Skocz do zawartości

23 Pióra, każde z innej parafii


Kleks

Polecane posty

Właściwie temat powinien być zatytułowany, 23 moje pióra, pokazane w kolejności, jak je kupowałem. Na zdjęciach nie mam wszystkich. Mam nadzieję, że spodoba się Wam taki sposób przedstawienia. Nie jest to recenzja w pełnym słowa znaczeniu, po prostu garść wrażeń, z lekkim przymrużeniem oka ;)

pTxam2n.jpg

gEzdSk9.jpg

wzPehwz.jpg

iCJZgw6.jpg

DhlE1EK.jpg

GljclwN.jpg

Iw8nLd1.jpg

ESQroxT.jpg

yp1mPZp.jpg

0Pua61J.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dawaj. :D Forma jak forma. Ja jeszcze mam zamiar zrobić coś podobnego ze stalówkami maczankami i piórami do kaligrafii. Ale im więcej takich zestawień, tym chyba lepiej. Bo to taki... Piórowy osobisty statement :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)   Wiesz, mnie chodziło o to, że wymiary pióra bez skuwki i z nią, są właściwie identyczne. Może z milimetr - dwa, różnicy. Ale skoro to kopia Parkera, choć innego modelu, to w każdym razie byłem blisko :D A teraz popatrzyłem sobie na zdjęcia tego Parkera, chyba bardziej mi się podoba, niż jego kopia. Na pierwszy rzut oka widać, nawet na zdjęciach, że to porządne pióro. Choć rzeczywiście, wyglądają jak bracia bliźniacy.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pracy, z ciekawością przeczytałem, też miałem piórozę w odmianie chińskiej tylko nie będę miał tyle cierpliwosci do napisania :), a i także mam Baoer'a 801 i także potwierdzam, że świetnie się nim pisze (mimo stalówki twardej jak gwóźdź). Jinhao  159 to mam nawet 3 :), zawsze robi wrażenie jak je wyciągam z kieszeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No kurcze  Kleks  jak mogłeś zbeszcześcić tak cudowne pióro Jinhao 159 pozbawiając go klipsa w tym piórze --- to tak jakbyś wyrwał komuś zdrowy ząb :cry: i jeszcze bydlęciem go nazwał :wallbash: --- 159 niestety tak ma, że pierwsze słowa po przerwie pisze grubiej następne wchodzą w normę -- 750 oraz 450 ma podobnie, w swoich piórach delikatnie poszerzyłem kanalik spływowy i pisze stałą mokrą kreską  ----- Przychylam się do poprzedników, świetna, rzeczowa recenzja wielu piór :thumbup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóg Wam zapłać za dobre słowo :D Cóż... Ten klips po prostu nie może tam być. Gdyby Chińczycy nie aspirowali do stworzenia czegoś, co będzie wyglądało... Nie wiem, "imperialnie"? I nie wstawili w ten klips idiotycznie wyglądającej tarczy (herbu), to jeszcze było by gites majonez. A bydlęciem to go nazwałem tak pieszczotliwie. Po prostu chciałem wyrazić swój respekt dla jego gabarytów :sacro:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem z wielkim zainteresowaniem, naprawdę fajnie napisane. Na luzie, szczerze... Super! Najbardziej zainteresował mnie fragment o starych Hero, jako że to moje pierwsze pióro. Przymierzam się do jego zakupu, właśnie w takim pudełeczku. Bardzo dobrze je wspominam (pióro, nie pudełko :P ). Jeszcze raz gratulacje za super tekst. Motywujesz panie do napisania czegoś, oj motywujesz :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon 60D, ze stałoogniskowym obiektywem EF 50mm f1,8 (bardzo ostrym), ale naturalność kolorów to chyba bardziej zasługa oświetlenia. Fotografuję na blacie biurka, z lampą błyskową, dość mocną (Metz 58AF2), założoną na aparat i z reflektorem skierowanym do tyłu i nieco w bok. Światło odbija się wtedy od sufitu (dobrze, jeśli jest biały) i rozproszone ładnie oświetla. Fotografia to też moje hobby :D

Petrov, dzięki za miłe słowa. Mnie też motywuje wiele rzeczy na tym forum. To dobra strona każdego forum. No... Może nie każdego, ale w każdym razie tego. :D

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ha! A pamiętam, jak dostało mi się o Ciebie, że wyrzuciłam "nowe hero" do kosza, bo się nie nadawało ;-). Teraz czytam Twoją naprawdę fantastyczną foto-odręczną recenzję i proszę, ostatecznie nie mamy tak odmiennych opinii, bo przecież trzeba pamiętać, że kupiłam wtedy jeden egzemplarz i tak samo jak mogłam trafić na porządne pióro, trafiłam na to, które nie pisało (za dobrze).

Dobrze było poczytać coś napisanego odręcznie, jak na piórowe forum przystało ;-)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...