Skocz do zawartości

Mieszanie


jurher

Polecane posty

Witam. Takie pytanie - macie jakieś doświadczenia z mieszaniem kolorów? Pytam, bo ostatnio nabyłem niejako nieptrzebnie czarny i turkus tego samego producenta. Ponieważ szukałem ciemnej zieleni postanowiłem zrobic próby z mieszaniem i po kilku z nich uzyskałem kolor mnie zadowlający (bardzo ciemną ale jednak - zieleń). Co prawda nie pamiętam proporcji jednak nie ma to znaczenia. Odzyskałem małą buteleczkę 10ml po J.Herbin i dziś zmieszałem inaczej uzyskując baaardzo głęboki ciemny turkus wręcz piękny. Gdybym pewnie miał z 10 takowych buteleczek możnaby różnymi proporcjami (strzykawka w ruchu z podziałką) zanotować sobie wyniki i uzyskać różn ekolory. Zastanawiam się nad zakupem w celech aksperymentalnych jeszcze brązu, czerwieni i niebieskiego. Atramenty Pelikana drogie nie są, a ilość odcieni czeka ogromna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Napisano (edytowany)

Miałem naboje Pelikana Red i był denny, więc o nim nie myślę, może zmieszam Watermany :) Kolory na zdjęciach pewnie nie wyjdą, obecnie mam 6 ml turkusu i 2 ml czarnego oba Pelikany 4001 :) Będę się bawił dalej :) Brakuje mi tylko pojemniczków na efekty mego mieszania. Jeden efekt jest w piórze, teraz mam drugi - jak wspomniałem w butelce po J.Herbin. Nie mam pióra wolnego do napełnienia, ale spoko, zdjęcia wstawię ze wskazaniem proporcji mieszania.

Edytowano przez jurher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna mieszam Pelikany i nie obserwuję żadnych problemów, ani w kałamarzu, ani w piórach (kilkanaście różnych zalewam). Moja ulubiona ciemna mieszanka dająca zielono-czarny: 6:4, turkusowy:czarny. Powodzenia @jurher w dalszych eksperymentach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem ostatnio do wniosku, że grzebnie w wielokolorowości atramentów i ich producentach mija się z celem. Nabyłem 4 różne kolory JH i więcej nie nabędę, są mdłe, mało nasycone. Patrząc na ostatnią dyskusję o BlueBlackach i płowieniu Watermana, sprawdziłem i jego i Pelikana. Pelikan może nie płowieje ale jest po wyschnićeiu, mdły. Zacząłem eksperymentować z domieszkami (czarny, turkus) i jest znacznie lepiej. Podobnie rzecz się ma z brązami, mamy (i tu można wpisac dowolne nazwy od różnych producentów), a w zasadzie różnią się nasyceniem koloru. Jeżeli taki Pelikan ma np. dobre parametry przepływu, lepkości itp. to mieszamy sobie strzykawką w proporcjach az uzyskamy odpowiedni efekt co do koloru. Po co szukać egzotycznie brzmiących nazw i dostawców, skoro spokojnie można sobie pomieszać barwy niedrogich atramentów.

 

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączeniu kilka próbek - wyników - mieszania. W zasadzie przy podstawowym zestawie kolorów można sobie proporcjami jeździć tam i z powrotem w nieskończoność dobierając kolor pod swoje upodobania. Wystarczy np. 4-5 kolorów (najlepiej Pelikana, bo tani i kłopotów z nim nie ma) i hulaj dusza. Najlepiej jeszcze mieć e dwa trzy puste słoiczki, pojemniczki, kałamarzyki (niepotrzebne skreślić) na pozostawienie do użytkowania najlepiej wg siebie dobranych kolorów.

 

Pozdrawiam.

 

 

mieszanie11.jpg

mieszanie21.jpg

Edytowano przez jurher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak BTW, Brian Goulet mówił, że jak się chce uzyskać jaśniejszy, ale "nie-wodnisty" kolor, to trzeba użyć białego atramentu. 

Widziałęm ten odcinek o mieszaniu. 

tutaj ten zielony jest taki wręcz zakreślaczowy, więc on robi ten lekko wodnisty efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...