Skocz do zawartości

Przemysław Marciński


Polecane posty

Mam Peruna, który tak mi się spodobał, że zamówiłem drugie, tym razem ze złotą stalówką. Obydwa świetne.

Godna wspomnienia jest też współpraca z Marcinem. Wszystko można wyjaśnić, ustalić.

Edytowano przez prumar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, prumar napisał:

Mam Peruna, który tak mi się spodobał, że zamówiłem drugie, tym razem ze złotą stalówką. Obydwa świetne.

Czuje się różnicę między złotą a stalową stalówką?

Mam Peruna, sprawuje się doskonale, chociaż któryś atrament przebarwił mi kolorową sekcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda stalówka pisze nieco inaczej. Nie umiem powiedzieć, czy wynika to z różnicy materiału, z którego jest zrobiona, czy innego wykończenia. Stalówka w Perunie pisze bardzo gładko - stalówka "maślana", w stalówce złotej daje się wyczuć jakby pracę, którą ona wykonuje. Nie jest to szuranie czy tym bardziej nie jest to drapanie. Daje jakby większe odczucie prowadzenia stalówki po papierze, jakby świadomość kreślenia liter. Wiem, dorabiam filozofię do zwykłego pisania, ale nie umiem inaczej tego określić. 

 

Mam kilka złotych stalówek i kilka nie najgorszych stalowych i wg moich doświadczeń nie da  się tak w prosty sposób określić różnicy pomiędzy stalówkami złotymi i stalowymi. 

 

W tej chwili wolę moją nową złotą stalówkę, co nie oznacza, że nie lubię tej w Perunie. Obie są bardzo dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...