Skocz do zawartości

Moje zeszyty, nie tylko Oxford


Kleks

Polecane posty

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ano widzisz... Ale kleju nie bardzo można kłaść na klej. Raczej na czystą taśmę... Czy to byłby duży problem, jakbym Cię poprosił o jakąś reprezentacyjną fotkę tych twoich taśm? W pierwszej chwili pomyślałem, że widzialem takie w pasmanterii, ale doczytałem, że taśmy washi są robione ze specjalnie spreparowanego papieru ryżowego, więc raczej nie mają wiele wspólnego z tymi z pasmanterii :P

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

large.IMG_3805.JPG.13dd06b74f5ed93f86747426af0be55c.JPG

large.FullSizeRender.jpg.07d55198304a69c451d2164b09481378.jpg

Coś takiego. Jak widzisz, są na tyle cienkie, że prześwitują kratki. I da się odrywać kawałek bez użycia nożyczek, więc wydaje mi się, że nie nada się na grzbiet. 

W pasmanterii raczej się nie kupi. Bardziej w takich sklepach z rzeczami do decoupage, scrapbookingu itd, mały wybór jest również w empiku. Ale są też samoprzylepne taśmy materiałowe (w sensie cienki pasek tkaniny z klejem), myślę, że takie nadałyby się lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomnieli przedmówcy, takie taśmy mają raczej charakter dekoracyjny, więc bezsensownym jest ją naklejać bezpośrednio na grzbiet. Ale pośrednio myślę że już dałby radę - w sensie estetyki. Tak czy inaczej warto spróbować bo zabawy z tym nie ma, nie jest to kosztowne, a jakiś efekt może dać. Oryginalnej taśmy nigdy nie próbowałem (cena), ja korzystam z taśm tego typu:

https://pl.aliexpress.com/item/New-12-Style-Cute-Rainbow-Masking-Washi-Tape-Japanese-Decorative-Scotch-Adhesive-Tape-Diy-Scrapbooking-Tools/32793723192.html

Jak już wcześniej wspomniałem, nie używam tych taśm do deco czy scrap, najczęściej służą mi do oznaczania na/w zeszytach, sporadycznie przykrywam nimi jakieś niedociągnięcia wizualne innych rzeczy. Ale jak już pewnie zauważyłeś ludzie z tych taśm potrafią sobie ozdabiać nawet meble - kwestia wyobraźni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2017 o 21:28, Kleks napisał:

Dziś kupiłem zeszyt (...)

Ja kupiłem coś, co bardzo mi się spodobało, ze względu na nietypowy, ale bardzo poręczny format (127 x 210) i bardzo fajną okładkę, wprawdzie ze sztucznej skóry, ale naprawdę świetnie wyglądającej. (...)

A ja znalazłam jego braciszka  w empiku :

X4x43Ih.jpg   large.20171016_180602.jpg.9ac316daee83ac

Dzięki Kleksowi nie kupiłam.

Zastanowił mnie jednak notes Antras Renesans A5 w kropki, ale cena zbójecka. Ktoś testował??

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alrun, wielkie dzięki za zdjęcie, To mi naprawdę dużo wyjaśniło. Nie miałem pojęcia, że te taśmy są aż tak cienkie, że kratka z papieru może przez nie prześwitywać. To faktycznie musi być wspaniały materiał do dekoracji, pokrycia okładek itd. Do wzmocnienia grzbietu oczekuje się jednak czegoś innego. Otóż Midori stosuje w swoich zeszytach coś w rodzaju "Merli", albo nieco rzadszej "Ekrudy" (polskie nazewnictwo). Są to tkaniny lniane, o splocie prostokątnym, dość rzadkim (Ekruda trochę gęstsza), co umożliwia przeniknięcie kleju "na wylot". Jednocześnie sama tkanina nie posiada praktycznie żadnej sztywności, ale ma za to dużą wytrzymałość, wzmocnioną przez nasączenie klejem (ewentualnie krochmalem), co czyni je idealnym materiałem na grzbiety. Myślę, że Japończycy właśnie tego używają w swoich zeszytach. Taśma Washi mogłaby być tutaj rzeczywiście użyta (jak sasugerował Odi), jako dekoracja grzbietu, a nie jego wzmocnienie. Niemniej jednak, to szalenie interesujący materiał. Ciekawe, czy taki papier występuje również w postaci arkuszy. Było by to coś rewelacyjnego np. na wyklejki.

Didi, dzięki :D Cieszę się, że mogłaś skorzystać z mojego doświadczenia i jednocześnie dziękuję, że się podzieliłaś swoim odkryciem. To niesamowite, że kupujemy niby dwie różne rzeczy w różnych, odległych od siebie krajach, a tak naprawdę, to jest to samo. Często "ten sam szajs". :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...