skuwce i korpusie bardzo ciekawie wygląda. W moim, brązowym, wygląda jakby ciemniejsze oczko. Wizualnie bardzo ładnie to wygląda. Więcej nie będę się rozpisywał, bo jaki jest koń- każdy widzi :) Jak większość Jinhao wykonanie jest b.dokładne. Zwłaszcza sekcja wraz z zespołem spływaka i stalówki. Ciekawą rzecz zauważyłem: we wszystkich moich transparentnych piórach spływak i stalówka są całe uwalone atramentem.I niekoniecznie to wygląda estetycznie. Tutaj natomiast atramentu nie widać, tak jakby kanalikiem jakimś dostawał się pod stalówkę. Napełniłem tylko konwerter, wsadziłem na "czopek" spływaka i po kilku minutach można było już pisać. Przychylę się do opinii Kleksa, że to jedna z lepszych stalówek. Przynajmniej z tych, które ja posiadam. Jest naprawdę super gładka, bez poprawiania pisze jak złoto :) Dałem co prawda trochę więcej$, bo aż 3,6, ale to dobrze wydane pieniądze :)

Podobnie jak Pióro Delike, za 60 zamiast 300 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Szczerze mówiąc, to chociaż sam jestem wniebowzięty, obawiałem się jednak opinii kogoś innego. Bo to jednak zaczęła się robić pewna odpowiedzialność. Wątek ma 1474 wyświetlenia i 98 odpowiedzi! Na szczęście potwierdziłeś, że mój zachwyt nie był spowodowany jakimś zamroczeniem (nie daj Boże alkoholowym), ale ma konkretne podłoże. Ja muszę się przyznać że zrobiłem sobie teraz "maraton" ze wszystkimi moimi piórami i zapisałem każdym z nich po dwie strony, głównie po to, żeby utrzymać je w formie. Niektóre wymagały uzupełnienia atramentu, inne tylko rozpisania, a jeszcze inne gruntownego wymycia i ponownego napełnienia (tych było niewiele). Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że nie mogłem się doczekać, aż dojdę do Jinhao 992. Gdy już doszedłem, zapisałem nim od razu nie dwie, nie cztery, ale szesnaście stron! No po prostu nie mogłem się z nim rozstać. To chyba o czymś świadczy...

Wąsaty, przyjacielu... Cieszę się, że się nie zawiodłeś, ale muszę powiedzieć, że atrament nad stalówką się prędzej czy później pojawi... Przez pierwsze parę dni i u mnie było w porządku, ale później zauważyłem, że cała stalówka od góry jest pokryta atramentem. Przestraszyłem się nawet, że zaraz się coś wyleje, ale nic takiego się nie stało. Po prostu na końcu sekcji jest coś w rodzaju uszczelki, a głębiej... No cóż. Wydaje mi się, że jest chyba raczej niemożliwe takie dopasowanie stalówki do otworu w sekcji, żeby nie dostał się tam atrament. On musi tam być i już. Grunt, że nie wydostaje się poza uszczelkę, czyli na zewnątrz. Też mnie to drażniło, ale pomyślałem sobie - Do licha! Jeśli dzięki temu mogę szybciej zidentyfikować, jaki mam atrament w piórze, to trzeba się tylko cieszyć. I od razu poczułem się lepiej... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie normalnie szok nie zaglądałem jakiś czas na forum, a dziś przyszło do mnie zamówienie, które zostało złożone 29 marca. Czadowe pióro, które bardzo mi się spodobało. Od razu widać, że świetny patent na eyedorpera. Jako nowy użytkownik myślę sobie, podliżę się "starej gwardii", która lubi eydorpery, a tu watek na cztery stronie o tym tajemniczym piórze, którym to ja chciałem się pochwalić ;) PIÓRO

Gdybym zamawiał u mojego sprawdzonego dostawcy, którego bardzo polecam https://www.aliexpress.com/item/JINHAO-992-Transparent-White-Colour-Spiral-round-body-office-Student-Fine-nib-Fountain-Pen-New/32805366157.html to mógłbym być pierwszy bo u niego przesyłka, które idzie około 2 tygodni ;)

Moje pisze trochę za szeroko jak dla mnie, nie jest to zdecydowanie F, ale stalówka jest przyjemnie miękka. Niestety nie potrafię dobrze pokazać jak może być różnica w szerokości linii w zależności od nacisku.

Moje próbki

Niestety nie potrafię dobrze pokazać jaka może być różnica w szerokości linii w zależności od nacisku.

Pióro dostałem z darmowymi nabojami w kolorze czerwonym, które również postanowiłem przetestować.

Samo pióro wygląda czadowo :) i pewnie będę zamawiał kolejne do zabawy w modyfikowanie stalówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...