Skocz do zawartości

Poszukuję opinii na temat Lamy Studio Imperial Blue


Polecane posty

Hej!

 

Może ma ktoś to piórko ze stalówką EF i może się pochwalić zdjęciem, jak ono pisze, oraz podrzucić mi parę informacji (np. czy "zwykłe"  naboje do niego pasują ;))?

Bardzo mi się spodobała stalówka w Lamy Al-Star (dobrze leży), ale obudowa jest dla mnie nie do przyjęcia.

Czy w modelu Studio miejsce oparcia palców bardzo się ślizga? (Ekstremalnie mnie takie wkurzają), czy może warto kupić już wersję palladium. I czy palladium bywa granatowe? :)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówka stalowa w Studio to ta sama, którą Lamy używa w większości swoich modeli (jest też wersja ze złotą stalówką 14k), w tym Al-Star. Lamy ma własny standard naboi. Co do ergonomii- na forum jest co najmniej jedna obszerna recenzja tego pióra autorstwa @zmechu, o ile mnie pamięć nie myli. Wszystkie produkowane kolory są widoczne na stronie producenta.

Edytowano przez Fiamat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Może ma ktoś to piórko ze stalówką EF i może się pochwalić zdjęciem, jak ono pisze, oraz podrzucić mi parę informacji (np. czy "zwykłe"  naboje do niego pasują ;))?

Bardzo mi się spodobała stalówka w Lamy Al-Star (dobrze leży), ale obudowa jest dla mnie nie do przyjęcia.

Czy w modelu Studio miejsce oparcia palców bardzo się ślizga? (Ekstremalnie mnie takie wkurzają), czy może warto kupić już wersję palladium. I czy palladium bywa granatowe? :)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Hej!

 

Stalówki w Lamy Safari, Al-Star i Studio (i wybranych innych modelach) są te same. Można je dowolnie przekładać, więc jeśli masz Al-Stara z Ef-ką, to od razu wiesz jak będzie pisało Studio :). Poniżej porównanie stalówek Lamy w różnych rozmiarach:

 

16114487_2201622873397180_85395619481834

Źródło: pioromaniak.pl/Lamy Lx

 

Studio Imperial Blue ma gładką szyjkę pokrytą polerowanym chromem. Niektórzy decydują się na potraktowanie jej papierem ściernym, aby zminimalizować ryzyko ślizgania się palców. Musiałbyś je na żywo przetestować. 

 

Na zestawieniu znajduje się też Lamy Lx - na jego stalówkę nie zwracaj uwagi. Ma inną charakterystykę niż pozostałe Lamy (mimo tych samych rozmiarów). Pisze bardziej gładko i cieniej.

 

Palladium nie jest dostępne w granatowym kolorze.

 

Edycja:

 

Zapomniałem odpowiedzieć na pytanie o naboje. Pióra Lamy mają własny standard nabojów. Możesz do nich używać jedynie tych od Lamy. Rozwiązaniem jest tłoczek. Wtedy hulaj dusza ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...