Skocz do zawartości

Pierwsze pióro


Polecane posty

No wszystko fajnie super tylko takie jedno ale...ja z zamawianiem z chin jestem na bakier ;) . Raz miałem tylko zamówiony wzmacniacz z chin...ale nie przez siebie ;) . Jeśli była by możliwość podłączenia się jak ktoś będzie brał to bardzo chętnie ;) . Z chęcią popatrzę też na inne modele niż te wspomniane do tej pory ;) . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

3 godziny temu, oskar2905 napisał:

No wszystko fajnie super tylko takie jedno ale...ja z zamawianiem z chin jestem na bakier ;) . Raz miałem tylko zamówiony wzmacniacz z chin...ale nie przez siebie ;) . Jeśli była by możliwość podłączenia się jak ktoś będzie brał to bardzo chętnie ;) . Z chęcią popatrzę też na inne modele niż te wspomniane do tej pory ;) . 

Proszę bardzo - na przykład Jinhao 250 -

https://pl.aliexpress.com/w/wholesale-Jinhao-250.html?initiative_id=SB_20170321152110&site=pol&g=n&SearchText=Jinhao+250&needQuery=n

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, elpapiotr napisał:

Fajne ;) . Niebiesko srebrne mi się podoba. 

Niestety moje zamówienie nie doszło do arisu...ale to szczęście w nieszczęściu :D . Ostatecznie zdecydowałem sie jeszcze spróbować podróbki lamy ;) (jinhao 599).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióra przyszły. Od razu zabrałem się do testowania. Oba piszą lepiej od pentela lancelota którego znalazłem w sprzedaży za 160zł :D . Jinhao 321 jest super ergonomicznie i stylistycznie. Pisze się nim z lekkim oporem, ale czytałem gdzieś o polerowaniu stalówki...może pomoże ;) . Największym zaskoczeniem jest jak dla mnie 599. Pisze odwrotnie proporcjonalnie dobrze do tego jak jest brzydkie :D . Pisze super. Naprawdę jak to niektórzy tutaj piszą...masełko ;) . Będę używał jak nikt mnie nie będzie widział :D . W 321 spoleruje stalówkę na papierze wodnym i też będzie ok. 

 

P.S do obu piór były też dodane konwertery...teraz mam 3 ;) .

Edytowano przez oskar2905
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim się weźmiesz za polerowanie, pomyśl czy chcesz ryzykować zniszczenie pióra. Pewien opór w cieńszych stalówkach jest normalny. Jak nie skrobie, możesz w pierwszej kolejności popisać 2 tygodnie i wtedy podjąć decyzję.

Ogólnie myślę że dobrze wybrałeś. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa moim zdaniem, ale to może potrwać. W tym Jinhao iryd jest chyba tylko udawany. Ale jak masz czym, to możesz przepolerować. To prawda, że niektóre cienkie stalówki piszą z oporem, ale chyba nie w tym przypadku. Moje piszą bardzo gładko po polerce. Miałem 5 szt.  2 pisały idealnie, 2 bardzo dobrze, ale lekko je posmyrałem a jedne pisało z lekkim oporem, ale też można nim było pisać i tak bardzo to nie przeszkadzało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, oskar2905 napisał:

Jest szansa że stalówka się spoleruje poprzez kontakt z papierem?

Jest szansa, ale, tak jak napisał Kowal, trochę to potrwa. Mam też inną radę - inaczej się pisze "na próbę", a inaczej w codziennym użytkowaniu. Spróbuj porobić notatki na zajęciach. Wtedy się dowiesz, czy w ogóle warto coś zmieniać.
Oczywiście jeżeli czujesz się na siłach i rzeczywiście stalówka nie jest gładka, to możesz się zabrać się za polerowanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, oskar2905 napisał:

599 niebieski, a 321 czarne. Nie mam żadnego micromesha. Papier ścierny wodny się nada np. o gradacji 5000? 

Nie wiem, czy na 5000 coś wygładzisz... Ja bym nie ryzykował. Jak nie masz gdzie kupić micromesha, to można spróbować z takimi "pilniczkami" do polerowania paznokci (nie takie zwykłe, tylko do polerowania wierzchniej części. Ale które się nadadzą to już Ci nie powiem, bo nie wiem.

Takie jak tu:

 

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrament z dzieciństwa, powiadasz? A to nie jesteś już dzieckiem? :blink: No dobra, żartowałem.... A tak poważnie, atrament rzeczywiście ma duże znaczenie. Może sprawić, że pióro, które w ogóle nie chciało pisać, nagle staje się zarąbiste. I odwrotnie. Kiepski atrament załadowany do "pewnego" pióra potrafi rozczarować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Jinhao 599 to w moim przypadku z atramentem Diamine Sapphire Blue pisało jak marzenie! Miód! Przyszło mi drugie, naładowałem Diamine Meadow i tak ładnie nie było, troszkę skrobało. Zamieniłem więc stalówki, myśląc, że ta druga jest nieco gorsza... Ale jak się okazało, sprawa ma się identycznie. Z niebieskim pracuje idealnie, z zielonym troszkę gorzej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...