Skocz do zawartości

Pióro dla "zielonego" w temacie. Do 2k.


Polecane posty

Jak w tytule.

Zarejestrowalem sie u. Was na forum tylko dlatego gdyż chciałbym nabyć 1x sztukę (słownie: jedno) pióro do codziennego użytku w biurze. Pisze o jednej sztuce gdyż jako pasjonacz/zbieracz zegarkow naręcznych, wiem czym "grozi" wchodzenie głębiej w jakis temat.

Wiec jaka jest Wasza rada/ ewentualnie jesli ktos z Was chciałby sprzedac (info na PW) pióro do 2.000PLN.

Wymagania:

- klasyczny wyglad

- nie znam sie zupelnie na firmach/ producentach w tej branży ale chodzi mi o pióro, ktorego nie bede musial sie wstydzić a postrzegane jest wśród Was jako pasjonatów jako klasyk. Przyklad z mojego podwórka zegarkowego - Omega Speedmaster Moonwatch....

Bede Wam wdzieczny za pomoc

Radek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziekuje.

Ten MB 146 to jak dla mnie "miłość od pierwszego wejrzenia". O to mi wlasnie chodziło. Klasyk gatunku.

Teraz musze tylko gdzies go namierzyć. Widziałem pare na a....gro ale troche sie obawiam czy to nie jest tak jak z zegarkami, ze mozna sie naciąć na jakaś podróbę.

Chyba ze uda mi sie cos upolować na bazarku na forum?

Z kim tu najlepiej sie kontaktować?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram wypowiedź poprzednika. Na wszystkich Alle..., OLXach itd podróbek jest pełno, wręcz trudno znaleźć oryginał i nigdy nie ma pewności... Skorzystaj z informacji od @Visvamitry, albo poczekaj cierpliwie, może na którymś Forum piórowym ktoś taki model zaproponuje, to się zdarza co jakiś czas. Sam kiedyś taki model odsprzedałem na Forum, a teraz żałuję :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MontBlanc to trochę jak Rolex, jest ogromna szansa, że ptasią kupę na skówce rozpozna nawet niewtajemniczony i dlatego jest najczęściej podrabiany.

Podrabia się głównie pióra nabojowe (MB145 i MB147), podróbki piór tłokowych nie są tak częste. Na sąsiednim forum użytkowniczka kasiasemba umieściła w dziale Zakup Pióra Wiecznego temat "Jak rozpoznać prawdziwego mąbla - tutorial". Proponuję zarejestrować się tam i poczytać.

Mam jeszcze kilka propozycji:

  • Nim kupisz pióro, przyjedź do Katowic na PenShow w kwietniu, lub spróbuj się wkręcić na spotkanie "piórowe" które w końcu marca kasiasemba organizuje w Warszawie, tam mógłbyś dotknąć kilku piór z różnymi stalówkami i przekonać się która jest dla Ciebie.
  • MontBlanc ma butiki, także w Polsce, tam możesz pomacać towar, a także spróbować jak piszą różne stalówki, ale uważaj, bo zdarza się, że stalówki w piórach do testowania są „wymęczone” przez niewprawnych użytkowników i nie oddają tego jak działa pióro o które się dba.

Jeśli wybór MontBlanc nie jest jednak wykuty w kamieniu, to do listy piór będących ikonami gatunku dodałbym:

  • vintage: Parker 51 (tworzywo sztuczne z którego wykonano te pióra jest wytrzymałe, nawet po ponad 50 latach od wyprodukowania jest to pióro użytkowe, o ile nie zostało uszkodzone to wymaga co najwyżej wymiany zbiorniczka na atrament). Jest to 100% klasyka gatunku, ale w Polsce może źle kojarzyć się ze stylistyką piór chińskich.
  • pozostające w produkcji: Pilot Capless (znany też jako Pilot Vanishing Point). Jest to oryginalny japoński projekt (nikt nie powie, że to tani homage dla piór MB, jak ma to miejsce w przypadku Sailora 1911L i Platinum 3776), pozostaje w produkcji od 1963-4 roku (czyli nieco dłużej niż Lamy 2000), jest to bardziej użytkowy niż klasyczny projekt, ale przetrwał próbę czasu i każdy wtajemniczony go rozpozna. (niestety podobnie jak Lamy 2000, jest znacznie poniżej budżetu).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wydać do 2 tys PLN, na jedno pióro do codziennego użytku i prestiżu, to nie czytaj, nie analizuj, tylko idż do najbliższego dużego sklepu papierniczego i kup Watermana'a Elegance czrna laka GT. Prestiż, rozpoznawalność i wół roboczy w jednym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo serdecznie Wam wszystkim dziekuje za Wasze cenne wskazowki. Wczoraj spedzilem cala niedziele na przeszukiwaniu netu i forum aby zdobyc troche informacji na temat pior, producentow, technikaliow.

i...... dzis kupilem 100% nowe w Holandii - tu tez mieszkam na stale:

Aurora 88 - [AU-800-C]

i

MC146 - [MB-146FPL535]

Mialem kupic jedna sztuke.... Ale obawiam sie, ze z choroby "zegarkowej" wpadlem w kolejna....

Ale bardzo sie z tego ciesze i jeszcze raz Wam dziekuje za pomoc.

Czyli jestem juz pelnoprawnym forumowiczem :)))??

 

aurora_88_black_ct_fountainpen_vulpen.jpg

mb_meisterstuck_146legrand_fp.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niebieski to nudny kolor:) (Choć sam bardzo je lubię). Do tych piór pasuje coś bardziej z charakterem- sporo osób z takimi piórami (z którymi miałem kontakt biznesowy) używa koloru brązowego. Jest ciekawy a wciąż praktyczny bo nikt nie czepia się, że trzeba coś podpisać tylko i wyłącznie niebieskim kolorem żeby było widać, że to oryginał a nie kopia:). Inaczej mówiąc wpadłeś jak śliwka w kompot...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, Fiamat napisał:

Może patrzy się tak dziwnie dlatego, że kupiłeś pióra dla siebie, dla niej natomiast nie? ;)

+1 :)

u mnie córka zachorowała na piórozę, 9 lat i 4 pióra... nie mogę sobie niczego kupić, jeśli jednocześnie nie zamawiam dla niej.

[pióra piękne kupiłeś]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...