Skocz do zawartości

Co słychać w Pióromaniaku?


_Pióromaniak_

Polecane posty

Dnia 6/21/2017 o 19:57, endoor napisał:

@Aventador13, a w jakim piórze / piórach i z jakimi stalówkami miałeś ten GvFC Garnet Red? Czy dobrze cie się pisało tym atramentem? Ja go miałem w kilku piórach m.in. FC Basic F i Sheaffer Prelude F i odniosłem wrażenie jakby był za "suchy". Czasem przerywał, czasem pisał "ciężko". Podczas gdy w tych samych piórach na przykład atrament Sheaffera, nie mówiąc już o Sailorze pisał świetnie i nie było żadnych problemów.

Miałem tylko w jednym piórze - Watermanie Hemisphere. Pisało się bardzo dobrze. Nie spotkałem problemów z przepływem ani suchości przy pisaniu. Dodam, że używałem naboi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
7 minut temu, marecki napisał:

Czyżby "włoskie" wakacje ? :) 

Hej!

Wakacje polskie, ale za to z włoskimi produktami. Przygotowujemy się do wprowadzenia kolejnej marki do oferty :).

Do przeczytania,
Marcin

Edytowano przez Pioromaniak.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 4 months later...
2 godziny temu, -Mateusz- napisał:

Widać, że te pióra cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród ludzi ;) 

Hej Mateusz!

Poza wszelką wątpliwością ECO przypadło Ignacemu do gustu. To nie pierwszy raz, gdy zbliża się do naszych TWSBI.

Do przeczytania,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Poniedziałek, więc pora na nowy zestaw do notatek i rachunków. Tym razem na fakturach zobaczycie podpisy wykonane:

1. TWSBI GO Sapphire ze stalówką EF i Noodlersem Baystate Blue lub
2. TWSBI 580 ze stubem 1,5 mm i Noodlersem Apache Sunset
.

Obraz może zawierać: na zewnątrz

Do przeczytania,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Abore napisał:

No to kiepsko to wyglada...
Patrzac jak grube sa kreski, opcje sa dwie - albo to absurdalenie gruba stalowka (słowo "EF" 3x grubsze od nadrukowanych linii?!), albo mocno kiepski papier.

Dokładnie. Moim zdaniem papier jest kiepski, bo nie wierze, żeby przepływ był tak zmienny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież miarodajność tego te(k)stu jest absurdalna.

Baystate Blue ma takie problemy z przepływem i tak strzępi (tak, strzępi, co widać na zdjęciu), że raz jest grubo, a raz strasznie cienko.

Zresztą przyjrzyjcie się sami. Przecież EF to nie stub, żeby była różnica w linii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ziemniaczek napisał:

Przecież miarodajność tego te(k)stu jest absurdalna.

Baystate Blue ma takie problemy z przepływem i tak strzępi (tak, strzępi, co widać na zdjęciu), że raz jest grubo, a raz strasznie cienko.

Zresztą przyjrzyjcie się sami. Przecież EF to nie stub, żeby była różnica w linii.

Hej Tomek!

Demonizujesz :). Papier - Rhodia.

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizuję, tylko odpowiadam Konradowi - jego wypowiedź:,,Dokładnie. Moim zdaniem papier jest kiepski, bo nie wierze, żeby przepływ był tak zmienny..."

Papier nie jest kiepski, tylko właśnie przepływ jest tak zmienny.

 

Ani stalówka nie jest gruba, ani papier nie jest zły.

Winny atrament, co napisałem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, napisałem, że demonizujesz, bo to co widać na zdjęciu ma niewiele wspólnego z atramentem. Ja po prostu niemal odrywałem stalówkę od papieru w miejscach, gdzie litery są mniej szerokie - pisałem w niewygodnej pozycji i gotowe.

BSB ma bardzo dobry przepływ w GO i ten przepływ nie jest zmienny :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...